Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 18 z 18

Wątek: FWD 1.8 na 3.2v

  1. #16
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    Znajomy ma takie 3.2 w dsg w a3 fwd. Fajnie to chodzi z LC
    Adrian "elwichura"?
    Ta a3, naprawdę fajnie jeździ.
    __________________________
    Pozdrawiam

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    dokładnie to
    Części TT 8N 225KM i R32

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak sie sklada ze jestem po swapie z 1.8t quattro na vr6. Gdybym mial oske zapewne juz dawno nie mialbym tej tt tylko inna. Swap zrobilem gdyz chcialem dalej podnosic moc a dmuchanie coraz wiecej w te biedne r4 bylo by bez sensu bo i tak nigdy nie bedzie to co wieksza pojemnosc.

    Ale do tego zabiegu kupilem calutkiego sprawnego jezdzacego angola w manualu co tez nie jest latwe do trafienia. Gdybym kupil tylko goly slupek ze skrzynia to bym sie chyba poplakal. Tak sie sklada ze takie 3.2 ma w zasadzie mase rzeczy innych o ktorych ludzie nie pisza.
    Np inne weze od klimy ( akurat jeden musialem przerobic z europy bo angol mial zupelnie inny)
    Inne lapy grubsza chlodnice od wody, inne wiatraki ktore sa ciensze,wszystkie weze wodne inne plus caly osprzet silnika pod maska, inne weze od wspomagania( robilem na nowo bo duzy fmic przeszkadzal).
    Bez kompletnych obu wiązek pod maska nie poradzisz sobie z kabelkami. Potem sie okazalo ze zegary musialy isc z angola a jak zegary to plywaki no i oczywiscie ecu z angola. Mala przerobka instalacji do zegarow aby nowsze dzialaly.
    Po aby polaczyc wiazki silnikowe z anglika z moimi trzeba bylo w 2 miejscach pozamieniac troche pinow ale bez dokladania dodatkowych ( jak masz ajq to trzeba bedzie wiecej zmian zrobic:/)
    Podsumowujac mam ogarniete juz wszystko i dziala mi jakbym mial ori 3.2 w moim aucie( jeszcze tylko tempomat zakodowac bo a angolu nie mialem). Jeszcze auta nie wystroilem ale pojemnosc 3.3 litra i oczywiscie turbo napawa mnie optymizmem. Auto jest duzo elastyczniejsze jezdzi sie przyjemnie i ten dzwiek. Niestety na razie turlalem sie tylko bez boosta bo seryjne ecu tego nie ogarnie ale juz mam wstepna mape i moze dmuchne z 0.5 bara na poczatek.

    Ale wsadzanie seryjnego r32 do oski uwazam ze to bezsens. Gdybym nie wpakowal kupe pracy w moja bude to pewnie szukalbym drugiej ale ja juz wzialem slub z moja tt a po prostu brakowalo jej prawidlowego silnika z dołożonym doładowaniem.
    Auto dawce kupilem ponad 3 lata temu za spore pieniądze bo 17.5 tys ale wtedy rynek nie byl zepsuty i calutki swap ze wszystkim co bylo mi potrzebne do mojego sreberka wyszedl mnie pewnie z 1000zl max . Niepotrzebne cześci schodziły jak świeże bułeczki za rozsądne pieniądze, dziś jak patrze jak janusze sie targują na pewnych grupach z fb a potem i tak nie kupują to sprawiło że przestałem się ogłaszać z częściami. Jeszcze jakies odpadki mi zostaly z auta wiec pewnie wyjdzie na 0 ale dzis rynek z czesciami jest zepsuty i bylby problem odzyskac polowę kwoty ktora zaplacilem za angola bo masę cennych rzeczy musiałem sobie zostawić..
    Ja sie ciesze ze moja operacja swapa sie udała i brakuje mi tylko wisienki na torcie czyli strojenia ale to już mam nadzieje niebawem chyba ze spadnie snieg to na wiosne ale tyle zachodu dla tt fwd i seryjnego r32 to odradzam zdecydowanie...Nazwa:  20190831_233903.jpg
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  554.6 KB
    Troche wypociny ale bedzie dla potomnych...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 31-10-2019 o 08:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •