Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przepływomierz.

  1. #1
    Awatar Kartenk
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarna
    Posty
    6

    Przepływomierz.

    Siemano pany i panewki
    Historia taka skręcam do pracy, auto nagle straciło moc kręciło się do 2-3 tysieęy obrotów i nie ciągnął. Na światłach obroty szalały auto gasło... szybka wizyta u mechanika diagnoza przepływomierz i teraz tak odpiął od prądu przepływomierz i jeździ ładnie,obroty lekko falują na niskich (myślę że to wina przepustnicy raz ją czyściłem ale chyba trzeba ja wyjąc i wyczyścić porządnie benzynką) auto jednak straciło część mocy i jeździ jak by miał kilka koni mniej. Czy to jest wina tego ze przepływomierz jest "nie działający" odpięty czy może być coś jeszcze na rzeczy ? Lambda ? Turbo ? Może miał ktoś z tym problem ? Dodam też że w tym samym momencie praktycznie wyświetlił się na zegarach "trójkąt z kółkiem" ikonka od ESP ale nie mogę jej wyłączyć przyciskiem to chyba inny problem bo nie widzę związku jednym z drugim ...

    No i pytanie czy kupić orginalny przepływomierz BOSCH (mam numer 0280218023) czy może są jakieś warte uwagi tańsze zamienniki ? Bo to napewno trzeba wymienić i sprawdzić czy reszta się uspokoi

    Proszę o poradę i pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Kup oryginalny przepływomierz (NIE zamienniki) bo kasa pójdzie w błoto - wiem bo przechodziłem to osobiście.
    Pisz do Naszego kolegi Michała - michalwruszak@o2.pl
    Sprawdź szczelność i zrób logi 002+020+031 oraz 115+118 na 3 biegu od 1500 do odcinki (pedał w podłodze non stop)
    Oczywiście przepływomierz podpięty.
    Załóż nowy temat (LOGI) a koledzy już napiszą, co nie domaga.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 13-09-2019 o 21:49

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zrob dokladnie tak jak napisal gigo.. zanim zalozysz temat poszperaj na forum, problem z przeplywka jest bardzo czesty z racji wieku auta. Wszystkie objawy jakie masz po odpieciu przeplywki sa jak najbardziej normalne. Ecu smiga teraz na mapie awaryjnej, turbo nie pompuje wiecej jak 0.4bara zeby bylo bezpiecznie, kontrolka trakcji na blacie tak na przyszlosc nie oznacza jedynie problemu z esp/abs ale wlasnie jest takze zwiazana z nieprawidlowym odczytem z przeplywomierza.

  4. #4
    Awatar Kartenk
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarna
    Posty
    6
    Szybka aktualizacja... Przepływomierz nowy podpięty nie pomógł nic, padło na sondę lambde podpięta jakąś od Renault czy innego Francuza i nadal te same objawy... Szukać przyczyny w kablach?? Powoli kończą się pomysły...

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Kartenk Zobacz posta
    Szybka aktualizacja... Przepływomierz nowy podpięty nie pomógł nic, padło na sondę lambde podpięta jakąś od Renault czy innego Francuza i nadal te same objawy... Szukać przyczyny w kablach?? Powoli kończą się pomysły...
    Błędy skasowane ?
    Szczelność jest OK ?
    Jak wszystko OK, to rób logi jak wyżej pisałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •