Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Awaria, brak sprężania, stroker? czy wymiana słupka.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    serbrny
    Posty
    3

    Awaria, brak sprężania, stroker? czy wymiana słupka.

    Witam, mam problem z tt 1.8t AJQ quattro LPG , pomodzone na 270km.

    Najpierw przedstawie specyfikacje zeby bylo wiadomo na czym stoimy.

    -Ostry wałek ssący ADR
    -Wtryski Bosch 525
    -Pompa paliwa 4 bary
    -hybrydowe turbo Gerwazy Geremi
    -Intercooler z orurowanie Fmic
    -Kolektor wydechowy o powiekszonych kanałach
    -down pipe 3 cale
    -przelotowe wydechy 2.5 cala z tt quatro
    -sztywny 3 calowy tip z przeływką i filtrem stożkowym simota

    I teraz do rzeczy, autko po 400 km autostrady padło, nagły spadek mocy, olej na szybie, bagnet wyrzucony, do tego zauwazylem ze wciągneło płyn chłodniczy i jest mokre turbo(mozliwe ze to tylko jakas miedziana podkładka, poprzedni wlasciciel to obstawia.)

    Wstępna diagnoza w warsztacie - brak sprężania na 3 cylindrach, czwarty wyrzuca wszystko w wydech, elektrody czołowe na świecach pourywane(mi wyglądaja na stopione ale oni upierają się inaczej, załącze zdjęcie) . W warsztacie chcą wymieniać słupek , poprosilem zeby rozkrecili chociaz stary żeby wiadomo było co poszło nie tak i teraz czekam na dokładną diagnozę.

    I teraz pytanie, jeśli głowica była by w dobrym stanie(poprzedni właściciel mowi ze byla remontowana niedawno i powinna byc w stanie idealnym, ale cholera wie co tam poszlo) a np tłoki i gładzie zostały naruszone to czy zrobienie strokera 0,5mm było by dobrym rozwiązaniem? tutaj kolejne pytanie czy jak zrobie strokera, wsadzę zakute tłoki i korbowody i oczywiscie jakieś mocniejsze zawory, świece i wszystkie te pierdoły po koleii to bedzie P&P? Czy trzeba coś grubiej zmieniać ?

    Zakładam oczywiscie scenariusz że jeśli głowica będzie do remontu/wymiany to już nie bedzie się opłacać i wsadzę inny słupek.

    Tutaj świece:



    Proszę o wyrozumiałość jeśli walnąłem jakiegoś babola, to moja pierwsza turbo benzyna.

    Dzieki z góry za rady i czekam wasze rady, dzieki.
    Ostatnio edytowane przez darky02 ; 26-10-2019 o 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •