Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 51

Wątek: TeTka Tomka

  1. #1
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475

    TeTka Tomka

    Wypada wreszcie coś napisać o swoim TT, powszechnie znanym jako "Szara Mysz".
    Auto znalazło się na forum poprzez usera Legion aż z Gołdapi, który zniknął z forum po sprzedaży, choć "odgrażał się" zakupem 8J
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...Quattro-Legion
    potem na krótko przeszło przez ręce chłopaków z Płońska Pozdrawiam
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...nd-%C5%BBuczek
    skąd go odebrałem i wywiozłem na Śląsk, do siebie, a było to w amerykańskie święto 4 lipca AD 2013 przy stanie licznika 207tys..
    Pierwszy rok rzadko nim jeździłem ale dość intensywnie, używając w ramach wakacji i urlopów w kraju. Drugi rok użytkowania, czyli ubiegły w kalendarzu, upłynął na żwawym poruszaniu się po kraju, od Bałtyku po Tatry a także w okolicy bliższej i dalszej. Od maja ub.r. do teraz spędziłem w kraju na leczeniu po wypadku rowerowym. Nie przeszkodziło mi to jednak w trzaśnięciu słusznej ilości km. W związku z tym musiałem nieco w nim pogrzebać, żeby utrzymać formę TiTi.
    Moje założenie było i jest nadal takie żeby wozidło utrzymać w miarę seryjnym wyglądzie i stanie - tylko chuchać i dmuchać, lać i jeździć, cieszyć się z jazdy
    Póki co, od momentu zakupu do dzisiaj zrobiłem nim kilkanaście tys. km W tym czasie:
    - poprawki odprysków lakieru i naprawa zabezpieczenia pod progami ("baranka"), uzupełnienie brakujących korków pod progami, i takie tam polerowanie i pastowanie,
    - wywaliłem za szerokie dystanse (przód był 20 a tył 30mm przy ET35) - auto wyglądało lepiej, zadziornie ale odpryski spod kół niszczyły lakier a opony przednie (235/40/17") darły o błotniki przy skręcie do maks,
    - wywaliłem osłonę pod silnikiem w zamienniku na oryginał TT (te podróbki nie są warte nawet tych kilkudziesięciu złotych),
    - wymiana filtrów powietrza, kabinowego, oleju, etc... seryjnie ,
    - światła pozycyjne i podświetlenie tab. rej. wym. na LED, ale na zapas mam "analogi" Phillipsa (póki co jakość tych diodowych pozostawia sporo do życzenia więc zarzuciłem ideę wymiany całości na LED),
    - wymiana oleju w silniku (dwukrotnie - corocznie),
    - wymiana chłodnicy płynu wspomagania,
    - rozrząd kompletny (był wym. przy 196tys. przez poprzednika ale niestety jakimś cudem jesienią szlag trafił pompę SKF, która zaczęła ciec w cholerę),
    - wymiana olejów/płynów w haldex (+filtr), wspomagania kierownicy, w chłodnicy, w skrzyni biegów, w moście... - słowem standard.
    - wymiana kpl. tulei wahaczy, łączników stabilizatora, sworzni... wszystko co stukało i wnerwiało (na markowych częściach, głównie Lemforder),
    - wymiana przegubów zewnętrznych przednich, kpl. łożysk kół,
    - geometria,
    - porządny alarm z odcinką pompy,
    - nowe felgi (nowe używane OE AUDI S-line 17" 5x100 nr kat. 8X0 601 025 E,
    - nowe opony letnie Dunlop Sportmaxx 225/45/17" (rozmiar seryjny),
    - wczoraj przegląd bez uwag.
    Do ogarnięcia mam jeszcze wskaźnik paliwa a raczej chyba pływak/czujnik w tanku, bo bywa, że łże jak pies
    Sporą część ww. kupiłem u Michała za co mu powtórnie dzięki
    Teraz pozostaje cieszyć się z jazdy w ciszy i nadzieję mieć na bezproblemową eksploatację przez jakiś czas. Niedługo kończy mi się okres beztroskiego byczenia po złamaniu w łokciu i czeka mnie powrót do pracy w Norwegii skąd będę wpadać tylko na czas wolny a tego nie chciałbym spędzić na warsztacie tylko zamierzam w trasie
    Zdjęcia wkrótce...
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 16-04-2015 o 11:32

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Fajny opis i widać, że dbasz o auTTko bo lista jest spora U mnie też trzeba poprawić odpryski pod progami, w naszych TT to chyba standard
    Szybkiego powrotu do zdrowia!

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fajnie ,że myszka ma się dobrze i nie zostanie zapuszczona gdzieś w kanale :P
    A dystanse mam 25mm także przy tych felgach na pewno ładnie by wyglądało bo bez to w moim odczuciu jest słabo.

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    - wywaliłem osłonę pod silnikiem w zamienniku na oryginał TT (te podróbki nie są warte nawet tych kilkudziesięciu złotych),
    - wymiana kpl. tulei wahaczy, łączników stabilizatora, sworzni... wszystko co stukało i wnerwiało (na markowych częściach, głównie Lemforder),
    - wymiana przegubów zewnętrznych przednich, kpl. łożysk kół,
    A co się działo z tą osłoną? Paweł kiedyś wspominał ze jakąś mocną założył i ją jeszcze zrobił "po swojemu". Te osłony to jakaś udręka

    Zawieszenie, przeguby i łożyska....ile masz przelatane?

  5. #5
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    A co się działo z tą osłoną? Paweł kiedyś wspominał ze jakąś mocną założył i ją jeszcze zrobił "po swojemu". Te osłony to jakaś udręka

    Zawieszenie, przeguby i łożyska....ile masz przelatane?
    Przelatane coś ca. 235tys.. Łożyska huczały tylko z tyłu, przegub tylko jeden a łączniki, tuleje i sworznie wolałem też kompletami. Żeby mieć spokój na urlopowe/weekendowe jazdy kiedy będę wpadać do kraju ogrzać się . Mechanik sam się dziwił. Twierdził, że przegub jeszcze pojeździ, a łożysko można tylko huczące wymienić. Odparłem mu, że przegub się nie uciszy sam, będzie głośniej a za pół roku padnie drugi i znów na warsztat i geometria do roboty. To samo z łożyskami, dlatego wolałem kpl. i mieć ciszę na dłużej.
    Osłona w zamienniku jest kiepsko spasowana, ma tą bezsensowną klapkę na zlanie oleju tak odstającą, że to tylko kwestia czasu była kiedy się urwie. Wzmacniałem ją też podciągając lekko w górę stalową taśmą perforowaną na ukos od sanek do zderzaka ale to i tak rozwiązanie prowizoryczne, gorsze od oryginalnej osłony, którą kupiłem od Żuczka rok temu.
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Fajny opis i widać, że dbasz o auTTko bo lista jest spora U mnie też trzeba poprawić odpryski pod progami, w naszych TT to chyba standard
    Szybkiego powrotu do zdrowia!
    Dziękuję Męczy mnie już tylko trzeszczenie w stawie (głowa kości promieniowej nie jest równa). Po roku kuracji wracam do pracy, ruchomość wprawdzie nie jest pełna ale siła wraca już dość szybko.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    fajnie ,że myszka ma się dobrze i nie zostanie zapuszczona gdzieś w kanale :P
    A dystanse mam 25mm także przy tych felgach na pewno ładnie by wyglądało bo bez to w moim odczuciu jest słabo.
    Fakt, zadziora nie ma na serii ale wolałem to niż powtórka z rozrywki z odpryskami. Może założę na lato dystanse ale na pewno mniejsze. Wykorzystam na tył chyba te 20mm, które miałem z przodu i założę na przód 15mm a 30mm sprzedam komuś chętnemu.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 16-04-2015 o 10:01

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków/Myślenice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    46
    30 mm to ja chce możemy się wymienić za moje 15 mm

    TeTkę oglądałem i bardzo zadbane autko. Wrzuć jakieś ładne foty

  7. #7
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Zybercik Zobacz posta
    30 mm to ja chce możemy się wymienić za moje 15 mm

    TeTkę oglądałem i bardzo zadbane autko. Wrzuć jakieś ładne foty
    Spoko, możemy się machnąć - sztuka za sztukę Wezmę lustrzankę i popstrykam, zwłaszcza, że nowe felgi są. Promise

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków/Myślenice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    46
    Mi by siadły trochę szersze na tył do idealnie byśmy się zgrali
    O, czyli dosżły i domyślam sie że są ok jeśli nie oddałeś

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Fajna ta Twoja szara myszka Ten kolor zawsze będzie jakiś taki "pozytywny" dla mnie. Autko znane przeze mnie i lubiane Oby więcej razy wpadało do Krk na zloty I czekam na zdjęcia z tymi felgami nowymi

  10. #10
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 17-04-2015 o 21:02

  11. #11
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Ładna sztuka !

  12. #12
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Piękna Panie Tomku
    Using Tapatalk

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Wow! To zdjęcie z hałdami jest rewelacyjne, na miarę takich "kalendarzowych". Bo ten kolor Twojej TT... robi robotę

  14. #14
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Wow! To zdjęcie z hałdami jest rewelacyjne, na miarę takich "kalendarzowych". Bo ten kolor Twojej TT... robi robotę
    Jakoś bardziej mi pasują fotki natury, pejzaż niż foto jakichś konkretnych obiektów.
    https://plus.google.com/photos/11100...CJeAt5Xet56WCg
    Niemniej dziękuję za miłe słowa pod adresem TeTki Też mi się podoba kolor, lubię szary.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 16-04-2015 o 22:36

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    No te są bajeczne jeszcze bardziej Ja z racji zainteresowań, też wolę naturę, więc Cię rozumiem

Podobne wątki

  1. Moja TeTka :) Q
    Przez barwa73 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 13:47
  2. Moja mała tetka :D
    Przez Grzesiek G w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 05:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •