Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Opony wielosezonowe do naszych aut - dylemat

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    100lica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    stalowy
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta

    Są oczywiście parametry ważne takie jak hamowanie lecz to wszystko są ekstremalne próby, które w codziennym życiu raczej się nie zdarzają. W moim odczuciu ważne natomiast są takie parametry jak np. prowadzenie czy głośność bo "z nich" korzystam cały czas.
    Dla mnie droga podczas hamowania awaryjnego jest ważniejsza niż głośność, gdyż może decydować o czyimś życiu.

    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta

    A najlepsze jest to, że czytając opinie użytkowników wszelkich opon zawsze (prawie zawsze) te co mają aktualnie są lesze od tych co mieli poprzednio)) I to nawet gdy np. na pierwszy montaż mieli drogie Michelin a teraz kupili sobie budżetowe Barum...))!
    W zeszłym roku na zimę kupowałem nowe dębice navigatory do yarisa żony (mk2 1,3 zawrotne 101 kucy) do jazdy miejskiej z dzieciakiem, właśnie bo chciałem oszczędzać i opona zbierała dobre opinie. W tym roku na wiosnę po deszczu temp otoczenia około 25st hamowanie przed światłami z prędkości 60km/h, nie awaryjne, było mokro ale abs się włączył i tak sunąłem i sunąłem, aż się zatrzymałem za pasami przez, które na szczęście nikt nie przechodził. Myślę sobie co jest, bo tak dupnie przy dodatnich temperaturach na mokrym nie hamuje nawet łysa zimówka na torze. Po rozmowie z moim oponiarzem zmieniłem niezwłocznie opony na conti eco contact i powiem, że odczuwalnie auto szybciej hamowało na mokrym, a wg rl różnica w drodze awaryjnego hamowania z 80km/h na mokrym wynosiła 5m na niekorzyść opon wielosezonowych. Dla mnie wszystko w temacie.
    Ostatnio edytowane przez vwbacardi ; 12-08-2019 o 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •