Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: TT MK1 99 18T Quattro "Lucek"

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    TT MK1 99 18T Quattro "Lucek"

    Witam wszystkich... to będzie długi temat, gdyż auto zostaje ze mną do momentu, aż dzieciaki otworzą testament i zaczną dzielić pomiędzy siebie nietypowe auta
    Jako, że każde miało zawsze imię to ten został Lucyferem.. Po powrocie na kołach w dniu zakupu na S5 skupiłem się na rozmowie z klientem na głośnomówiącym i nie kontrolowałem prędkościomierza... po rozmowie było ponad 200... to tylko on mógł to sprawić... Lucyfer za długo, więc został Lucek, żona tylko zapytała czy Mostowiak...
    20191003_140609-640x360.jpg

    Już wkrótce zajmę się poważnymi problemami ale wczoraj znalazłem trochę czasu by poprawić oświetlenie.
    W MGF -ie przetestowałem w tym roku żarówki Led, więc gdy tylko odebrałem paczkę w paczkomacie auto powędrowało pod garaż.

    Przed
    20191010_163722-640x360.jpg

    Po papierze 1500 i 2000 na mokro
    20191010_172018-640x360.jpg

    Po polerce dwoma gradacjami pasty 3M

    20191010_173305-640x360.jpg

    Lampy będą jeszcze zabezpieczone lakierem bezbarwnym z utwardzaczem ale to dopiero po przeróbce kierunkowskazów na dzienne i kierunek
    Widziałem, na forum że ktoś pokazywał białe klosze z UK... Pracuję z profesjonalnym oświetleniem Led i mam wszystkie maszyny i laboratoria do dyspozycji, więc będzie mi łatwiej, ale o tym wkrótce

    To już z żarówką Led 6000K
    20191010_173516-640x360.jpg

    Na wysokości rantów drzwi fiesty widać jak ładnie odcina światło
    20191010_212710-640x360.jpg

    a tak specjalnie wykonane na poczet tego wpisu zdjęcie pokazujące odcięcie przy żarówce Led
    20191010_212958-640x360.jpg

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    180 w Q ciekaw jestem co tam bedzie sie dzialo, mam taka sama wersje tylko srebna brakuje mocy przy Q ale trzeba bedzie to ogarnac
    Dobrze ze malujesz lampy bo starles powloke ochronna

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Ciąg dalszy prac nad lampami.
    W miejsca długich świateł została obsadzona trzy calowa soczewka Bi xenon, w której podobnie jak w oryginalnych obsadzę żarówki led

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Licznik zdemontowany. Jutro jedzie na gruntowny serwis. Nowy fis, nowe tarcze, a na wyświetlaczu pojawią się litry zamiast galonów i kilometry zamiast mil ... uff w końcu...
    Jeśli ktoś z Was wkrótce zabiera się d tego tematu to w odpowiednim dziale umieściłem foto poradę jak zdemontować licznik.

  5. #5
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Zdjęcie dostałem od klubowicza "Jerry" który kompleksowo zajął się moim licznikiem. Niestety nie zdążył do mnie dotrzeć przed świętem i nie pojeżdżę Luckiem w ten weekend, a szkoda
    Jeśli macie problemy ze swoim, to gorąco polecam kontakt w tej sprawie. z Jerrym... Szybko, fachowo i w porównaniu z firmą która na co dzień zajmuje się licznikami dużo taniej


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kilka dni temu zapowiadałem, że prace nad przednimi reflektorami będą postępowały dalej.
    Oto jak w tej chwili wygląda reflektor


    Światła dzienne i postojowe podłączone przez przekaźnik.
    Dzienne włączają się po uruchomieniu silnika. Gdy przełączymy na postojowe, przekaźnik wyłącza zasilanie po stacyjce i od tego momentu mamy normalne postojówki, a gdy pozostawimy włączony kierunkowskaz i wyciągniemy kluczyki świeci się jako obrysowe


    W tym samym pasku znajduje się także kierunkowskaz "Audi"


    Na filmiku który nagrałem widać jak soczewki, oraz światła postojowe i kierunkowskazy sprawują się w nocy
    https://youtu.be/A9U9azpU4lQ

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Brak licznika i rozpoczęty weekend dały mi czas by zająć się uchwytem na telefon.
    W ciągu dnia dość często wsiadam i wysiadam z auta, niejednokrotnie też je ze względu na pracę zmieniam, dlatego wszędzie mam uchwyty z ładowaniem indukcyjnym na kratce.
    W ciągu miesiąca uszkodziłem obie. Już zamówiłem używane, ale postanowiłem samodzielnie wykonać uchwyt który położy temu kres.
    Teraz zamieszczam efekt końcowy na wykonanym prototypie, lecz w ciągu kilku dni pokażę jak samodzielnie za dosłownie kilka złotych takie mocowanie wykonać.
    W tej chwili wykonane jest z plastiku, ale gdy będę już w 100% zadowolony z efektu zrobię plik w auto cad-ie i wypalę go z blachy ze stali nierdzewnej.


    Telefon na zdjęciu to tylko statysta bez ładowania indukcyjnego. Wsadziłem go by pokazać na zdjęciu jak wygląda uchwyt z telefonem


    Jeśli ktoś by wątpił w samodzielne wykonanie, ta zamieszczam jedno ze zdjęć które wykonałem, aby pokazać jak to zrobić krok po kroku

    Koszt bez samego uchwytu ok 5zł... w necie chyba od 99zł tylko za mocowanie do TT

  6. #6
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Kolejna rzecz naprawiona, licznik dojechał i już siedzi w aucie.


    Halogeny dostały mocne żarówki LED


    Tak wygląda całość


    A tak było... Jutro będą już oba

  7. #7
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    "Teraz zamieszczam efekt końcowy na wykonanym prototypie, lecz w ciągu kilku dni pokażę jak samodzielnie za dosłownie kilka złotych takie mocowanie wykonać."

    Czekam niecierpliwie, bo podoba mi się pomysł i wstępne wykonanie. Powodzenia.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Pruszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    9
    Zastanawiam się czy dać żarówki Led w światła długie. Daje to dużo światła? Czy tylko bardziej zabieg estetyczny?

  9. #9
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez MałyWPR Zobacz posta
    Zastanawiam się czy dać żarówki Led w światła długie. Daje to dużo światła? Czy tylko bardziej zabieg estetyczny?
    Same żarówki w zaleznosci od ich jakosci dadzą na pewno ok 30-70% większe natężenie światła, ale bez soczewki będą się wręcz prosiły o kontrolę jeśli policja zobaczy włączone światła, a jeśli Cię zatrzymają do zwykłej kontroli to będą one niczym nie zasłonięte i bardzo widoczne.
    Jeśli masz odbłyśniki w dobrym stanie, to dobre zarowki led H1 wlozone do soczewek mijania dają tyle światła, że długie używa sie na prawdę sporadycznie.
    Ja zainstalowałem drugą soczewkę gdyż takie samo rozwiazanie zastosowalem w moim MGF -ie i przyzwyczailem się do bardzo dobrych świateł, oraz z powodów estetycznych. Nie podobał mi sie kłujący w oczy odbłyśnik na czarnym tle.
    Podobnie sprawa się miała ze światlami dziennymi i modułem komfortu kierunkowskazów


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    "Teraz zamieszczam efekt końcowy na wykonanym prototypie, lecz w ciągu kilku dni pokażę jak samodzielnie za dosłownie kilka złotych takie mocowanie wykonać."

    Czekam niecierpliwie, bo podoba mi się pomysł i wstępne wykonanie. Powodzenia.
    Myślę, że całość pojawi się w weekend, gdyż wpadłem na jeszcze jeden pomysł i chcę go wypróbować, aby umieścić ostateczną wersję do samodzielnego wykonania w domu.
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 04-11-2019 o 03:26

  10. #10
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Pierwszy etap jak prac jak wykonać samodzielnie uchwyt do telefonu już wykonany. Umieściłem cały poradnik w dziale tuning pod tym linkiem
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...330#post296330

    Jedno ze zdjęć które pomogą go Wam samodzielnie wykonać

  11. #11
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Dawno mnie nie było ze względu na "Korone"... Niestety dopadła moją firmę jako jedną z pierwszych i nie puszcza do teraz... lecz wychodzę na prostą i postanowiłem sobie poprawić humor. W końcu kupiłem felgi 17""

    Tutaj zaraz po montażu


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tutaj z dołożonym pomarańczowym rantem.


  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    PLW, miałem takie 19" w TT 8J.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    PLW, miałem takie 19" w TT 8J.
    To jaki był profil opony?

  14. #14
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Ciąg dalszy delikatnego tuningu optycznego w nawiązaniu do felg.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •