Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Wątek: Panowie, zerknijcie proszę w moje logi bo podobno nie jest dobrze...

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie czy uszkodzony/przepuszczający zawór DV może mieć wpływ na duże korekty zapłonów?

  2. #17
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dv masz sprawne. Szczelnosc tez ma bardzo dobra. W kanale 115 zadane cisnienie pokrywa sie praktycznie idealnie z otrzymanym wiec DV zostaw w spokoju. N75 wyglada ze tez zachowuje sie poprawnie.. Swiece masz nowe i dedykowane pfr6q?

    Pawel_2005 co w/g Ciebie moze byc nie tak jesli zaplony maja az tak spore korekty przy niby sprawnym osprzecie?? Przeplywka daje juz ciala??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-01-2020 o 09:35

  3. #18

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Dv masz sprawne. Szczelnosc tez ma bardzo dobra. W kanale 115 zadane cisnienie pokrywa sie praktycznie idealnie z otrzymanym wiec DV zostaw w spokoju. N75 wyglada ze tez zachowuje sie poprawnie.. Swiece masz nowe i dedykowane pfr6q?

    Pawel_2005 co w/g Ciebie moze byc nie tak jesli zaplony maja az tak spore korekty przy sprawnym osprzecie?? Przeplywka daje juz ciala??
    Czołem

    Tak wiem, że z tych logów ładnie prezentuje się szczelność itd. Świece prawidłowe. Muszę sprawdzić czy po zmianie pompy paliwa na oryginał wynik się polepszył..., wierzę że tak bo poprzednia miała teoretycznie 3 bary, a to podobno mało... Logi te robiłem już jakiś czas temu. Wtedy DV był nowy.

    Pytałem "poza konkursem" czy mimo wszystko może być jakieś przełożenie niesprawnego DV do korekt zapłonów. Akurat pojawia mi się teraz czasem/często błąd 17705 z adnotacją "sprawdź DV" i rzeczywiście czuć że bywa gorzej z ciągiem. Widać też było na komputerze podczas jazdy, że brakuje mu ciśnienia/szczelności. Dziś wymienię DV na porządniejszy i mam nadzieję, że objaw zniknie...

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jaka masz dv-ke?? ori czy jakis alu zamiennik?? blad 17705 jest wredny i stosunkowo trudny do zlokalizowania. Ogolnie nie ma on zwiazku tylko i wylacznie z samym dv (mimo sugerowanego opisu bledu) tylko z nieszczelnoscia ogolnie. Nawet fuknieta uszczelka miedzy przepustnica czy kolektorem ssacym a glowica, uszczelka na ktoryms wtrysku itd moze w koncu skutkowac tym bledem. Jesli jednak masz gwaltowny spadek mocy i wywala ten blad to moze byc tak ze jesli dv jest nie ori i np sie zawiesi (czy cos) to masz nagla nieszczelnosc, komp to widzi i obcina doladowanie do 0.4bara.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-01-2020 o 10:24

  5. #20

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    DV mam aktualnie oryginalny, włożę alu taki jak sugerował swego czasu Paweł i mam nadzieję, że na dłużej zapomnę o DV. Mam od paru dni wirusa więc ciśnienie poszło w górę co, z tego co wiem, nie sprzyja zwykłemu DV (a błąd 17705 wyskakiwał już wcześniej...).

    Wiem że to wredny błąd..., natomiast objawy, tak jak napisałeś, zawieszanie się (bo raz jest ok a czasem gorzej czyli nieszczelność nie jest stała/ciągła) sugerują chyba DV. Zmienię i zobaczymy czy trwale pomoże.

    Cały system mam oryginalny bez przeróbek. Z tego co pamiętam to n249 wymieniałem na nowy jakiś czas temu więc ten trop bym odpuścił.

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To nie jest wina paliwa. Brakuje Ci go gora a stuka jak sie pojawia boost. Swiece tez byly zmienione?

  7. #22

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    To nie jest wina paliwa. Brakuje Ci go gora a stuka jak sie pojawia boost. Swiece tez byly zmienione?
    Tak Paweł,
    Świece mam w miarę nowe/prawidłowe.

  8. #23

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie,

    Uspokoiło się, zapłony wydają się ok!
    Tzn na tyle na ile mogłem zerkać podczas jazdy, podczas przyspieszania w bloku 20 mam same zera...! Nie wiem teraz co było powodem, czy powrót do ori pompy czy nowy DV..., czy jeszcze jakiś inny powód...

    ...natomiast po wymianie na DV (alu, made in poland) pojawił mi się błąd n249 17608. Wymieniałem to cudo jakiś czas temu. Zastanawiam się czy i jaki wpływ na ten błąd ma ten akcesoryjny DV...? Zauważyłem, że ten cienki przewód wchodzący z góry do DV jest mocno wygięty/zgięty, może przepływ powietrza jest utrudniony. Czy to może skutkować ww błędem?

    Zastanawiam się czy zbyt długi króciec powodujący załamanie wężyka i w efekcie ograniczony przeplyw powodują błąd.
    Tak to wygląda. Dodatkowo osłona dociska z góry...
    Nazwa:  20200125_124840.jpg
Wyświetleń: 99
Rozmiar:  499.9 KB
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 25-01-2020 o 14:22

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zrob loga i podczas puszczania gazu map sensor nie moze zobaczyc wzrost cisnienia w ukladzie...jak tak nie ma to znaczy ze jest ok

  10. #25

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Zrob loga i podczas puszczania gazu map sensor nie moze zobaczyc wzrost cisnienia w ukladzie...jak tak nie ma to znaczy ze jest ok
    Paweł,

    Rozumiem, że gdyby był wzrost ciśnienia, o którym piszesz to VCDS zameldowałby jakiś błąd czy niekoniecznie?

  11. #26

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Zastanawiam się na ile można ufać kilkunastoletnim czujnikom.
    By mieć pewność prawidłowych pomiarów, w przemyśle standardowo wykonuje się wzorcowanie czujnika i adjustację najdalej co dwa lata.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •