To co napisałeś nie trzyma się kupy kolego. Praca którą wykonałem, świadczy o tym, że do lenistwa mi daleko. Już w samym wstępie wyjaśniłem, że szukałem, i nie znalazłem niczego, co opisuje to dokładnie, za to zauważyłem, że wiele wypowiadających się osób zakłada, że wiedza na temat danej marki czy modelu auta im wiadoma, musi być na takim samym poziomie u wszystkich którzy się tutaj pojawią.
Zrozumiałbym Twój wpis, gdybym założył nowy temat z pytaniem jak to zrobić, bo to świadczyło by, o tym o czym napisałeś. Może zanim kogoś skrytykujesz za dobre chęci sam wpisz "Demontaż licznika" i kliknij szukaj.
Co znajdziesz? dwa krótkie opisy, "odkręć to i to a potem tamto i gotowe"
Ilość nowych osób które praktycznie codziennie pojawiają się na forum po zakupie auta, na prawdę robi wrażenie, a większość z nich nie wie o nich z punktu technicznego czy prostych napraw nic i zapewne ze względu na podobne usterki zderzy się z takimi samymi problemami.
Żadna z tych porad nie mówiła nic o zatrzaskach, o tym, że trzeba mieć łopatki do podważania plastików, za to każda zakładała, że czytający wszystko wie.

Może gdy będziesz zabijał tego komara na czole zrozumiesz, że nie zrobiłem niczego złego, a tylko uzupełniłem to co było o zdjęcia i potrzebne narzędzia.
I nie cytuj czyjejś, mantry, nie powołuj się na kogoś, gdy robisz to w nieodpowiedni sposób... czytać i cytować też trzeba umieć ze zrozumieniem...
Poświęciłem sobie trochę czasu i przeczytałem niektóre Twoje wpisy na forum...
Merytorycznie wnoszą niewiele dla osób które zaczynają, lub chcą zacząć swoją przygodę w tym miejscu...
Jeśli mnie ktoś zablokuje, lub wywali za ten wpis... trudno, stać mnie na to by oddawać auto do warsztatu, tyle że mi sprawia frajdę gdy mogę zrobić cokolwiek samodzielnie i temu miał służyć ten temat... Napraw a przy okazji nie zepsuj...
Tobie zatem ja proponuje pozostać tylko przy czytaniu, bo bez Twojego durnego sarkastycznego wpisu, pozostała by to tylko przydatna foto porada.
Powodzenia Mądralo