Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Żarówki H7 LED.. :)

  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Żarówki H7 LED.. :)

    Witajcie. Wziąłem się za czytanie na temat który nigdy dotąd mnie nie interesował, czyli żarówki.. Po chwili szperania doszedłem do wniosku, że najwyraźniej nie ma zwykłych halogenów h7 które zapewniłyby ładne jasne/niebieskawe światło, na którym mega mi zależy. Wszystkie osramy/philipsy reklamowane jako blue vision itd. w rzeczywistości dają jasno-żółte światło.

    Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/philips-le...00k-7736707053

    Czy ktoś zetknął się z tym na żywo? Myślicie, że miałoby to rację bytu w lampach od 8N? Z tego co czytam, to w lampach z soczewką zyskują one ładną linię odcięcia, dzięki czemu nie rażą innych uczestników ruchu, a my mamy soczewki?

    Kwestia homologacji i przeglądów niestety jest mi już znana.. Ale jeśli rzeczywiście bym nikogo nie raził i miał fajne światło, to chciałbym zaryzykować ich kupnem.

    Ja wiem, że to pewnie temat równie kontrowersyjny co te takie "paski led" jako światła mijania w pasatach, dlatego założyłem temat w dziale offtopic i czekam w razie czego na konstruktywną krytykę

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 27-08-2019 o 21:07

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    To jest moim zdaniem mniej kontrowersyjny temat niż paski led bo to nie januszowanie, a rzeczywista poprawa widoczności na drodze, która niestety nie została jeszcze prawnie zaakceptowana w naszym kraju…
    Tak, masz lampy z soczewką to będziesz miał ładne odcięcie. Sam pewien czas temu nad tym myślałem ale odpuściłem właśnie ze względów na homologację… a raczej jej brak (brak homologacji na linii lampa - żarówka LED, niekoniecznie dla samego LEDa)

    Jeśli jednak się zdecydujesz to koniecznie pochwal się rezultatem, najlepiej krótkim filmem

  3. #3
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Hej akrisu, dzięki za szybką odpowiedź

    Właśnie te nawiązanie do pasatów z paskami nie jest bezcelowe.. Widzę mnóstwo takich januszy jeżdżących i ani razu nie widziałem/słyszałem aby kogoś z tego powodu zatrzymała policja, a takie paski są chyba dużo bardziej "przypałowe"..

    Muszę jeszcze dokładniej poczytać jak to wygląda od strony prawnej jeśli jednak by się zorientowali i jeśli okaże się, że nie zabiorą mi auta na złom, to zaryzykuję i chętnie się pochwalę.

  4. #4
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Bo paski jeśli są homologowane, sprawne i zamontowane w odpowiedni sposób określony prawem, to są legalne. Nie muszą to być fabryczne światła do jazdy dziennej więc policja w większości przypadków nie ma się czego czepiać.

    Dla mnie jedyną obawą przez zamontowaniem LEDów była sytuacja w której spowodowałbym kolizję/wypadek i upierdliwy ubezpieczyciel mógłby zastosować regres. Ktoś może powiedzieć że szansa na to jest znikoma, ale dla mnie wystarczyło

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    od strony prawnej na lampie w tt jest homologacja na żarówke halogenową H7 czyli jest illegal. Potem życie weryfikuje. Plus jest taki że wozisz komplet ori ze sobą i w razie "W" podmianka i może skończyć sie na pouczeniu jeżeli już oczywiście sie przyczepią. Sam jezdziłem na różnych komfiguracjach może nie w TT ale w A4, tam wrzuciłem soczewki bixenon i zestaw troche lepszych HID i był sztos. Przez dobre dwa lata nikt sie nie doczepił, ani nikt nawet nie mrugnął. Komfort jazdy nieporównywalny. Co do ledów nie mam doświadczenia w temacie.


  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    H7 masz w dlugich (a tam nie masz soczewki) a H1 w krotkich (z soczewka) O ile jeszcze takie cudo utkniesz w krotkie to je ugotujesz brakiem mozliwosci odprowadzenia ciepla. Jesli mowa o H7 to nie zamontujesz takiej zarowki bez ostrej rzezby w oprawke samej zarowki. Zerknij jak mocowana jest h7 i vedziesz wszystko wiedzial

    Jesli myslales o swiatlach krotkich to musialbys znalezc ledy z wiatrakami (dluzej pozyja) ale za oslone ori juz ich nie upchniesz. Zostawienie lampy bez oslony = wilgoc i kilogramy kurzu..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 27-08-2019 o 21:52

  7. #7
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Zawsze się musi znaleźć taki co przyjdzie i wszystkim zabawę popsuje..

    Nie no, żartuję. Dziękuję AcidTT, utopiłbym kasę w błoto w takim razie

    Kupię homologowane, najzimniejsze barwowo halogeny i dam sobie spokój.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    32
    Swoją drogą to ciekawe kiedy dostosują prawo do obecnej technologii, o której jeszcze 10 lat temu nikt nie słyszał.
    .

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Co masz na myśli?
    Ze nie można mieć led?
    Można, bo w prawie jest tylko barwa a nie rodzaj.
    Tak jak lepią mandaty za ledowe podświetlanie tablicy. Nie ma czegoś takiego ze nie wolno mieć led.
    Bezpodstawnie wystawiają mandaty, skoro nie wolno to dlaczego nowe samochody wychodza z fabryki tak? I możesz w aso kupić ledowe?
    Masz homologacje to możesz mieć prawnie i nie masz się co martwić

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Nigdy policja ani diagnosta na przeglądzie okresowym nie robili mi problemów z uwagi na LED'owe podświetlanie tablicy rejestracyjnej.

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Panowie, chodzi o LED w miejsce żarówki H7, a nie oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
    Do LED w rejestracji policja się nie czepia, ale do LED w światłach mijania już tak, bo jest nielegalne.
    Druga sprawa, sama żarówka H7 LED nie ma homologacji do użytku na drogach publicznych.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie mówię tu o nowych lampach, bo w tym przypadku cała lampa ma homologację.
    Temat dotyczy żarówki LED wkładanej do lamy starego typu, przystosowanej fabrycznie w tym przypadku/temacie do żarówek H7.
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2021
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.5T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black
    Posty
    37
    cześć, powiedzcie jak dziś wygląda sytuacja z takimi zmianami, coś się zmieniło w tym temacie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •