Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wymiana sprzęgła

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    7

    Wymiana sprzęgła

    Od pewnego czasu mam problem ze sprzęgłem szarpie podczas ruszania i zmiany biegów. Z tego co wnioskuję będzie do wymiany. Macie jakieś porady w tym temacie?

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Muszę przyznać że sporo pracy przechodziłem przez to u siebie. Czeka Cię demontaż belki, rozpięcie napędu i trochę szarpania ze skrzynią bo do lekkich nie należy. Trochę przeszkadzają przewody wspomagania ale ja tego nie rozpinałem.Zwróć uwagę na specjalną procedurę odpowietrzania wysprzęglika aby go nie uszkodzić.
    Jak coś służę pomocą.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Dzięki za radę z tymi przewodami bo znając życie pewnie bym je rozpoił a co do belki to tylko ją opuszczasz czy całkowicie demontujesz ?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Brynio Zobacz posta
    Muszę przyznać że sporo pracy przechodziłem przez to u siebie. Czeka Cię demontaż belki, rozpięcie napędu i trochę szarpania ze skrzynią bo do lekkich nie należy. Trochę przeszkadzają przewody wspomagania ale ja tego nie rozpinałem.Zwróć uwagę na specjalną procedurę odpowietrzania wysprzęglika aby go nie uszkodzić.
    Jak coś służę pomocą.
    Faktycznie naszarpałem się i to zdrowo przy wymianie tego sprzęgła ale teraz jeździ jak młody bóg. Dzięki Brynio za radę mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Jednak belkę musiałem zdemontować. Opłacała mi się robota samemu bo sporo zaoszczędziłem w warsztacie krzyczą mega kwoty ja natomiast kupiłem sprzęgło na własna rękę i to było super rozwiązanie. Jak macie podobny problem i wymieniacie sami to zobaczcie sobie w https://www.sprzeglo.com.pl/czesci/z...63-km/11518942 Warto!

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Marianno Zobacz posta
    Faktycznie naszarpałem się i to zdrowo przy wymianie tego sprzęgła ale teraz jeździ jak młody bóg. Dzięki Brynio za radę mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Jednak belkę musiałem zdemontować. Opłacała mi się robota samemu bo sporo zaoszczędziłem w warsztacie krzyczą mega kwoty ja natomiast kupiłem sprzęgło na własna rękę i to było super rozwiązanie. Jak macie podobny problem i wymieniacie sami to zobaczcie sobie w https://www.sprzeglo.com.pl/czesci/z...63-km/11518942 Warto!
    A tak z ciekawosci ile krzycza?

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    A tak z ciekawosci ile krzycza?
    Za zestaw sprzęgła z dostawą zapłaciłem niecałe 3 stówki. Więc spoko.

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Paweł chyba o coś innego pytał.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •