Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czyszczenie silniczków klapek składanego dachu w TT 8j Roadster.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217

    Czyszczenie silniczków klapek składanego dachu w TT 8j Roadster.

    Instrukcja okaże się pomocna we wszystkich sytuacjach, gdzie:

    - po rozłożeniu/złożeniu dachu nie znika kontrolka na zegarach, a podczas jazdy na FISie pojawia się komunikat „Soft top not secure”

    - po złożeniu dachu szyby nie podnoszą się do końca lub też na zmianę opuszczają się i podnoszą

    - podczas składnia/rozkładania dachu następuje jego nagłe zatrzymanie.


    Z moich obserwacji problem ten nasila się w gorące dni, a winny jest temu smar, którym zębatki w silniczkach są mocno potraktowane. Wg mnie jest to błąd konstrukcyjny, gdyż cały ten mechanizm jest tuż nad płytką drukowaną i siłą grawitacji smar spada na ścieżki potencjometru skutecznie blokując kontakt. Całość działa tak, że ruch klapek jest połączony z przesuwaniem się „wąsów” po tych ścieżkach, w momencie, gdy dotrą one do jednego z końców, to system dostaje informacje, że klapki się prawidłowo zamknęły lub otwarły i można przeprowadzić procedurę składania/rozkładania dachu. Każdorazowe przerwanie sygnału z potencjometru skutkuje zatrzymaniem tej procedury, gdyż przy prawidłowo działającym systemie oznaczałoby, że klapki nie są w prawidłowej pozycji i nastąpi ich kolizja z dachem.

    Wyczyścić należy obie strony- czas operacji 30 minut i jest to dosyć łatwe. Polecam podłożyć sobie ręcznik w dziurę pod klapką, gdyż bardzo łatwo o to aby wpadła tam jakaś śrubka, a jej wyjęcie może okazać się trudne. Do czyszczenia styków polecam użyć patyczków do uszu i preparatu typu Kontakt.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Samurai ; 25-07-2019 o 09:58

  2. #2
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Dzisiaj w ramach pracy w domu zabrałem się w końcu za wyczyszczenie styków zgodnie z zamieszczoną instrukcją. Faktycznie było pełno smaru na stykach.
    Operacja zakończona pełnym sukcesem, śmiga aż miło.
    Dzięki za świetny tutorial.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Os siebie dodam, że serwisy takich rzeczy nie praktykują.
    Proponują wymianę silniczka. Koszt to około 1500 zł. W tym jest cena silniczka i robocizny ( bo serwis jakoby do jego wymiany demontuje, montuje i ustawia dach ).
    Czas pracy serwisu to około 6 godzin.
    Sami więc widzicie, jak to jest z serwisowaniem samochodu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Dzięki wielkie za tutorial, dzisiaj poczyściłem styki i chodzi jak trzeba. Jedyne co mnie zbiło z tropu to gdy rozebrałem z jednej ze stron, u mnie tak zwane palce były do góry, a w poradniku trzeba było je wsadzić do dołu, co było niemałą niespodzianką. Także ktoś kto wcześniej przy tym grzebał, źle poskładał....

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    Witam, panowie mam podobny problem może pomożecie, nie mogę zamknąć dachu, podnoszą się klapki i to wszystko, cisza, jak nacisnę przycisk dachu w dół to klapki znowu sie zamykają. Silniczki wyjąłem i przeczyściłem tak jak w instrukcji i rzeczywiście na stykach było pełno smaru ale teraz od strony kierowcy zaczęła mi terkotać po podniesieniu klapki, i to wszystko nadal dach nie chce się zamknąć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •