Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Białe klosze kierunkowskazów.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Hm no ladnie to wyglada, ale przydaly by sie zdjecia z ladniejszej perspektywy bez refleksow

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Może jak kiedyś znajdę czas na sesję , a tak na poważnie to jak już pisałem, przy okazji gdy będę zlecał cięcie laserowe do zleceń nad którymi pracuję, wypalę demonstracyjne klosze z różnego rodzaju i struktury tworzyw.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    i jakis filmik jak dziala kazda funkcja i jak to wyglada praktycznie

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
    Może wystarczą zdjęcia i komentarz. Funkcji mam wiele, a że zawodowo zajmuję się rozbudowanym oświetleniem led i to nie tylko służącego do typowego oświetlenia, to parę rozwiązań przeniosłem do auta. Pewnie wielu za chwilę popuka się w czoło, ale cóż, lubię gadgety.

    Światła dzienne i płynący kierunkowskaz.
    Umieszczenie ich po samym łuku mijało by się z celem gdyż tylko kilka diod świeciłoby w kierunku jazdy, dlatego starałem się je obrócić na tyle na ile pozwalała taśma. Nie jestem z efektu do końca zadowolony, lecz musiałbym maszynowo lutowane taśmy zastąpić przewodami, a w tak zmiennych warunkach atmosferycznych może być różnie z zimnymi lutami itp.
    Przypadkowo zrobiłem zdjęcie początkowej fazy przymiarek i nie jest to efekt końcowy który pojawił się w aucie.


    Funkcja 1 - Światła do jazdy dziennej
    Ledy nie są wdzięczne w fotografowaniu dlatego na zdjęciach tworzą praktycznie ciągłą linię, ale w rzeczywistości widać każdy moduł.
    Włączają się po otrzymaniu napięcia ze stacyjki i podłączone są przez przekaźnik zgodnie z obowiązującymi przepisami które mówią, że powinny gasnąć po włączeniu świateł postojowych.
    Obecnie producenci aut traktują jako postojowe właśnie te światła bez zmniejszenia ich natężenia oświetlenia co skutkuje takimi właśnie choinkami, które z drugiej strony dla nas dają taki plus, że policja przestała się czepiać świateł jeśli wyraźnie nie dają po oczach wszystkim wokół


    Funkcja 2 - Kierunkowskaz
    Jednym się będzie podobało innym nie, mi akurat płynący bardzo się podoba. Tak jak w nowych autach, dzienne się wyłącza po włączeniu kierunku.
    Fajną opcją jest również, że bez instalacji dodatkowych modułów mam teraz komfortowe kierunki, czyli jedno kliknięcie manetki to trzy kliknięcia kierunkowskazów.


    Oczywiście na razie są trzy kliknięcia z przodu, ale nad tyłem już pracuję


    Również nad poprawą oświetlenia wstecznego


    Funkcja 3 - światła postojowe.
    To już od zera wykonane samodzielnie oświetlenie. Niestety nie wykonałem zdjęcia w trakcie prac ale postaram się to opisać.
    Na foto z ustawieniem modułów widać pod nimi plexi.
    Gdy już dopracowałem kształt do dolnej krawędzi czarnej ramki reflektora wyciąłem jeszcze dwie i skleiłem w jedną o grubości 9mm.
    Następnie doszlifowałem boki aby uzyskać równą powierzchnię (wszystko mini szlifierką) i na koniec przy użyciu pasty polerskiej do lakieru i filcowego kółka od szlifierki wyprowadziłem krawędź do stanu przejrzystości.
    Ta grubość pozwoliła mi podnieść i umieścić centralnie moduły w obrysie klosza.
    Od oprócz tylnej i przedniej krawędzi całość wykleiłem sreberkiem którego kilka metrów kupiłem u pani w kwiaciarni na przeciwko
    Dzięki temu miałem odbłyśniki.
    W specjalny silikonowy o prostokątnym przekroju wężyk silikonowy który na co dzień używam w realizacjach z taśmami na zewnątrz wsadziłem taśmę 4,8w/m 5000K
    i przymocowałem od tyłu plexi. Specjalnie dałem cieplejszą aby podkreślić światła postojowe.

    A oto efekt końcowy. Oczywiście dzienne gasną po włączeniu postojówek

    A tutaj w zbliżeniu


    I z włączonymi światłami


    Same światła włączają się oba jednocześnie, czyli fabryczna soczewka, oraz bi xenon 3', lecz mogę dowolną w każdej chwili wyłączyć lub włączyć z poziomu tabletu zamontowanego na stałe w aucie lub ze smatphona.. Jak wspominałem wcześniej, niektórzy już się pukają w czoło

    Jak pisałem lubię gadgety... wkrótce pojawi się nowy temat, czyli system bez kluczykowy zarządzany z telefonu. Pierwszy etap już zakończyłem
    .
    Auto otwiera się gdy jestem w pobliżu ok 2m i zamyka się gdy odejdę na około 5. Z poziomu apki mogę go również otworzyć lub zamknąć. oraz otworzyć bagażnik.
    Na wiosnę zrobię drugi etap, czyli kluczyki w domu, a auto odpalane będzie z przycisku
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 30-11-2019 o 18:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •