Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Brak mocy silnik APX 224 KM

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9

    Brak mocy silnik APX 224 KM

    Hej

    Niestety moja ukochana Tereska (tak nazwałem moje ulubione auto Audi TT 8N) ma problem, brak mocy. Niby z jej sercem jest dobrze ale nie jest już sportowcem Wiec chwiałbym temu zaradzić i zabrałem autko na hamownie okazało się że jak na 99rocznik to 214KM i moment obrotowy 302 Nm ale niestety nie jet to co dawniej. Turbina była robiona jakieś 3tala temu przy 198tyś km obecnie ma 208 tyś km. nie jest to mój główny samochód i mało jeżdżę praktycznie tylko w lato dla samej przyjemności ale niestety jej coraz mniej. Turbina zaczyna ładować dopiero w okolicach 4000rpm. Wykres z hamowni wygląda jakby brak było zestrojenie i nikt tym nie zarządzał. Proszę o Wasze cenne wskazówki jak zdiagnozować przyczynę braku mocy. Nazwa:  audi_tt.jpg
Wyświetleń: 137
Rozmiar:  278.6 KB

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Sam wykres nic Ci nie da i na jego podstawie nikt nie zdiagnozuje problemów.

    Do zrobienia:
    - sprawdzenie szczelności https://www.klubtt.pl/showthread.php...no%C5%9B%C4%87
    - logi dynamiczne https://www.klubtt.pl/showthread.php...agnostyka-VAG)

    To są podstawy w naszych silnikach.
    Wcześniej zanim cokolwiek sprawdzisz to VAG w rękę i sprawdzenie jakie błędy są w sterowniku (jak nie masz VAGa, to poszukaj, bo są informacje na forum od kogo go dostać i jaki kabel kupić).
    Wszystko jest na forum, poszukaj. Jak nie znajdziesz to pytaj.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Dziękuję za pomoc zabieram się za sprawdzanie jak tylko zrobię logi to pozwolę sobie zamieścić może ktoś pomoże.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Witam

    Zgodnie z zaleceniami zrobiłem logi dynamiczne, bardzo Wasz proszę o zerknięcie i podpowiedzi co się dziej bo faktycznie sterowanie turbina chyba nie jest takie jak powinno być wstaje bardzo późno. Zdecydowanie za późno, pytanie tylko czemu? Jeżeli można bardzo proszę o pomoc. Serdecznie dziękujeNazwa:  logi_3_115_118.jpg
Wyświetleń: 77
Rozmiar:  226.2 KBNazwa:  logi_2_3_4.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  189.8 KB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •