Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Demontaż licznika krok po kroku - foto porada

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Demontaż licznika krok po kroku - foto porada

    Dzisiaj nadszedł dzień demontażu licznika który przejdzie bardzo duży serwis. Szukałem, czy nie znajdę informacji pozwalających mi przejść przez to bezboleśnie i oprócz kilku wskazówek opisowych, nie znalazłem niczego co pozwoli zabrać się do tematu z poczuciem, że już to robiłem.
    Musicie zaopatrzyć się w klucze typu torx, cienki, jak do prac elektrycznych śrubokręt krzyżowy oraz plastikowe narzędzia do podważania i wypinania z zatrzasków. Czas - max 20min

    Ściągamy klapkę bezpieczników z boku deski kokpitu i odkręcamy śruby które trzymają z boku dolny panel pod kierownicą
    Ja postanowiłem odkręcić wszystkie, aby zapoznać się na przyszłość z zawartością która jest tam skrywana.


    W półeczce po lewej stronie kierownicy odkręcacie śrubę trzymającą panel


    Po lewej stronie kierownicy to już wszystkie śruby trzymający panel. Teraz należy go podważyć i uwolnić z trzymającego zatrzasku.
    Znajduje się on praktycznie poniżej lewego krańca licznika. Zaznaczyłem go na zdjęciu w zielonym kółku. Obok w czerwonym znajduje się pierwsza ze śrub trzymających sam licznik.


    Po drugiej stronie kierownicy nie ma żadnych śrub, tylko dwa zatrzaski blisko siebie. Podważamy i odciągamy jak po lewej stronie. Tam też znajdziecie drugą śrubę od licznika


    Ze względu na to, że licznik na górze ma zagięte uchwyty trzymające się daszka licznika należy go wyciągać dołem do siebie tak aby tarcze patrzyły na podsufitkę.
    Przeszkodzi Wam w tym górna obudowa kolumny kierowniczej, którą odkręcamy od dołu śrubokrętem krzyżakowym.
    Po jej zdemontowaniu wyciągacie licznik, jak już pisałem, dołem do siebie.


    Gdy już macie go przed sobą pozostaje wypiąć trzy kostki.

    Mam nadzieję, że komuś to pomoże
    To moja pierwsza porada tego typu. Jeśli uważacie, że jest ok to dajcie znać... Właśnie wymieniam mikro wyłącznik w zamku drzwi...
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 24-10-2019 o 22:23

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Licznik zdemontował ale wysłał odkurzacz do regeneracji???

    Pozdro,
    Jerry.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Padłem z wrażenia i chyba obsmarkłem herbatę nieco .... Tyś geniusz i pionier jest człowieku normalnie - i to tak gadasz bez ściagania kierownicy i deski siem udało ???.
    No rzeczywiście na tym forum to nic sie nie dowiesz i nie znajdziesz, manuale dla siebie howajo ja tesz nic znaleść nie mogłem, wszędzie pustka i same jakieś gupoty.
    Super że taki poradnik powstaje, w końcu wszyscy skorzystają . Brawo ty ....

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Padłem z wrażenia i chyba obsmarkłem herbatę nieco .... Tyś geniusz i pionier jest człowieku normalnie - i to tak gadasz bez ściagania kierownicy i deski siem udało ???.
    No rzeczywiście na tym forum to nic sie nie dowiesz i nie znajdziesz, manuale dla siebie howajo ja tesz nic znaleść nie mogłem, wszędzie pustka i same jakieś gupoty.
    Super że taki poradnik powstaje, w końcu wszyscy skorzystają . Brawo ty ....
    To sarkazm?
    Jeśli tak, to może szkoda czasu na robienie zdjęć,
    Zmniejszanie ich, wstawianie na serwer, i na koniec tworzenie czegokolwiek tutaj?

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Użyje starej mantry powtarzanej przez ojców tego forum. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i użył ukrytego, magicznego przycisku "szukaj" odkryłbyś, że kupa ludzi poświęciła szklanki czasu wieki wcześniej i tego typu opisy są.
    Istnieje również poradnik regeneracji przycisku awaryjnych, wymiana mikro przełącznika w drzwiach, podnośnika szyb tak samo pionierskie projekty: podświetlony oring przy dźwigni zmiany biegów, klima w schowku i wiele wiele innych.
    Więc odpowiem na to pytanie powyżej - tak szkoda czasu na tego typu "manuale" bo to co zrobiłeś można zrobić prościej i bez rozkręcania połowy rzeczy.
    Jeśli rzeczywiście dojdziesz do ciekawej wiedzy na jakiś temat podziel się - po to jest forum ale to dzieło rozkręcania nie wnosi nic nowego a pokazuje lenistwo oraz brak wiedzy.
    Wywołuje to u mnie jedynie odruch zabicia komara na na czole. Proponuje zacząć najpierw od poczytania forum i poświęcenia troche czasu tematowi.
    Powodzenia Odkrywco.

  6. #6
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    To co napisałeś nie trzyma się kupy kolego. Praca którą wykonałem, świadczy o tym, że do lenistwa mi daleko. Już w samym wstępie wyjaśniłem, że szukałem, i nie znalazłem niczego, co opisuje to dokładnie, za to zauważyłem, że wiele wypowiadających się osób zakłada, że wiedza na temat danej marki czy modelu auta im wiadoma, musi być na takim samym poziomie u wszystkich którzy się tutaj pojawią.
    Zrozumiałbym Twój wpis, gdybym założył nowy temat z pytaniem jak to zrobić, bo to świadczyło by, o tym o czym napisałeś. Może zanim kogoś skrytykujesz za dobre chęci sam wpisz "Demontaż licznika" i kliknij szukaj.
    Co znajdziesz? dwa krótkie opisy, "odkręć to i to a potem tamto i gotowe"
    Ilość nowych osób które praktycznie codziennie pojawiają się na forum po zakupie auta, na prawdę robi wrażenie, a większość z nich nie wie o nich z punktu technicznego czy prostych napraw nic i zapewne ze względu na podobne usterki zderzy się z takimi samymi problemami.
    Żadna z tych porad nie mówiła nic o zatrzaskach, o tym, że trzeba mieć łopatki do podważania plastików, za to każda zakładała, że czytający wszystko wie.

    Może gdy będziesz zabijał tego komara na czole zrozumiesz, że nie zrobiłem niczego złego, a tylko uzupełniłem to co było o zdjęcia i potrzebne narzędzia.
    I nie cytuj czyjejś, mantry, nie powołuj się na kogoś, gdy robisz to w nieodpowiedni sposób... czytać i cytować też trzeba umieć ze zrozumieniem...
    Poświęciłem sobie trochę czasu i przeczytałem niektóre Twoje wpisy na forum...
    Merytorycznie wnoszą niewiele dla osób które zaczynają, lub chcą zacząć swoją przygodę w tym miejscu...
    Jeśli mnie ktoś zablokuje, lub wywali za ten wpis... trudno, stać mnie na to by oddawać auto do warsztatu, tyle że mi sprawia frajdę gdy mogę zrobić cokolwiek samodzielnie i temu miał służyć ten temat... Napraw a przy okazji nie zepsuj...
    Tobie zatem ja proponuje pozostać tylko przy czytaniu, bo bez Twojego durnego sarkastycznego wpisu, pozostała by to tylko przydatna foto porada.
    Powodzenia Mądralo

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Powiem krótko, twoje rozkręcanie połowy rzeczy jest zbędne jak ta dyskusja, chcesz to pisz wypracowania i bądź dumny z Siebie. Nie potrafisz używać polecenia szukaj - to też nie moja sprawa.
    Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym jakimi umiejętnościami chcesz zabłysnąć. Nie będę więcej nawet komentował bo szkoda czasu na jałowe dyskusje.

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Panowie po co te dyskusje?
    Zrobil manual, super.
    Przyda się.
    Moze i sa manuale ale polowa juz nie dziala, pisza bzdury i zdjec nie ma.
    Wiec jak dla mnie i wielu nowych jest ok.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Banino
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Mi się przyda, szukałem na forach ale wszędzie zdjęcia już nieaktywne.

  10. #10

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Boston
    Pojemność
    1.8T
    KM
    as
    Rocznik
    as
    Kolor
    as
    Posty
    2
    Przede wszystkim chcę podziękować za przydatny temat. Myślę, że to świetna robota. Naprawdę mi się podobało i chętnie podzielę się tymi informacjami z przyjaciółmi. Miłego dnia!

  11. #11

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Boston
    Pojemność
    1.8T
    KM
    as
    Rocznik
    as
    Kolor
    as
    Posty
    2
    Chcę również doradzić dobre informacje dotyczące fotografii i wszystkiego, co się z nią wiąże. Jestem pewien, że będziesz bardzo zainteresowany i możesz skorzystać z tych informacji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •