Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Xenon umarł?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #13
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Jeden woli oryginalny stan, inny dobrą widoczność, jeden woli archaiczne radio inny wygodę odtwarzania playlisty czy odpowiednie dla niego brzmienie. Co do homologacji... Przy kontroli jak i na przeglądzie nikt nie sprawdza homologacji tylko ustawienie świateł.. Policja i diagności czepiają się w 99,9% samochodów gdzie w tradycyjne lustro wkłada się nietypowe źródło światła. Problemem z żarówkami led które nigdy nie uzyskają homologacji nigdzie na świecie jest to, że mają różną budowę, przez co należy je odpowiednio umieścić w reflektorze.... przykład... z naszymi TT

    Tak w większości przypadków świeci żarówka led w odbłyśniku drogowych gdy zamontujecie ją sami



    Zobaczcie co widać wtedy na odbłyśniku.



    Gdy jednak robi to ktoś kto ma o tym pojęcie potrafi wyliczyć jak ją umieścić aby spełniała swoją rolę...

    oto spesjalny dystans wykonany pod konkretny model żarówki





    Po jego zastosowaniu żarówka wygląda tak ( nie zwracajcie uwagi na uwalony odbłyśnik gdyż jest to moja rzecz do testów)



    a świeci tak:



    podobnie jest z montażem tej samej żarówki w soczewce



    Mógłbym zdobyć bez problemu homologację do każdej żarówki led czy dowolnej soczewki zastosowanej w reflektorze TT8n tylko ze względu na zasobność portfeli ich właścicieli się to po prostu nie opłaca.

    Jedno badanie w akredytowanym labie kosztuje 6tyś
    jeśli badanie będzie negatywne to każde kolejne 6tyś. plus po zaliczniu ok 24tyś pozostała papierologia

    Mając stały dostęp do labu bez akredytacji byłbym wstanie przygotować reflektor w sposób który przeszedł by bezwarunkowo badanie przy pierwszym podejściu ale i tak koszt homologacji oscylował by w okolicy 30 tyś które musiałbym doliczyć do ceny samej żarówki ...

    Mając świadomość, że dla 90% użytkowników podstawowym kryterium jest cena poniesiony nakład by się nie zwrócił ...

    Przy wymianie soczewki na nowej generacji co jest zgodne z przepisami i włożeniu tam żarówek led które dają nam o 130% światła więcej od fabrycznego ksenonu lepsze jego skupienie oraz odcięcie otrzymujemy bardzo dobre światła w cenie 2 kpl Żarników. Jeśli światła będą prawidłowo ustawione to mogę iść z każdym o zakład,że z ich powodu nigdy ich nikt nie zatrzyma, a w przypadku kontroli czy przeglądu i jakiś wyjątkowo czepialskich służbistów wymieniacie na poczekaniu 2 żarówki i przechodzi się przegląd i nie płaci się mandatu gdyż usterka została usunięta na miejscu.

    Ja poszedłem dalej i mam matrixy... przy fabrycznym ustawieniu dopiero widać różnicę w samym szkle soczewki gdyż było widać gołym okiem że nie wykorzystuję ich pełnych możliwości ... dlatego w miejscu prawidłowego ustawienia świateł przykleiłem na odcięciu taśmę, następnie potencjometrem opuściłem je na max w dół i regulacją reflektora podkręciłem do taśmy... następnie potencjometr podkręciłem potencjometr na samą górę i tak jeżdżę od prawie 2 miesięcy i tak ustawiam każde TT które trafia do mojego warsztatu. Gdy ktoś samodzielnie je wymienia także zalecam takie ustawienie
    . Nigdy nikt nie zgłosił mi że choćby jeden samochód jadący z naprzeciwka dał mi czy komukolwiek innemu sygnał o oślepianiu, a trochę tych reflektorów zrobiłem i mam do zrobienia.. W kolejce czeka kilkanaście kompletów krajowych i kilkanaście z USA, UK Węgier itp.

    A tak to świeci .. i zwróćcie uwagę czy stojące ok 50m przed samochodem auto ma choć odrobinę oświetloną szybę co by sugerowało oślepianie kierowcy
    Znajdziecie też testy reflektorów w różnych warunkach pogodowych... starsze filmy także z żarówkami led

    https://youtu.be/bFD1K0WKU2I
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 21-01-2021 o 02:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •