Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Silnik się nie dogrzewa - termostat i czujnik temperatury sprawny.

  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167

    Silnik się nie dogrzewa - termostat i czujnik temperatury sprawny.

    Witam, od jakiegoś czasu borykam się z niedogrzewaniem silnika. Praktycznie rzadko kiedy dobija do 90*C, w trasie oscyluje 78*C-85*C. Temperatury sprawdzałem na climatronicu. Na kanale 49 tak jak wyżej 78-85*C, na kanale 51 jest stabilne 90*C.

    Wymieniłem termostat na ORI, czujnik temperatury ORI oraz wymienieniem płyn chłodniczy i dalej to samo...
    Stary termostat po wyjęciu okazał się sprawny, nowy też jest sprawny (sprawdzane gorącą wodą). Czujniki temperatury wsadziłem dwa nowe więc raczej nie ma opcji, żeby oby dwa były zepsute.

    Co może jeszcze może być przyczyną niedogrzania silnika?

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jedyną rzeczą jaka blokuje przepływ aby płyn nie tracił temperatury jest termostat. Jeżeli wskazania czujników temperatury są poprawne to wina leży po jego stronie. Sprawdzałeś termostat gorącą wodą że się otwiera, ale tutaj by trzeba zrobić inny test - przy jakiej temperaturze zaczyna się otwierać i przy jakiej ma max otwarcie. Objawy wskazują że otwiera się zbyt szybko.
    Może kupiłeś zły termostat ? (są też takie które właśnie szybciej się otwierają) warto sprawdzić po VIN
    Może jakiś błąd w montażu - kierunek ?

    Z innej beczki
    Może Ci coś schładza silnik? wentylatory czasami się nie załączają ? ale nie... tak czy srak termostat powinien trzymać temp na silniku, gdyby się z doopy włączały to byś miał zimną wodę w chłodnicy i tyle

    Podsumowując - to musi być coś z termostatem albo okłamują Cię czujniki temperatury.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •