Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wymiana turbosprężarki Audi TT Mk1 180 APP (rocznik 2000)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    2

    Wymiana turbosprężarki Audi TT Mk1 180 APP (rocznik 2000)

    Witam szanowne grono ekspertów.
    Od 2 lat posiadam swoją tetetkę - autko sprawuje się rewelacyjnie - no może poza ostatnim problemem z turbiną. Od jakichś 4 miesięcy podczas dynamiczniejszej jazdy autko gwizda jak stary czajnik. Wiem że problem leży po stronie pokrzywionych łopatek turbiny - jak mi się uda to dołącze 2 zdjęcia. Turbina praktycznie bez luzów, zużycie oleju od wymiany do wymiany niecały litr na 10 000 km. Obecnie mam tam włożoną ta klasyczna K03 z 12 łopatkami mniej więcej taką 53049500001 - z tym zwykłym ślimakiem po stronie sprężającej. Mam pytanie czy założenie sprężarki z tym tłumikiem na ślimaku nie będzie wymagało żadnych przeróbek? Czy wążktóry jest nakręcany na wylocie będzie pasował mi z tej starej turbiny 1:1 czy będzie potrzeba jakichś przeróbek? A może nie bawić się w zmianę na tą 8 łopatkową z tłumikiem i kupić taką samą jak [IMG]\\10.176.33.16\c$[/IMG]miałem? Poproszę o Wasze zdanie w tym temacie. Dziękuje za info i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Zapewne mówisz o wymianie na k03s. Oczywiście ona pasuje w 100% nic nie trzeba przerabiać. Różnica jest tylko taka że jeśli kupisz w bdb stanie i znajdziesz dobra firme/osobę to na niej zrobi Ci dużo więcej kunia niż na starej k03

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    2
    O super, wielkie dzięki za odpowiedz. To właśnie tak sobie kupie, kto wie może później trzeba będzie powiększyć stado, a z tą k03s będzie łatwiej. Najważniejsze że będzie pasować do starego węża co idzie do IC. Jeszcze raz dzięki za info.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •