Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Awaria, brak sprężania, stroker? czy wymiana słupka.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    serbrny
    Posty
    3

    Awaria, brak sprężania, stroker? czy wymiana słupka.

    Witam, mam problem z tt 1.8t AJQ quattro LPG , pomodzone na 270km.

    Najpierw przedstawie specyfikacje zeby bylo wiadomo na czym stoimy.

    -Ostry wałek ssący ADR
    -Wtryski Bosch 525
    -Pompa paliwa 4 bary
    -hybrydowe turbo Gerwazy Geremi
    -Intercooler z orurowanie Fmic
    -Kolektor wydechowy o powiekszonych kanałach
    -down pipe 3 cale
    -przelotowe wydechy 2.5 cala z tt quatro
    -sztywny 3 calowy tip z przeływką i filtrem stożkowym simota

    I teraz do rzeczy, autko po 400 km autostrady padło, nagły spadek mocy, olej na szybie, bagnet wyrzucony, do tego zauwazylem ze wciągneło płyn chłodniczy i jest mokre turbo(mozliwe ze to tylko jakas miedziana podkładka, poprzedni wlasciciel to obstawia.)

    Wstępna diagnoza w warsztacie - brak sprężania na 3 cylindrach, czwarty wyrzuca wszystko w wydech, elektrody czołowe na świecach pourywane(mi wyglądaja na stopione ale oni upierają się inaczej, załącze zdjęcie) . W warsztacie chcą wymieniać słupek , poprosilem zeby rozkrecili chociaz stary żeby wiadomo było co poszło nie tak i teraz czekam na dokładną diagnozę.

    I teraz pytanie, jeśli głowica była by w dobrym stanie(poprzedni właściciel mowi ze byla remontowana niedawno i powinna byc w stanie idealnym, ale cholera wie co tam poszlo) a np tłoki i gładzie zostały naruszone to czy zrobienie strokera 0,5mm było by dobrym rozwiązaniem? tutaj kolejne pytanie czy jak zrobie strokera, wsadzę zakute tłoki i korbowody i oczywiscie jakieś mocniejsze zawory, świece i wszystkie te pierdoły po koleii to bedzie P&P? Czy trzeba coś grubiej zmieniać ?

    Zakładam oczywiscie scenariusz że jeśli głowica będzie do remontu/wymiany to już nie bedzie się opłacać i wsadzę inny słupek.

    Tutaj świece:



    Proszę o wyrozumiałość jeśli walnąłem jakiegoś babola, to moja pierwsza turbo benzyna.

    Dzieki z góry za rady i czekam wasze rady, dzieki.
    Ostatnio edytowane przez darky02 ; 26-10-2019 o 15:00

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Glowica na 100% do przejerzenia rozebrania i przynajmniej zawory do dotarcia ale pewnie sa krzywusy po takiej akcji.
    Albo soft byl tragiczny albo chinskie wtryski byly wsadzone.
    Strooker to grubszy temat i na tak malym turbo bedzoe jechal jak diesel. Potezny dol a potem od 5 tys brak mocy bo turbo sie zapcha:/
    Rozwiert 0.5mm to nie strooker bo pojemnosci przybedzie tyle co nic:/
    Jesli chcesz zrobic 2.0 albo te "2.1" to wal z 2.0 tfsi albo 1.9 tdi. Kute korby albo nawet krotsze . Inne tłoki pod strookera albo z 2.0 tfsi po przerobkach.
    Osobiscie nie pchalbym sie w powiekszanie pojemnosci z tak malym turbo bo nie zrobisz na tym wiecej. Ale tez nie wyzucaj na zlom bloku bo moge za niego zaplacic deko wiecej niz na zlomie jesli sie nada pod duzy rozwiert

  3. #3
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Wydaje mi się, że mowa o samochodzie który wisiał na ogłoszeniu w Gorzycach na Śląsku.

    Powodzenia w naprawie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    serbrny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Glowica na 100% do przejerzenia rozebrania i przynajmniej zawory do dotarcia ale pewnie sa krzywusy po takiej akcji.
    Albo soft byl tragiczny albo chinskie wtryski byly wsadzone.
    Strooker to grubszy temat i na tak malym turbo bedzoe jechal jak diesel. Potezny dol a potem od 5 tys brak mocy bo turbo sie zapcha:/
    Rozwiert 0.5mm to nie strooker bo pojemnosci przybedzie tyle co nic:/
    Jesli chcesz zrobic 2.0 albo te "2.1" to wal z 2.0 tfsi albo 1.9 tdi. Kute korby albo nawet krotsze . Inne tłoki pod strookera albo z 2.0 tfsi po przerobkach.
    Osobiscie nie pchalbym sie w powiekszanie pojemnosci z tak malym turbo bo nie zrobisz na tym wiecej. Ale tez nie wyzucaj na zlom bloku bo moge za niego zaplacic deko wiecej niz na zlomie jesli sie nada pod duzy rozwiert
    Tak ale o tym strokerze pomyślałem w ramach ratowania bloku , z 81mm chce zrobić 81.5 lub 82 I wsadzić zakute tłoki z korbami pod wymiar. I pytanie przy tej operacji tak małego rozwiertu trzeba będzie coś stroic albo dodatkowo wymieniac czy nie. Soft robili w Digitun.

    I jeszcze jedno, jakbym wymieniał slupek to musi być identyczny Ajq? Czy inne też podejda. Chodzi mi o osprzet itp.
    Ostatnio edytowane przez darky02 ; 27-10-2019 o 16:12

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylko przy rozwiercie kupujesz tloki robisz szlify itp i nic nie tykasz. Blok inny moze byc...

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    serbrny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tylko przy rozwiercie kupujesz tloki robisz szlify itp i nic nie tykasz. Blok inny moze byc...

    To jak znajdę i wrzucę slupek BAM na przykład to te stare graty będą bez problemu pasować? Aż się wierzyć nie chce.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Bam tez niestety juz jest stary i szukanie w idealnym stanie bedzie trudne dlatego ja zazwyczaj nie wkladam nie otwieranych silnikow chyba ze jezdzilem autem przed i mam pewnosc ze wszystko jest ok...bloki od wszystkich 1.8t poprzecznych do siebie pasuja i sa takie same.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •