Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ulepszenie haldexa

  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Ulepszenie haldexa

    Witajcie.

    Jako, że u mnie w samochodzie nie mam nawet sportowego insertu w haldexie, to zacząłem trochę czytać na ten temat i okazało się, że sposobów na ulepszenie tego układu jest więcej.

    Jednym z nich jest HPA, czyli kontroler z ekranem dotykowym który pozwala adaptować różne tryby w zależności od potrzeby w danej chwili:

    https://www.hpamotorsports.com/touch...awd-programmer


    Czy jest tutaj na forum ktoś kto miał styczność z tym kontrolerem? Czy faktycznie jest różnica względem samego insertu? I czy zestaw z linku to gotowiec, czy trzeba się w coś jeszcze zaopatrzyć?

    A może świnka od Ecumaster będzie równie dobra?

    Jest jeszcze blue haldex, ale z tego co widzę jest on droższy.

    Generalnie przejrzałem forum i najwięcej informacji znalazłem w tym poście:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...kacje-haldex-a

    Ale od tamtego momentu minęła dobra chwila i pewnie sporo się zmieniło.

    Moje auto co prawda śnieg widziało może z dwa razy odkąd jest w moich rękach, ale powoli przygotowuje je pod większą moc i podejrzewam, że każde usprawnienie trakcji będzie na wagę złota. Żadne ćwierć mili mnie nie interesuje, bo to raczej nie na mój budżet i umiejętności, ale fajnie byłoby móc ruszyć z miejsca z impetem

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja mam blue i jestem zadowolony. Niektorzy twierdzą że insert daje ten sam efekt ale jakoś moja tt zachowywała się innaczej niż inne którym zakładałem inserty. Lecz jeśli nie planujesz przekraczać minimum 400km to założ sobie insert i odpuść.
    Ja myślę że tak naprawdę dopiero teraz u mnie blue haldex będzie miał co robić gdzie wpada nowy setup i będze jeszcze więcej mocy.
    Szpera na tył daje podobno super efekty. Na razie mam założoną na przód i jak pojeżdże to sam powiem czy warto. Tyl planuję założyć jak będzie problem z trakcją na tylnej osi a na pewno będzie lecz koszt 2x szper to 9 tys + koszt montażu który w przypadku przodu jest bardzo duży dlatego zdecydowałem się przy "okazji" od razu założyć. Tył na szybko mogę sobie dorzucić w każdym momencie

  3. #3
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jeśli nie planujesz przekraczać minimum 400km to założ sobie insert i odpuść.
    Dzięki wielkie za odpowiedź Właśnie w ten pułap maksymalnie celuję. Chyba sobie na razie odpuszczę i włożę insert. Może w międzyczasie trafi się okazja używki tego HPA / blue haldexu, to kupię bez wahania.. Choć w to wątpię.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    To może tak, dla wszystkich.
    Jeśli macie możliwość poprawienia trakcji samochodu, to zawsze warto to zrobić.
    Polepszą się zarówno osiągi, jak i bezpieczeństwo.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tak, ale nie zawsze trzeba zakładać np blue ecu do auta które tego nie wykorzysta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •