Witam wszystkich, i zanim przejdę do meritum, chciałbym podzielić się jako nowy posiadacz TT 8N i jako nowy członek tego forum wrażeniami jakie odniosłem szukając na prawdę prostych podstawowych informacji na przykładzie tematu nagłośnienia. Chciałbym tylko dodać, że miałem wiele aut, także nietypowych w swoim życiu, i na wielu forach brałem czynny udział. Wielokrotnie pomogły mi one przy naprawach i ulepszaniu aut dzięki czemu nie cierpiał domowy budżet. Myślę, że i ja pomogłem w przeszłości wielu osobom. Tak więc nie jestem nowicjuszem i długo zastanawiałem się nad otwarciem nowego temat, aby nie być posądzonym o lenistwo i pójście na łatwiznę.

Moje pierwsze spostrzeżenie... Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie trzeba albo wziąć urlop, albo narażać się żonie...
W wielu tematach nie ma już zdjęć z przed lat co powoduje że cały temat traci sens, gdyż podpowiedź na długą wymianę postów zawierało to jedno zdjęcie...

W wielu tematach, na proste pytanie pojawia się odpowiedź która zakłada, że pytający, oraz szukający podobnych odpowiedzi na forum są przynajmniej na takim samym poziomie zaawansowania technicznego tego akurat pojazdu.

W przynajmniej kilku tematach które czytałem, ktoś zadaje pytanie, pada pierwsza wskazówka aby w następnych kilku wpisach znaleźć personalne wycieczki uczestników którzy zapomnieli, że osoba z zakładająca temat czeka na odpowiedź która gdzieś tam pada w wymianie zdań ale z poziomu o wiele wyższego niż rozpoczął pytający...
Aby można zrozumieć o co mi chodzi na prostym wymyślonym przykładzie.
Ktoś chce zmienić klocki tarcze hamulcowe i kupił coś lepszego od serii, lecz pierwsze pytanie dotyczy rozmiaru klucza do koła...
Do dyskusji włącza się kilka osób które zachwalają swoje zestawy w które uzbroili swoje auta dyskutując który lepszy. Czytając te wpisy pobocznie dowiadujemy się z każdego po trochu, jak dokładnie założyć swój zestaw nowych hamulców gdy ściągniemy koło, lecz na pierwsze pytanie nikt nie odpowiada bo przecież dla dyskutujących panów ze względu na wieloletnie doświadczenie z dokładnie tym autem jest to na tyle oczywiste by nie udzielić podstawowej odpowiedzi... To oczywiście przerysowany przykład ale chciałem tylko wyraźnie pokazać o co mi chodzi...
Przejdę więc do meritum tego tematu który jeśli wyczerpie moje i ewentualne pytania innych zainteresowanych
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem i z góry dziękuję za pomoc w uporaniu się z moim problemem.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Będę wdzięczny jeśli odpowiadając na zadane pytanie odpowiadający na początku wpisze jego numer aby innym było łatwiej znaleźć w dyskusji odpowiedź jeśli interesuje go tylko to jedno zagadnienie.
1. Jak zweryfikować posiadany system nagłośnienia? Czy logo firmy Bose na maskownicach głośników jest jednoznacznym dowodem, że w aucie jest lub przynajmniej był ten system? Zakładajmy wersję że auto nie ma oryginalnego radia, lub nie ma go wcale.

2. Czy w przypadku braku systemu Bose aby podłączyć radio należy i tak zaopatrzyć się w przelotkę do tego systemu opisywaną na aukcjach jako "do systemu Bose"?

3. Czy auta seryjnie były wyposażone w komplet głośników przód/tył?

4. Czy w obu przypadkach auto posiadało końcówkę mocy i czy były pod nią podłączone oba zestawy głośników?

5. Jeśli oba systemy nagłośnienia posiadały końcówkę mocy to gdzie ona jest ukryta, i czy w obu przypadkach jej parametry ustawiało się przez komputer?

6. Czy zakup przelotki załatwia sprawę uruchomienia tylnych głośników, gdyż w kilku tematach przeczytałem, że nie zawsze one działają z niefabrycznym radiem.

7. W jednym z tematów z 2010r znalazłem zdjęcia z 4 kostkami w tym z dwoma ISO. W moim aucie posiadam podobne rozwiązanie, więc ciekawi mnie czy to także fabryczne rozwiązanie czy już rzeźba montujących radia?

8. Jak w przypadku pytania 7 podłączyć radio? Ignorować kostki ISO?

9 Czy ktoś dysponuje zdjęciami lub opisem kolorów oryginalnych przewodów z opisem które to zasilanie, masa, pamięć, głośniki przód, tył, prawy, lewy, plus, minus.

10. Jak w zastosowanych systemach był rozwiązany temat pamięci ustawień radia? W moim przypadku, podłączyłem rocznego Pioneera ... Radio gra tylko z przednimi głośnikami... Gdy jest cicho jest ok, gdy ze względu na prędkość robię głośniej słychać, że końcówka nie daje rady, lecz co mnie doprowadza do rozpaczy po wyciągnięciu kluczyka, gubi wszystkie ustawienia. Oczywiście to nie jest problem bo w kilka minut mogę podciągnąć stały prąd do pamięci z zapalniczki, lecz jak długo się da, chciałbym uniknąć dokładania jakichkolwiek przewodów.

11. Gdybym chciał dołożyć końcówkę mocy na przednie głośniki wystarczy że przewody z obecnej kostki ISO podepnę do wzmacniacza, czy one jednak wędrują po drodze do innych urządzeń i w takim razie będę musiał przeciągnąć nowe z drzwi?

12. Gdzie znajdują się zwrotnice od głośników wysoko tonowych i nisko tonowych w drzwiach?

13. Dla szukających informacji jak zdemontować boczki drzwi, przy okazji jak wymienić przełącznik szyb elektrycznych, wymienić samodzielnie olej w Haldex-ie czy wyciągnąć i naprawić brakujące dwa pierwsze biegi w skrzyni polecam wpisać w google "fani czterech kółek Audi TT chomikuj" Bez problemu pobierzecie ten odcinek

14 Jak zdemontować boczki lub maskownice tylnych głośników?

15. Czy drzwi są fabrycznie wygłuszone, czy jednak aby to na prawdę wszystko zagrało przed demontażem boczków zaopatrzyć się w maty butylowe, a jeśli już ktoś to robił, to ile ich kupić?

16. Czy same głośniki we wszystkich przypadkach to Bose czy jednak montowano innej firmy w przypadku uboższej wersji?

17. Czy w ob u wersjach był głośnik środkowy? Czy był on podłączony w wersji mono? czy jednak są to dwa głośniki obok siebie w stereo?



3. Czy w obu przypadkach fabrycznie auto było wyposażone we wzmacniacz a jeśli tak to czy

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Wiem, że pytań jest wiele, ale proza życia codziennego i brak czasu powoduje że grzebanie przy moich autach staje się rozrywką luksusową i gdy już znajdę ten wymarzony weekend w którym zamknę się w garażu lub na hali we firmie chciałbym być przygotowany do działania w 100%