Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem po wymianie na LEDy

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Problem po wymianie na LEDy

    Siemka

    Temat oczywiście znany - wymieniłem kilka żarówek na ledy z CANem i niestety jest dyskoteka na kokpicie Próbowałem vcdsem wywalić sprawdzanie oświetlenia - Cold light diagnosis a później wszystkie pozycje pojedyńczo - cold front light diagnosis, cold rear light diagnosis itd. i niestety nic to nie dało. Ktoś wie jak wywalić sprawdzanie żarówek VCDSem czy zostaje tylko opcja z rezystorem?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Cześć,

    Testowałem u siebie coś takiego w 8J. Niestety udało mi się tylko w przypadku tablicy rejestracyjnej (kupiłem gotowe moduły zamiast żaróweczek) oraz w światłach cofania.
    Kierunkowskazy (tył) działały tylko kiedy uruchomiony był silnik. Na przekręconym zapłonie wyświetlały się błędy na zegarach oraz w module central electronics.

    Próbowałem również zamiast żarówek DRL włożyć LED-y. Niestety był ten sam problem. I przy okazji żarówka ledowa wpadła mi do środka lampy Musiałem wyciągać lampę aby ją wydobyć DD

    Nie chciałem kupować rezystorów i dziurawić przewodów. W przypadku przepalenia się diody i tak nie pojawiłby się błąd na zegarach z powodu rezystora.

    Dało mi to dużo nauki i zabawy przy tym. Dzięki temu wyjmuję tylne lampy w kilka minut i składam tak samo

    Wydaje mi się, że nie warto kombinować i zostawić na żarówkach, ewentualnie wymienić oświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz światła cofania. Efekt świetny!

    Może ktoś ma inne pomysły jak to ulepszyć lub rozwiązać?

    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ja też u siebie testowałem ledy - tylko oświetlenie wnętrza (poza bagażnikiem) i tablice działają bez błędów i mrugania, reszta została po staremu. Miałem dość wydawania niepotrzebnie pieniędzy na kolejne żarówki led i tracenia czasu na ich montaż i demontaż

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Ja też kombinowałem i skończylo się na lampkach tablicy i całego oświetlenia w środku (za wyjątkiem bagażnika). Z pozostałymi zawsze były jakieś cyrki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gvvPL Zobacz posta
    oraz światła cofania. Efekt świetny!
    A jakie dokładnie żarówki LED użyłeś do cofania? Chciałbym coś sprawdzonego, żeby mi nie świrował FIS

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez badej Zobacz posta
    Ja też kombinowałem i skończylo się na lampkach tablicy i całego oświetlenia w środku (za wyjątkiem bagażnika). Z pozostałymi zawsze były jakieś cyrki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    A jakie dokładnie żarówki LED użyłeś do cofania? Chciałbym coś sprawdzonego, żeby mi nie świrował FIS
    8,09 zł | 2 sztuk Super jasne T15 W16W 921 45 SMD LED 4014 samochodów Auto Canbus światło cofania cofania oświetlenie z powrotem lampa
    https://s.click.aliexpress.com/e/28gGSCE4

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ktore to sa do cofania w tt, bo to powinno byc p21w a tam na aukcji dziwne oznaczenia sa hm

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Domknę temat bo problem jest rozwiązany. Oczywiście wyjścia są dwa. Pierwsze wyjście to rezystor , przy czym jest to ingerencja w instalację których to z zasady nie lubię lub dzięki podpowiedzi kolegi Mateov okazuje się że rozwiązanie jest szalenie proste. VCDS-> Central electric -> Long Coding i zmieniamy ustawione lampy na lampy z dziennymi LEDami. Kasujemy błędy i wszystko gra.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •