Wiem, że z władzą się nie dyskutuje, ale mam na ten temat odmienne choć subiektywne zdanie...
Zgadzam się w pełni, że pytań jest wiele...
nie zgadzam się, że na różne tematy... Temat jest jeden, czyli nagłośnienie, a gdyby te odpowiedzi się jednak pojawiły i w sposób merytoryczny jak to zrobił _kris
na nie odpowiedziały to większość długich tematów można by wysłać do archiwum.
W tych pytaniach jest chronologia i logika, która pozwoli nowym użytkownikom, a ze względu na żywotność auta i jednoczesny spadek cen będzie tutaj co raz więcej
Co raz więcej aut będzie zdekompletowanych o pewne elementy które szybko pozwalają zorientować się co z serii pozostało. Mając wszystkie informacje w jednym miejscu po obraniu swojej drogi dotyczącej Car Audio bez problemu doprowadzą stan nagłośnienia do stanu fabrycznego lub takiego jaki im odpowiada.

Co do bałaganu... wiem, że nie idzie się w gości i nie krytykuje się domu gospodarza ale dla nowej osoby forum przypomina mi pokój mojej córki... Ja będę szukał tam ołówka 3 dni i zapewne go nie znajdę, ona przyniesie mi go w minutę...

Wpisując w wyszukiwarkę "nagłośnienie" nie otrzymam kilku tematów do przejrzenia... otrzymam kilkadziesiąt gdzie w jakiejkolwiek wypowiedzi padło to słowo...
Po przeczytaniu kilku, spędzeniu na prawdę sporo czasu i nie znajdując odpowiedzi jak zweryfikować co mam bez rozbierania całego auta, lub znajdując szczątkowe wiadomości w kilku miejscach i to na wiele nurtujących mnie tematów doszedłem do wniosku że albo się wychylę albo będę z każdą bzdurą latał do warsztatu gdyż sporadyczne wolne chwile zamiast na dłubaniu spędzę na szukaniu informacji...

Ponownie proszę mi wybaczyć ale... poukładanie forum w sposób podobny do kategorii części na allegro było by intuicyjne dla kolegów którzy są tutaj od lat, jak i tych którzy zaczynają swoją przygodę z Audi TT.
Jak ja bym to widział?
Powiedzmy Audi TT MK1 i tam kolejne foldery... tuning podzielony na mechaniczny i optyczny, dział car audio.
Kolejnym był by dział wnętrze gdzie można by znaleźć informację jak coś wymontować, zamontować naprawić itp.
WIem, że byłoby mnożenie katalogów ze względu na opcję wyszukiwarki.... gdyby choć szukała po tematach...
Posiadam także MGF który należał do grupy Rovera...
Na tamtym forum każdy model ma swój dział. Przykładowo ... wchodzę w MG, potem w MGF MG TF...
Wpisuję w wyszukiwarce "jaki olej " i wyskoczy mi kilka tematów. Czytając nagłówek intuicyjnie wybieram ten który najbardziej rokuje znalezieniem informacji
Jeśli jej tam nie ma, to na końcu są pozostałe wyniki
Ale w wynikach wyszukiwania nie znajdzie się np temat w którym rozmawiają o wymianie dywaników aż nagle w jednym z postów ktoś zapyta... "a tak w sumie to jaki lejesz olej?"
Proszę mi wybaczyć krytykę, starałem się przyjąć z pokorą zasady działania ale gdybym zadawał pytania po jednym, to stworzyłbym kolejne dwadzieścia tematów lub czekał, może tygodniami na zebranie chronologicznych informacji aby w końcu posłuchać radia w samochodzie .
Ale... patrzmy na inny temat... Haldex... przeczytałem wszystko co znalazłem na forum... Jest wątek jak sprawdzić napęd Quattro... wiele osób napisało że jest super.. tyle że dla kogoś kto nie naprawia przynajmniej grupie znajomych aut jest bezużyteczny...
Nie ma sposobu aby np jechać na pole zrobić to czy tamto i jak nie dzieje się to czy tamto to nie działa?
Szukałem informacji czy jeśli nie działa mi system kontroli trakcji to z automatu nie zadziała Quatro.. itp, itd.
Nie chcę wywoływać rewolucji bo jak pisałem jestem w gościach, dlatego założyłem temat który przyszłym nowym użytkownikom dałby możliwość znalezienie podstawowych informacji w jednym miejscu.
Zaskoczyła mnie opinia że zapytałem o różne tematy...
Mam nadzieję że jakoś to wytłumaczyłem. Jeśli jest to tutaj w zwyczaju to proszę o usunięcie tego posta po zapoznaniu się z nim.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Książki nie mam, wlepy też nie znalazłem, numer vin jest mi nie znany bo mam nadany nowy, w specjalnej stacji diagnostycznej...
Jest też dobra wiadomość... nie mam wzmacniacza w bagażniku, więc nie mam systemu bose.. Bo nie miałem szukać pod tylną kanapą?
W każdym razie, mój tymczasowy Pioneer już pamięta to co mu ustawiłem.
Mam już kolory wielu potrzebnych przewodów. Brakuje mi oznaczeń przewodów dla tylnych głośników.
W garażu oczekuje na montaż 4-kanałowy wzmacniacz Pioneera 1200W... jak tylko to ustalę i jak ktoś może podpowie jak bez uszkodzeń zdemontować tylne boczki z maskownicami głośników.
A co do zdziwienia że kupiłem takie auto...
Potraktowałem je jak kalekiego pieska w schronisku... Nikt go nie chciał bo to kłopot.
Ja postanowiłem przywrócić temu autu blask i doprowadzić je do stanu z którego będę dumny... Z roku na rok aut z pierwszego roku produkcji będzie coraz mniej i na pewno mi się kiedyś odpłaci...
Dziś dostał żarówki led w reflektorach, oraz zrobiłem mu polerkę "szkieł" Mam wrażenie że pod koniec dnia, zaraz po myciu i sprzątaniu się do mnie uśmiechnął i nieśmiało zamerdał ogonem