Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wentylator pomija 1 bieg

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28

    Wentylator pomija 1 bieg

    Czy mógłby ktoś posłużyć dobrą radą co konkretnie mogło przestać prawidłowo funkcjonować, żeby nie działać metodą prób i błędów, sytuacja jest następująca:
    przy normalnej jeździe temperatura utrzymuje się w granicach 85-95 stopni. Po kilku minutach w korku temp. rośnie do 120 stopni. Dopiero wówczas włącza się wentylator - 2 bieg.
    Zanim zauważyłem, że nie włącza się 1 bieg, początkowo myślałem, że znowu padł czujnik temperatury płynu chłodzącego, dlatego wymieniłem go.
    Przy włączonej klimie pierwszy bieg wentylatora działa. Prewencyjnie sprawdziłem bezpieczniki na akumulatorze, styki nie są zaśniedziałe. Jak myślicie, czy to może włącznik termiczny wentylatora czy bardziej sterownik?? Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie gdzie znajduje się włącznik termiczny i sterownik??
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    temat --temperatura-- do przestudiowania i na przyszlosc korzystaj z szukajki

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Ciechanów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Witam
    Sprawdź wentylatory na krótko podłączając pod akumulator bezpośrednio.
    który wentylator startuje z 2 biegu?
    najlepiej sprawdź 2 wentylatory wypnij kostki i sprawdź .

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Mobilki pomóżcie. Okazało się, że sytuacja jest diametralnie inna niż początkowo się wydawało. Wymieniłem termostat. Wentylatory są sprawne. Pierwszy bieg włącza się przy klimatronikowej temperaturze 92 stopnie, równocześnie temperatura mierzona termometrem laserowym na chłodnicy ok. 100. Do tego momentu byłem szczęśliwy.
    Później pojawił się, problem. Temperatura w normie, zgasiłem na stacji benzynowej audicę, zatankowałem, a gdy przekręciłem kluczyk od razu było 120 stopni. Wróciłem do garażu. Silnik był nagrzany na ok 90 stopni, silnik zgasiłem, podłączyłem komputer, czyli był przekręcony tylko zapłon, a tu ni stąd ni zowąd temperatura na klimatroniku urosła na 120 stopni, takież samo wskazanie na liczniku i włączył się 2 bieg wentylatora. Jak się za to zabrać żeby nie wymienić połowy auta?? Na razie wniosek jest taki, że temperatura jest ok, płynu nie wyrzuca, tylko wskazania świrują. Nadmienię tylko, że założyłem 3 czujniki i na każdym to samo.

  5. #5
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Życzę powodzenia. Też mnie dotyczył ten problem, tak jak wielu użytkowników forum. I tak jak oni, też nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Generalnie jakby ktoś kumaty napisał kiedyś poradnik na temat tej wariującej temperatury w TT 8N, to byłby hit. U mnie na razie znów jest spokój. Chyba nigdy więcej nie kupię audi

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    jest watek ''temperatura'' na forum Panowie.. baaardzo szeroko opisane problemy z temperatura itd

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •