Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 1.8T AJQ Nie zawsze odpala wolno się nagrzewa....

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187

    1.8T AJQ Nie zawsze odpala wolno się nagrzewa....

    Witam ostatnio zauważyłem że leon długo się nagrzewa a przy szybkiej jeździe ciężko mu było dobić na blacie do 90 stopni dopiero jak zwolniłem do 100 km/h to złapał i trzymał temp niezależnie od predkości Wymieniłem termostat na używany który mi został po passacie (był sprawny i sprawdzałem go w garczku z wodą). Jednak w zasadzie dużo się nie zmieniło.
    Za to już dwa razy miałem problem taki że po odpaleniu całkiem zimnego auta i przejechaniu kilometra gdzie w ogóle sie nie zagrzał i odstaniu ok pół godz nie chciał mi odpalić. Pierwszym razem jak się tak stało to za 3 strzałem w koncu odpalił ale jak miałem drugą taka sytuację to kreciłem kilka razy bardzo długo i nic. Pogmerałem troche pod maską sprawdzając co może być i po 15 min jak próbowałem odpalić to odpalił w końcu.
    Dziś podłaczyłem kompa do gazu by podgladac temp cieczy chłodzącej i uruchomiłem w tel torque pro zeby porównać wyniki.
    Temp rosła podobnie (jazda po warszawie) ale na blacie zegarów 90 stopni pokazało kiedy na komputerze było tyko 74 stopnie....
    Taka temp na kompie utrzymywała się cały czsa poczas jazdy dopiero w korku urosła do 88 stopni . Jak zaczałem znowu jechać to znowu zaczynała spadać. Na blacie cały czas 90 było
    Czy może to by wina czujnika temp płynu chłodzącego czy jednak ten termostat dalej??? A może jeszcze coś innego???
    Dziwi mnie ze w ogole nie chciał odpalić dwa razy...

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Moim zdaniem to mamy to do czynienia z dwoma niezależnymi problemami... Termostat tylko oryginał. Nie napisałeś jaki używany wsadziłeś. Ja kupiłem nowy markowy Wahler a i tak nie działał tak jak oryginał... Po wymianie na właściwy jak ręką odjął. Proponowałbym od tego zacząć. Zresztą pewnie czytałeś nie jeden post na ten temat. To że Twój termostat działa w garnku to trochę jak się okazuje za mało. Mój Wahler też działał

    Co do odpalania to może pompa nie domaga?

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Pompa wymieniona kilka mies temu na oryginał VDO.
    Dzięki za podpowiedzi Tak też zrobię z tym termostatem.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Co do odpalania to przypomniało mi się, że miałem taką historię z problemem z zapłonem, której powodem był przekaźnik 428. Pisałem na ten temat, możesz zerknąć. Po 20 latach wyzionął ducha... W ostatniej fazie jego życia zdarzało mi się kręcić i 20 razy zanim zapalił... Jak jesteś z Warszawy to możesz podjechać do mnie, podmienimy je i będzie sprawa jasna.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Przekaźnik 428 to jest od pompy paliwa ?? On znaduje się w okolicy przepływki prawda?? Na razie od kilku dni nie zdarzyło mi się ponownie taka sytuacja ale dziękuję za ofertę w razie czegoś będę się kontaktował

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Jest pod plastikową osłoną w pobliżu przepływki. Pod rozpórką.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Problem został rozwiązany. Okazało się że przyczyną obu problemów był czujnik temperatury cieczy chłodzącej (kupiony 2 mies temu niby oryginał w sklepie stacjonarnym i ak szybki padł ) Po wymianie wszystko wróciło do normy. Termostat był w porządku. Dzięki za porady

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •