Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: dziwne zachowanie na czerwonym polu

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70

    dziwne zachowanie na czerwonym polu

    witajcie. jestem szczesliwym posiadaczem tt 8n z silnikiem auq od dwoch miesiecy. nie zauwazylem niczego zlego jak dotad procz jednej rzeczy ktora przykula moja uwage.

    wczoraj pierwszy raz odkad posiadam samochod udalo mi sie wjechac wskazowka obrotomierza na czerwone pole.. a wszystko to za sprawa malej konfrontacji na swiatlach. autko zachowalo sie dzielnie i "pokazalo pazura" jak na te moc, natomiast zaniepokoilo mnie to, ze przy osiaganiu maksymalnej liczby obrotow, silnik sie po prostu tak jakby zmulil/spadal z obrotow. a chyba powinno byc tak, ze nastepuje odciecie zaplonu i silnik robi "łutututu"?

    te zmulenie jest ciezkie do opisania, tak jakby po prostu zlapal laga przy maksymalnej liczbie obrotow. procz tego nie zauwazylem niczego zlego, silnik dziala jak zloto.. drugi raz nie mialem okazji i balem sie wjechac na czerwone pole.

    czy ktos bylby w stanie powiedziec czy o czyms nie wiem? czy ten silnik tak ma? czy czesto zdarza wam sie wjechac na czerwone pole?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    nikt nie wie?
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 31-07-2019 o 01:45

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Przede wszystkim nie wchodzić na czerwone pole... Wykresy wprost pokazują, że na końcu jest jakiś spadek mocy i tam się robi odcinę.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Biedna k03s po prostu nie wie co ma robić powyżej 6.5 tys obrotów. W przypadku 180tki kręcenie powyżej 6 tys to bezsens. W zasadzie w 225 powyżej 6 tys też się nic ciekawego nie dzieje ale odrobinkę lepiej.
    Podsunowując to nie stara honda i b seria gdzie krecimy do odciny aby coś pojechalo.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    dziekuje slicznie.. w takim razie wszystko wyglada na to ze jest okej.


    mam jeszcze pytanie co do techniki jazdy.. mialem ostatnio sytuacje w ktorej musialem gwaltownie wyhamowac z okolo 90km/h i odruchowo noga poleciala na hamulec oraz na sprzeglo.. pytanie czy wolno tak robic? mam taki glupi nawyk ze jak hamuje to wysprzeglam silnik i w ten sposob chyba turbina dostaje po dupie z powodu braku odpowiedniego smarowania?

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli przy tym manewrze nie zgasiłeś silnika, to turbo jest bezpieczne.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jeśli to było gwałtowne hamowanie, to najpewniej nie zachowujesz odpowiedniej odległości. Jedź kawałek dalej, nie będziesz miał aż takiej spiny przy hamowaniu, klocki i tarcze hamulcowe ci podziękują za to. Może ci to kiedyś uratuje życie. Co do wysprzęglania, to przy mocnym hamowaniu ma sens, w innym przypadku nie do końca. Naucz się tego nie robić, nie warto wysprzęglać silnik przy możliwości zachowania poprawnego zakresu obrotów. Oczywiście polecam hamowanie silnikiem i spokojniejszą jazdę, przynajmniej większa szansa na dojechanie bezpiecznie do domu.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •