Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Coś świszczy po wymianie płynu chłodzącego.

  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167

    Coś świszczy po wymianie płynu chłodzącego.

    Witam, wymieniałem ostatnio termostat i przy okazji płyn chłodzący. Od tego czasu z okolic zbiornika na płyn chłodniczy słychać dźwięk przypominający ten wydawany przez świerszcze, takie cykliczne świstanie (jakby coś tarło). Na słuch nie potrafię jednak zlokalizować źródła tego dźwięku.

    Najbardziej słyszalny jest właśnie w okolicy zbiornika wyrównawczego i trochę poniżej, koło N80...

    Nagrałem film, na którym to słychać:


    Miałby ktoś sugestię skąd może wydobywać się ten dźwięk?
    Ostatnio edytowane przez Phantom ; 01-11-2019 o 00:44

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    brzmi jak zuzyta rolka napinajaca lub prowadzaca. sprawdz czy to napinacz paska wielorowkowego, wylacz silnik i postaraj sie w srodek rolki (lozysko) wpsiknac odrobine wd40, odpal jezeli dzwiek ustanie lub znaczaco ucichnie to masz winowajce - jesli nie to mozliwe ze problemem jest jedna z dwoch rolek od paska rozrzadu! nie olej tematu bo jesli sie rozsypie narobi niezlego bigosu.

  3. #3

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Problem rozwiązany, okazało się, że był niewielki wyciek płynu chłodzącego na jednym wężu i to on wydawał taki dziwny dźwięk.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pierwszy raz sie spotkalem zeby cieknacy plyn wydawal takie dzwieki grunt ze wszystko juz smiga

  5. #5
    Awatar audiczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black
    Posty
    27
    Właśnie to dla mnie też jest dziwne, ale z biegiem czasu płyn traci swoje właściwości. Kiedy ostatnio go wymieniałeś? Naturalne ubytki płynu to coś normalnego i wynika to ze zwykłego użytkowania pojazdu. Niestety jak to zaniedbasz to może doprowadzić to do przegrzania układu i jego awarii. W takich przypadkach warto podjechać do mechanika, ja korzystam z usług stacji Bosch Car Service, gdzie zajmują się wymianą płynu chłodniczego wymiana płynu chłodniczego: https://www.boschcarservice.com/pl/p...u-chlodniczego. To dużo nie kosztuje, w przypadku takich problemów warto podjechać i mieć czystą głowę, że wszystko jest okej

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Co za SPAM !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •