Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Wątek: Xenon umarł?

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez piottrekk Zobacz posta
    Dzisiaj wymieniłem na te D2S polecane przez Gigo i mi dalej nie świecą. Co to może znaczyć ?
    Witam,
    Żadna strona nie świeci ? To coś masz nie tak z zasilaniem
    A inne światła są (długie, pozycyjne, halogeny) ?
    Sprawdź żarówki w innym aucie ale myślę, że to będzie inna przyczyna.

    Skoro masz nowe xenony D2S i u Ciebie nie świecą, to przyczyną może być:

    Uszkodzone zapłonniki (są w środku w lampie)
    Uszkodzone przetwornice (są na zewnątrz)
    Wszystkie te operacje wiążą się z wyjęciem lamp na stół (trzeba ściągnąć zderzak)
    Dziwne jest to, że dwa światła mijania padły.

    Pozdrawiam.

    P/S
    U siebie z 2-3 lata temu zakupiłem przetwornicę (myślałem, że ona była przyczyną, że nie świecił xenon) więc zakupiłem rozwaloną lampę za grosze (anglik) i przełożyłem starter i zaskoczyła.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 25-01-2021 o 17:56

  2. #17
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Myśle, że nie chodzi o kontrolę nawet, bo wiadomo to nie są żadne chinskie xenony, tylko problem będzie przy powaznym wypadku, gdy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a broń boże wlasciciel TT bedzie posiadaczem takich lamp, a służbista sprawdzi czy kogos "nie oślepił" nie homologowaną lampą i tu się temat dla wielu ukraca, co nie zmienia faktu że świecą świetnie

  3. #18
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Wszystkie inne światła świecą. Padły mi nagle oba xenony, pojawiła się ikona żarówki, wyjąłem je i widać, że przepalone. Dzisiaj podpiąłem kompa i doszła sekcja Address 55: Xenon Range ale bez błędów. (wcześniej ta sekcja się nie pokazywała)

    Żarówek nie mam opcji sprawdzić w innym aucie.

    Wymiana bezpieczenika pewnie nie ma sensu, bo odpowiada za całe oświetlenie auta, które działa ?

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Żadna strona nie świeci ? To coś masz nie tak z zasilaniem
    A inne światła są (długie, pozycyjne, halogeny) ?
    Sprawdź żarówki w innym aucie ale myślę, że to będzie inna przyczyna.

    Skoro masz nowe xenony D2S i u Ciebie nie świecą, to przyczyną może być:

    Uszkodzone zapłonniki (są w środku w lampie)
    Uszkodzone przetwornice (są na zewnątrz)
    Wszystkie te operacje wiążą się z wyjęciem lamp na stół (trzeba ściągnąć zderzak)
    Dziwne jest to, że dwa światła mijania padły.

    Pozdrawiam.

    P/S
    U siebie z 2-3 lata temu zakupiłem przetwornicę (myślałem, że ona była przyczyną, że nie świecił xenon) więc zakupiłem rozwaloną lampę za grosze (anglik) i przełożyłem starter i zaskoczyła.

  4. #19
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Pojedziemy krok po kroku... na tych dwóch pinach w obu lampach jest plus i masa zasilająca ksenon... Kontrolka i sprawdź czy po obu stronach dochodzi zasilanie 12v

    Jeśli będzie, to wyślę ci do testów przetwornice, zapłonnik, kilka żarników i pełną wiązkę. Krok po kroku szybko ustalimy co padło w której lampie. W razie czego mam wszystkie części do ksenona pierwszej i drugiej generacji. Jeśli chcesz to zrobić szybko to dzwoń. Mam 20 kpl na warsztacie do modernizacji z wysyłkami na 3 kontynenty i mam teraz mało czasu aby przeglądać forum. Złamiesz mnie też przez messengera na grupie klubtt.pl i TT Poland.
    Tomek 888 660 151

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    myślę ze tu w tym temacie nie ma co już więcej pisać.

    Do xenona 8N pasuje i tylko na dzień dzisiejszy ma homologacje żarnik D2s.

    Lars jak masz ochotę podzielić się swoimi projektami, to załóż osobny temat.Bo jest to ciekawe, ale bez homologacji możemy to tylko wykorzystać na torach i niepublicznych drogach.
    A te wszystkie angole z europejskimi soczewkami? Mają homologację? Wole mieć niehomologowane soczewki które 100 razy bardziej spełniają warunki homologacji niż się zabić z powodu tych homologowanych ksenonów które jak tylko dostaną brudu to świecą gdzie chcą

    2/3 TT po kraju jeździ z lampami z reflektorami niedopuszczonymi do ruchu w europie. Według boscha klosz od TT w Angli nie spełnia warunków użytkowania w europie. Za to ten z Automotive już tak, mimo że to ta sama lampa robiona przez Czechów dla Audi..
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 31-01-2021 o 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •