Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pendrive po wymianie radia utrudnia zamknięcie klapki - fotoporada

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Pendrive po wymianie radia utrudnia zamknięcie klapki - fotoporada

    Zapowiadałem ten temat w wątku o mocowaniu uchwytu telefonu.
    Większość radioodtwarzaczy 1din posiada wejście na pendriva w przednim panelu co niestety zmusza nas do rezygnacji z zamykania klapki lub
    do wyciągania pamięci...
    Całkowity koszt przeróbki obu gniazd to max 100zł i trochę swojej pracy.


    Postanowiłem temu zaradzić. W tej części pokażę co będzie potrzebne, a już na dniach będę wszystko zakładał. Po montażu zamieszczę zdjęcia z efektu końcowego.
    Postanowiłem także przenieść gniazdo zapalniczki a w to miejsce założyć dodatkowe gniazdo USB do ładowania dodatkowych urządzeń.

    Pierwszym elementem jest kątowe złącze USB. Kupując zwróćcie uwagę aby łamało się w prawo. Na allegro dostępne są 4 rodzaje.. Prawe/Lewe, oraz góra/dół


    Drugim elementem będzie przedłużacz USB


    Ostatnim elementem jest gniazdo USB. Ja akurat miałem od jakiegoś czasu z "żeńskim" tyłem , a że przedłużacz też miałem od jakiegoś czasu, musiałem tylko dokupić złącze USB "Męskie-Męskie"



    Na aukcjach znalazłem także ładowarkę w postaci gniazda USB. Dostępne są o różnej mocy jak i kilku kolorach podświetlenia.
    Na pewno ułatwi Wam pracę, jeśli posiadacie wiertło wielostopniowe, które także widoczne jest na zdjęciu.
    Wszystkie połączenia zabezpieczę przed rozłączeniem koszulką termokurczliwą.


    Jeszcze nie zdecydowałem gdzie przeniosę gniazda usb. Pomysły mam dwa.
    - tylna ścianka pod popielniczką, gdyż pamięć wyciągam tylko gdy dogrywam nowe kawałki, jednocześnie mocno wytłumi się migoczące światło pracującego pendriva, lub w małym schowku po lewej stronie, nad gniazdem OBD.
    W miejsce które wybiorę powędruje także gniazdo zapalniczki z którego zasilę uchwyt telefonu i tablet.

    Pojawi się także inne radio. To ze zdjęcia wymontowałem na pewien czas z mojego MGF-a. Dyskusja na temat głębokości montażu radia i utrudnione korzystanie z przycisków podsunęło mi myśl aby znaleźć model przystosowany do współpracy z pilotem na kierownicę CD-SR110 który kiedyś kupiłem błędnie zakładając, że współpracuje z każdym radiem. Pilot ten posiada także funkcję odbierania i kończenia połączeń telefonicznych z aparatu który jest sparowany z radiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy chociaż namiastkę wielofunkcyjnej kierownicy
    Za niewielkie pieniądze można mieć:
    PIONEER MVH-S320BT Bluetooth Spotify USB
    PIONEER MVH-S310BT Bluetooth Spotify USB
    Jeśli znacie jakieś ciekawe modele o których wiecie, że będą współpracować z tym pilotem, będę wdzięczny za podpowiedź
    CDN...
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 16-11-2019 o 19:04

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Wszystko fajnie tylko zupełnie bez sensu - lepiej i szybciej bedzie kupić nano pendrive...

  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Wszystko fajnie tylko zupełnie bez sensu - lepiej i szybciej bedzie kupić nano pendrive...
    Gdy się na czymś nie znam to nie będę udawał mądrzejszego niż jestem. Co to jest Nano Pendrive i że coś takiego istnieje dowiedziałem się gdy po przeczytaniu Twojego wpisu skorzystałem z wujka Google.
    Wszystko już mam, więc i tak będę kontynuował.
    Będę miał opcję na Nano, Big, kartę SD w adapterze oraz dodatkowej ładowarki )

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ktoś już wrzucał takie info i właśnie zastosował nano pendrive'a może jednak warto pójść w tę strone?

  5. #5
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Nie zastanawiałbym się nawet 5min gdybym już nie miał kompletu do montażu. Teraz musiałbym kupić 2szt. bo żona oprócz tego co słuchamy wspólnie, ma wiele swoich ulubionych, poz tym, mając wiele na głowie zgubiłbym go przy pierwszej okazji, zabierając do domu w celu uaktualnienia.
    Na prawdę żałuję, że człowiek przez szybkie życie z takimi nowinkami nie jest na czasie. Cóż człowiek uczy się całe życie. Z drugiej strony, przez lata nazbierało się tych pendrivów i muzyki na nich do któej od czasu do czasu się wraca...
    Powiedziało się A trzeba powiedzieć B

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Lars pisalem w temacie uchwytu zebys kupil mini pendrive i klapka sie zamykaaa

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Modyfikacja zakończona. Uzupełniłem ją jeszcze o dwa dodatkowe gadżety,
    Gniazdo USB i i bardzo fajne zakupione w Nurauto gniazdo zapalniczki zamontowałem w ściance pod popielniczką.



    Dodatkowo w schowku tunelu środkowego pojawiła się ładowarka indukcyjna


    Jak wcześniej pisałem, połączenia przed rozłączeniem zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą.


    w miejscu starego gniazda zapalniczki założyłem ładowarkę USB


    Efekt końcowy... ładowarka podłączona do gniazda zapalniczki oprócz dwóch gniazd posiada dodatkowe dwa w porcie na przewodzie, który schowałem za konsolą.
    Pod te gniazda podłączona jest ładowarka indukcyjna i tablet którego przewód zasilający przepuściłem przez kratkę nawiewu



    Swoje miejsce znalazło też zapomniane na półce w garażu lusterko z rejestratorem, kamerą cofania, i androidem

    Ostatnio edytowane przez Lars ; 18-11-2019 o 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •