Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Białe klosze kierunkowskazów.

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Na prośbę jednego z klubowiczów wykonałem dla niego od podstaw projekt oraz gotowe do montażu białe klosze. Swoje jeszcze robiłem ręcznie z mrożonej plexy którą stosuje się w domowych drzwiach. Teraz dzięki laserowi oprócz wycięcia zrobiłem na kloszach wzór plastra miodu.









    Genialne!! szkoda że dopiero teraz takie cuda jak już swoje lampy skończyłem ale jak będę bawił się z drugim kompletem to się uśmiechne...

  2. #17
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    Genialne!! szkoda że dopiero teraz takie cuda jak już swoje lampy skończyłem ale jak będę bawił się z drugim kompletem to się uśmiechne...
    Proszę bardzo Do tego czasu na pewno będę projekt rozwijał i poprawiał ... Już mam kilka pomysłów... tylko ten czas...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Udało się mimo dużego opóźnienia spowodowanego przez pęknięty pasek klinowy daleko od domu dokończyć projekt...
    Moja TT pod "Twierdzą" w Kłodzku


    ale wracając do tematu:
    Nasz kolega podesłał mi źródło światła które będzie zamontowane w lampie abym mógł wykonać do niego mocowanie
    Wymyśliłem coś takiego. Od razu uprzedzę że nie jest to zrobione idealnie pod wymiar ale krótki czas na realizację nie pozwolił mi zamówić dużych arkuszy plexi i robiłem z tego co miałem.



    W podstawie zostało wycięte prowadzenie dla ścianki na której zostaną zamocowane Ledy na odpowiedniej wysokości...
    W ściance co pewien czas wyciąłem otwory aby dla świętego spokoju można było przypiąć pasek jako zabezpieczenie na wypadek gdyby taśma puściła choć...
    Ja z taśmami pracuje na co dzień i zakładam ich rocznie kilkanaście tysięcy metrów. Jeśli zastosuje się oryginalne "grube" produkty 3M i prawidłowo odtłuści powierzchnie to można kleić nawet na pomalowaną ścianę ... będzie odchodzić z tynkiem




    Nie wierzcie w to co widzą wasze oczy i jeśli kiedyś na zakupionej taśmie Led z rolki widzieliście napis 3M że jest to oryginalna taśma.
    Byłem osobiście w kilku fabrykach w Shenzhen i widziałem jak produkują sami podkład klejący i sygnują go logo tej marki.
    Jeśli będziecie kupować taśmę dwustronną to kupujcie min 1mm grubości z ciemno szarą taśmą i czerwonym zabezpieczeniem jak na foto. Dlaczego grubszą?
    Będzie dobrze przylegać do wszyskich mikro nierówności, a jeśli jednak zostanie jakiś okruch to wpije się on w taśmę dzięki czemu ta wokół niego będzie dobrze trzymać.

    Podstawę najlepiej przykręcić od dołu na małe wkręty, lecz jeśli nie chcecie nic zmieniać we wkładzie to taśma na pewno da radę



    Pionową ściankę dla pewności w kilku miejscach przyłapałem na klej



    Po pierwszym module widać "rzeźbę" lecz pasek był już montowany i demontowany i musiałem go reanimować gdyż w trakcie demontażu został uszkodzony




    Tak to wygląda bez klosza...




    ... i z kloszem




    Kto fotografował ledy to wie że nie jest to wdzięczne zajęcie i że na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciu... poniżej zdjęcia z podłączenia "na krótko"




    Pod linkiem filmik.... za przerywacz służyła moja ręka co nie było łatwe trzymając w drugiej ręce aparat
    https://youtu.be/POVFRW1usOs

    Przy okazji ... poniżej kilka zdjęć modułu który wykonałem do swoich lamp tylnych... można go zamontować bez otwierania lampy... jak to wygląda znajdziecie w innym wątku



    Ostatnio edytowane przez Lars ; 22-09-2020 o 09:43

  3. #18
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Powiem tak, gratuluje, bo te klosze wyglądają na prawdę zajebiście!

    Szkoda, że jak rok temu miałem przygodę ze światłami z belgii (czyli z pomarańczowymi postojówkami) nie zgłosiłem się do Ciebie.

    Chciałem wtedy jako rozwiązanie wymienić klosze na przezroczyste, ale jedyne opcje były z Anglii, bodajże z firmy Osir, ale za kolosalne pieniążki.

    Ostatecznie zleciłem dołączenie ledowych światełek w miejscu przeciwmgielnych.

  4. #19
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Powiem tak, gratuluje, bo te klosze wyglądają na prawdę zajebiście!

    Szkoda, że jak rok temu miałem przygodę ze światłami z belgii (czyli z pomarańczowymi postojówkami) nie zgłosiłem się do Ciebie.

    Chciałem wtedy jako rozwiązanie wymienić klosze na przezroczyste, ale jedyne opcje były z Anglii, bodajże z firmy Osir, ale za kolosalne pieniążki.

    Ostatecznie zleciłem dołączenie ledowych światełek w miejscu przeciwmgielnych.
    Dziękuję
    Może kiedyś coś Ci jeszcze w głowie zaświta to będziesz już wiedział gdzie uderzyć

  5. #20
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Pojawiło się wiele pytań i kilku chętnych na tuning lamp, więc pojawiły się nowe wzory kloszy...
    i do czegoś trzeba zamontować ledy


































  6. #21
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Kolejne wzory kierunków...
    Teraz pod kolor wkładu i składający się z dwóch części klosz 3D




  7. #22
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    A tak wygląda to w szarym


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •