Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
Dv masz sprawne. Szczelnosc tez ma bardzo dobra. W kanale 115 zadane cisnienie pokrywa sie praktycznie idealnie z otrzymanym wiec DV zostaw w spokoju. N75 wyglada ze tez zachowuje sie poprawnie.. Swiece masz nowe i dedykowane pfr6q?

Pawel_2005 co w/g Ciebie moze byc nie tak jesli zaplony maja az tak spore korekty przy sprawnym osprzecie?? Przeplywka daje juz ciala??
Czołem

Tak wiem, że z tych logów ładnie prezentuje się szczelność itd. Świece prawidłowe. Muszę sprawdzić czy po zmianie pompy paliwa na oryginał wynik się polepszył..., wierzę że tak bo poprzednia miała teoretycznie 3 bary, a to podobno mało... Logi te robiłem już jakiś czas temu. Wtedy DV był nowy.

Pytałem "poza konkursem" czy mimo wszystko może być jakieś przełożenie niesprawnego DV do korekt zapłonów. Akurat pojawia mi się teraz czasem/często błąd 17705 z adnotacją "sprawdź DV" i rzeczywiście czuć że bywa gorzej z ciągiem. Widać też było na komputerze podczas jazdy, że brakuje mu ciśnienia/szczelności. Dziś wymienię DV na porządniejszy i mam nadzieję, że objaw zniknie...