Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Wątek: Uchwyt do telefonu - zrób go sam

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Uchwyt do telefonu - zrób go sam

    Jeśli ktoś lubi majsterkować może spędzić fajnie czas i mieć podwójną satysfakcję z wykonania go samodzielnie, oraz zaoszczędzeniu sporo kasy, gdyż za podobny trzeba zapłacić od 99zł w górę. Jeśli posiadacie kilka prostych narzędzi, czas wykonania to ok 2h
    Ja go wykonałem z pleksi bezbarwnej o grubości 3mm

    Wymiary pleksi z małym zapasem to 100x230mm

    1. Pleksi oklejamy taśmą malarską, aby było nam łatwiej nanieść rysunek. Wymiary które pojawią się na zdjęciach ściągnięte są z auta po zdemontowaniu kratek.
    2. Rysujemy przez środek linię wzdłuż dłuższego boku i wyznaczamy pierwsze koło. (wymiar promienia na foto)
    wyraźnie zaznaczcie środek okręgu bo będzie jeszcze potrzebny


    3. Zostawiamy cyrkiel z ustawionym wymiarem i odznaczamy miejsce rozpoczęcia drugiego koła. Po narysowaniu mamy już wyznaczone zewnętrzne średnice aluminiowych pierścieni, oraz przerwę pomiędzy nimi


    4. Rysujemy średnicę wewnętrzną w obu okręgach.


    5. wyznaczamy dolną linię łączącą oba okręgi w odległości 2cm od środka pleksi, a górny łuk to promień którego używaliśmy do wyznaczenia średnicy zewnętrznej.


    6. Do wycinania najlepiej użyć multi-szlifierki. Można oczywiście użyć czegoś innego, ale moim zdaniem to najlepsze narzędzie do tego zadania.
    Najtańszy zestaw z giętkim przedłużeniem w Leroy Merlin widziałem za ok 50zł.
    Na początek wycinamy pozostawiając pewien zapas pateriału. Zostawcie sobie ok. 1-2mm więcej niż na zdjęciu, na wszelki wypadek, gdyby Wam coś uciekło na wewnętrznej średnicy. Mi starczyło to co widać na styk.



    7. Dopracowujemy teraz średnice wewnętrzne. Łuk w górnej części jest tak duży, gdyż nie byłoby miejsca z tyłu na montaż uchwytu, oraz telefon
    zasłaniałby przycisk świateł awaryjnych



    8. Oklejamy pierścienie taśmą, ja miałem pod ręką akurat izolacyjną, ma być po prostu wytrzymała aby nie uszkodzić aluminiowych pierścieni.
    Postanowiłem doszlifować właśnie do nich zewnętrzną średnicę, dzięki czemu miałem pewność że będzie idealna w każdym miejscu.
    Białe tło pomiędzy pierścieniami na drugim zdjęciu to tylko fabryczna taśma ochronna pleksi


    9. W tej chwili to Wam pozostawiam wybór jak chcecie wykończyć mocowanie. Można je pomalować, okleić folią itp.
    Ja na razie pozostawiłem ją tak jak jest, ze względu na dalsze prace. Wy możecie już w tej chwili je zakończyć.

    10. Większość uchwytów ma nakrętkę która pozwala go regulować. Jej właśnie użyłem do zamocowania mojego uchwytu indukcyjnego.

    [IMG]https://images90.fotosik.pl/276/d0e6660decb2ef24med.jpg[/IMG

    Zdjęcie poniżej wykonałem przy okazji testowania "prototypu" Zamieszczone tutaj zdjęcia wykonałem przy okazji wykonania wersji ostatecznej.


    Nie wiem jak Was ale mnie drażnią w aucie wiszące kable, dlatego jeśli mogę to staram się je ukryć.
    dlatego też wywierciłem otwór przez który przełożyłem przewód zasilający uchwyt, a następnie otwór zakleiłem klejem na gorąco, aby mi wiatr nie hulał pod deską.



    Jak wspominałem, ja mam jeszcze pewien pomysł co do samego mocowania, jak i podłączenia uchwytu, ale to już w dalszym ciągu który już wkrótce.
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 05-11-2019 o 21:24

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Pokaż jak to wygląda bez telefonu

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Kolego Lars, czy mógłbyś podać wymiary wg Twojego projektu. Wystarczy sam opis. średnica wew. zew., odległość, rozstaw itd.
    Być może zrobię to z AISI304 i dam do wypalenia.
    Bardzo ciekawy pomysł.

    Nazwa:  znaczek audi.JPG
Wyświetleń: 975
Rozmiar:  56.4 KB

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 07-11-2019 o 21:12

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Podkopnik Zobacz posta
    Pokaż jak to wygląda bez telefonu
    Proszę bardzo.
    Uchwyt nadal nie jest skończony gdyż czekam na kilka części. Jest już na stałe podłączony do zasilania, w lewej kratce widać wchodzący przewód zasilania

    Na zdjęciu kratki nie są wciśnięte gdyż czekałem na nowe. Właśnie dzisiaj dojechały. Obie uszkodziłem mocowaniami na kratkę, dlatego też zacząłem szukać innego rozwiązania.
    Na stare mam już pomysł. Posłużą mi do wykonania gadgetu którego bardzo brakuje w TT, ale o tym w zupełnie innym temacie.


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Kolego Lars, czy mógłbyś podać wymiary wg Twojego projektu. Wystarczy sam opis. średnica wew. zew., odległość, rozstaw itd.
    Być może zrobię to z AISI304 i dam do wypalenia.
    Bardzo ciekawy pomysł.

    Nazwa:  znaczek audi.JPG
Wyświetleń: 975
Rozmiar:  56.4 KB

    Pozdrawiam.
    Jeszcze chwilę cierpliwości.
    Będę rozbierał na części stare kratki to wszystko dokładnie pomierzę i zrobię gotowca w autocad-ie który udostępnię wszystkim zainteresowanym. Przez jakiś czas będę zbierał zapisy od klubowiczów którzy nie czują się na siłach na zrobienie tego samodzielnie lub nie mają dostępu do lasera na wypalonego gotowca z pleksi lub blachy nierdzewnej, ale jak już gdzieś wspominałem, to nie jest jeszcze koniec.
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 08-11-2019 o 01:14

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    OK nie ma sprawy.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Wiem panowie że nic nie cieszy jak własnoręczna robota, ale majfrendy juz coś takiego mają chociaż nie wiem czy rozstaw będzie pasować do tt patrząc na rozstaw wentów.


  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    Wiem panowie że nic nie cieszy jak własnoręczna robota, ale majfrendy juz coś takiego mają chociaż nie wiem czy rozstaw będzie pasować do tt patrząc na rozstaw wentów.

    To możesz napisać konkretnie czy mają, czy nie? Czy piszesz, żeby coś napisać?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    [QUOTE=elmacho;296401]To możesz napisać konkretnie czy mają, czy nie? Czy piszesz, żeby coś napisać?[/QUO

    napisane jest konkretnie, czego nie rozumiesz?

  9. #9
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Kolega znalazł uchwyt do A3 i S3 8V. W tym przypadku nawet milimetry różnicy będą powodowały problemy. Mała szansa, by w 8n podeszły. 8j i 8s na pewno mają inny rozstaw niż te.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    [QUOTE=Przemkat;296404]
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    To możesz napisać konkretnie czy mają, czy nie? Czy piszesz, żeby coś napisać?[/QUO

    napisane jest konkretnie, czego nie rozumiesz?
    Wpisu, bo temat traktuje o uchwycie do telefonu, dokładnie mowa jest o AUDI TT 8N.
    A na zdjęciu pokazujesz całkiem inne AUDI. I jak to się ma do całości?
    Konkretnie, to byłoby coś w stylu:
    ,,u majfrendów jest gotowy uchwyt do 8N"
    A nie ,,nie wiem, czy będzie pasować".
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    [QUOTE=elmacho;296406]
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta

    Wpisu, bo temat traktuje o uchwycie do telefonu, dokładnie mowa jest o AUDI TT 8N.
    A na zdjęciu pokazujesz całkiem inne AUDI. I jak to się ma do całości?
    Konkretnie, to byłoby coś w stylu:
    ,,u majfrendów jest gotowy uchwyt do 8N"
    A nie ,,nie wiem, czy będzie pasować".

    Może nie to forum

  12. #12
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    [QUOTE=gigo;296390]Witam,
    Kolego Lars, czy mógłbyś podać wymiary wg Twojego projektu. Wystarczy sam opis. średnica wew. zew., odległość, rozstaw itd.
    Być może zrobię to z AISI304 i dam do wypalenia.
    Bardzo ciekawy pomysł.

    Nazwa:  znaczek audi.JPG
Wyświetleń: 975
Rozmiar:  56.4 KB

    Pozdrawiam.[/QUOTE
    Gigo, jesli by to fajnie wyszlo, daloby rade zrobic pare sztuk ?

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przeciez wymiary kazdy ma w swojej tt na wyciagniecie reki

  14. #14
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na waszą prośbę wstawiam dokładne pomiary, które łatwiej było ściągnąć po rozebraniu kratki nawiewu




    Po wymianie mocowania uchwytu zrobiłem coś takiego:




    Teraz pracuję nad czymś takim, ale o tym gdy będzie gotowe i w zupełnie innym temacie

  15. #15
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    Wiem panowie że nic nie cieszy jak własnoręczna robota, ale majfrendy juz coś takiego mają chociaż nie wiem czy rozstaw będzie pasować do tt patrząc na rozstaw wentów.

    A wystarczy pogooglać przed postem. Na rodzimym rynku np. https://allegro.pl/listing?string=uc...2-aut-1-2-1024
    Tak czy owak jeśli Larsowi wyjdzie ten uchwyt, cena i jakość, tudzież design będą konkurencyjne to nie widzę przeciwwskazań aby nie wesprzeć kolegi z forum zakupem u niego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •