Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Wątek: Uchwyt do telefonu - zrób go sam

  1. #16
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tylko cena 130zl lub 209 z kabelkiem jest mocno średnia
    Fajny pomysl, podpinam sie jak cos kreatywnego ladnego wyskrobiecie.
    Co to za tablet, masz spiete z kompem?
    Moz3 byc pw zeby nie smiecic w watku

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  2. #17
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Umówmy się, że z mojej strony nigdy nie pojawi się nic na sprzedaż co każdy będzie mógł wykonać sam, a w tym konkretnym przypadku jeśli ktoś będzie chciał gotowca wypłaconego laserem to pokryje tylko koszty samej usługi i materiału.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Tylko cena 130zl lub 209 z kabelkiem jest mocno średnia
    Fajny pomysl, podpinam sie jak cos kreatywnego ladnego wyskrobiecie.
    Co to za tablet, masz spiete z kompem?
    Moz3 byc pw zeby nie smiecic w watku

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Myślę, że pojawi się więcej zainteresowanych osób.
    Tablet to zwykły Navitel z dożywotnią licencją na całą Europę. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić coś podobnego to szukajcie nawet w używanym sprzęcie z Androidem od 7 w górę bo tylko te mają systemową możliwość podziału ekranu.
    Ten konkretny kupiłem kiedyś za 250zł jako nowy i jako tako sobie radzi, lecz w aucie jest tylko testów. Plusem jest wejście na dwie karty sim dzięki czemu ma stały dostęp do neta.
    Dodatkowo sparowany jest z radiem Pioneer które obsługuje 2 telefony więc gdy korzystam z navi i Janosika jednocześnie słuchając muzyki, gdy ktoś dzwoni wycisza mi komunikaty.
    Tab także jest sparowany ze złączem OBD i aplikacją Torque Pro. Aby to dobrze działało nie kupujcie na Allegro tanich chińskich bo albo się nie połączą albo będą zrywać połączenie. Ja za swoje dałem ok 80zł i działa bardzo szybko i stabilnie. Sama aplikacja startowa jest mega ciekawa tylko płatna 2USD. Po włączeniu tabletu ładuje się z automatu i można dowolnie ją konfigurować zmieniając nazwy przycisków. Do każdego z nich można też przypisać kilka aplikacji i z tego poziomu wybrać np którą navi ma uruchomić.
    Jeśli jesteście jej ciekawi to dajcie znać.
    Na jednym ze zdjęć widać radio z wystającym pendrivem, który przeszkadza w zamknięciu klapki. Dzisiaj dojechały wszystkie elementy i wkrótce pokaże jak przenieść to gniazdo tak aby wyglądało w aucie jak fabryczne wejście usb.
    A dla fanów elektroniki w aucie jeszcze jedna zapowiedź... wkrótce auto zostanie wzbogacone o system bezkluczykowy.
    W pierwszym etapie otwieranie i zamykanie po wykryciu smartphona. Po zbliżeniu się na 2m auto się otworzy a po odejściu na 3m zamknie.
    Gdy się z tym i uporam po wejściu do auta pojawi się przycisk start/stop bez konieczności wyciągania kluczyków, także zgrane przez bluetooth z telefonem. Jeszcze później otwarcie bagażnika nogą
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 13-11-2019 o 17:02

  3. #18
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Co do pendrive, sa takie malutkie ze sa mniejsze niz galka hmm, ale i tak chyba nie zamknie sie ta klapka? Tez mam pionnera i ni huhu, wsadzilem go glebiej ale i tak sie nie zamyka a jak wsadze tak bardzo to nie wygodnie naciskac przyciski i nie moge pozbyc sie szumu grrr.
    Co do aplikacji, kurde wlasnie testowalem pewnie jakies chinskie, to albo sie laczyc nie chcialo albo pokazywalo bledy tylko z silnika, gdzie brak bledow a byl zapisany jeden.
    Kiedys planowalem właśnie tablet z opcja bosta i temp oleju itp ale kurde, mieszkam pod blokiem i wyciagac to za kazdym razem grrr.
    Zostaje tylko slupek z analogami, wezme zonie z a4 na wiosne i zamontuje u siebie hah.
    Aa i zaciekawilo mnnie menu i logo audi itp, ustawiales to jakos gdzies?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 13-11-2019 o 17:11

  4. #19
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Demontaż tabletu w moim przypadku to 5 sekund
    W mocowanie możesz zamocować obok siebie np dwa mocowania magnetyczne i spokojnie utrzymają nawet 10,1" A jako ładowanie kabel z magnetyczną wtyczką.
    Błędów bez interfejsu Vag raczej nie zdiagnozujesz.
    W apce są gotowce dla większości marek.
    Zamiennie jednym kliknięciem można tam wsadzić prędkość GPS następny manewr z navi czy aktualny utwór z odtwarzacza.
    Też myślałem o stacji multimedialnej, lecz combo androida to tylko Chiny i o ile pewnie aplikacje będą działać bez problemu to boję się o jakość dźwięku. Z tabletu jest porównywalna jak bezpośrednio z pendriva. Markowe Combo to kilka tysiecy ktore wole przrznaczyc na bilety do NY bo juz w koncu mozemy )
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 13-11-2019 o 18:29

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Da sie upchac radio. U mnie siedzi deh-p88rsII z bardzo wypuklym panelem i klapka zamyka sie bez problemu i z zapasem. Trzeba uporzadkowac kable z tylu i puscic je w dol oraz pozbyc sie sruby stabilizujacej na tyle radia. Brak tej sruby niczemu nie szkodzi bo radio bardzo stabilnie siedzi w samej kieszeni.

  6. #21
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Mam radio pioneera bez CD wiec malutkie, i jak je cofne na tyle aby klapka zamknęła się to bardzo nie wygodnie wciska się przyciski.
    Ale juz chyba przyzwyczaiłem się do sciagania panelu.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #22
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Kolego Lars, czy mógłbyś podać wymiary wg Twojego projektu. Wystarczy sam opis. średnica wew. zew., odległość, rozstaw itd.
    Być może zrobię to z AISI304 i dam do wypalenia.
    Bardzo ciekawy pomysł.

    Załącznik 15313

    Pozdrawiam.
    gigo, I jak wykonałeś coś?

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Zmieniłem pracę i nie mam teraz dostępu do lasera, ale projekt jest w SW.
    Do palenia jest potrzebny DXF lub DWG i jeśli ktoś będzie chciał, to nieodpłatnie wyślę każdemu.
    Proszę jedynie sprawdzić wymiary, aby nie było problemów z montażem. (wymiary pobrałem z rysunków kolegi Lars)
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mogę zmienić średnicę, rozstaw, dodać lub usunąć otwóry itd. i itp. wedle życzenia.
    Nazwa:  01.JPG
Wyświetleń: 269
Rozmiar:  68.2 KB
    Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Jeśli ktoś chciałby uchwyt to mogę wykonać go u siebie. Mam w domu już własny laser.
    Jeśli ktoś udostępni wymiary to także do mkII


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Ostatnio edytowane przez Lars ; 25-08-2020 o 02:53

  10. #25
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Lars, ja bym się pisał na taki bajer, ale wciąż się zastanawiam jakiego użyć już samego uchwytu na telefon. Jaki koszt?

  11. #26
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez LukaLEWY Zobacz posta
    Lars, ja bym się pisał na taki bajer, ale wciąż się zastanawiam jakiego użyć już samego uchwytu na telefon. Jaki koszt?
    Na allegro taki uchwyt w najtańszej wersji z magnesem kosztuje 109zł. Odliczając uchwyt wychodzi ok 100zł. Myślę że 50zł będzie ok
    Co do samego uchwytu to wszystko zależy jaki masz telefon, jeśli z indukcją to wybrał bym z ładowaniem indukcyjnym bo to bardzo wygodne. Magnetyczne są fajne ale szpecą telefon, lub etui.
    Ostatnio na topie są uchwyty z czujnikiem zbliżeniowym a na drugim miejscu grawitacyjne.
    Jak wybierzesz uchwyt w sieci to możesz wysłać go do mnie, wtedy dostosuje projekt dokładnie do tego uchwytu i wyślę całość. Możesz też wskazać który, to kupię i rozliczymy się za całość.

  12. #27
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Szukając za Twoją radą uchwytów w sieci natknąłem się na taką stronę: https://roundmount.pl/pl/audi/tt-199...-telefonu.html

    Co to za uchwyty z czujnikiem zbliżeniowym? Chodzi o te z ładowanie indukcyjnym? Bo nie mogę znaleźć.

  13. #28
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez LukaLEWY Zobacz posta
    Szukając za Twoją radą uchwytów w sieci natknąłem się na taką stronę: https://roundmount.pl/pl/audi/tt-199...-telefonu.html

    Co to za uchwyty z czujnikiem zbliżeniowym? Chodzi o te z ładowanie indukcyjnym? Bo nie mogę znaleźć.
    Dokładnie taki sam uchwyt jaki znalazłeś znajdziesz na allegro.
    Uchwyt posiada ładowarkę indukcyjną oraz zamyka i otwiera się automatycznie korzystając z tego, że ze względu na stałe jest podłączony do zasilania.
    Nie miałem go ale z ciekawości zamówię dla siebie. Jeśli się odezwiesz do wieczora i będziesz taki chciał to zamówię 2
    Zaletą samodzielnego projektowania jest to że mogę dostosować mocowanie do miejsca pomiędzy nim a deską i wydłużyć dołem aby uchwyt miał się o co oprzeć
    Link do testu na youtube https://youtu.be/lWiKlRYDRk4
    Link do aukcji na allegro https://allegro.pl/oferta/inteligent...rka-9075879105
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 25-08-2020 o 11:14

  14. #29
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Witam,

    kolego, a czy mógłbyś mi wysłać ten DWG lub DXF? To bym sobie zlecił wypalenie u zaprzyjaźnionego człowieka z CNC...
    Byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam!

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Zmieniłem pracę i nie mam teraz dostępu do lasera, ale projekt jest w SW.
    Do palenia jest potrzebny DXF lub DWG i jeśli ktoś będzie chciał, to nieodpłatnie wyślę każdemu.
    Proszę jedynie sprawdzić wymiary, aby nie było problemów z montażem. (wymiary pobrałem z rysunków kolegi Lars)
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mogę zmienić średnicę, rozstaw, dodać lub usunąć otwóry itd. i itp. wedle życzenia.
    Nazwa:  01.JPG
Wyświetleń: 269
Rozmiar:  68.2 KB
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  15. #30
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Wykonane dla LukaLewy mocowanie ze wskazanym na allegro uchwytem. Kolega utrudnił trochę temat gdyż poprosił jeśli będzie to możliwe o to aby po wyciągnięciu telefonu nie był widoczny "garb". Było z tym trochę pracy tym bardziej że wskazany uchwyt był przystosowany tylko na kratkę. Musiałem także dorobić dodatkowe elementy wzmacniające. Zmienił się też sam projekt mocowania
    Pojawiły się wycięcia pod ząbki które są w kratce nawiewu.
    Nestety z braku czasu nie zdążyłem zrobic próbnego montażu w aucie


    Pokazywalem też w wątku o tablecie w aucie nowe mocowanie z szybkim demontażem tabletu
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 04-09-2020 o 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •