Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że używałem lupki, nie znalazłem jednak takiego samego przypadku lecz podobne.

Pacjent - TT 8N 2000r APX 225km, Quattro. Na wiosnę robiony nowy rozrząd, oleje, płyny i inne drobiazgi których dokładniej już nie pamiętam.

Co się dzieje? Otóż podczas kilkugodzinnego postoju (noc, 8h itp.) ubywa dość sporo, bo około 200 jak nie więcej ml płynu chłodniczego ze zbiorniczka wyrównawczego. Z początku zakładałem, że padła uszczelka pod głowicą ale dałem sobie chwilę na obserwacje. Poziom oleju na bagnecie się nie zmienia, korek nie ma żadnego białego/jasnego nalotu ani masła od spodu, ze zbiorniczka wyrównawczego jedyne co leci to para - zaciągałem się wiele razy, razem ze znajomym mechanikiem i nie czuć spalin, jedynie po prostu parę. Przy jednym rozruchu zauważyłem lekki dymek z tylnej części silnika, znajomy opowiedział mi o sytuacji w jego Leonie z 1.8t kiedy to puścił mu jakiś trójnik w tamtych okolicach, dymek miał słodki zapach, jak spalany płyn na silniku, jednak pojawił się ten raz. Rano nieco ciężej odpala, ale to jeszcze przeanalizuje po wymianie świec, bo są do wymiany. Na ciepłym bez żadnego problemu. Żadnych wycieków nie ma, no ale też jest pełna osłona silnika i może po prostu nie mają jak się wytworzyć.

Podczas jazdy temperatura na kanale 51 - 90 stopni bez wahań. Na kanale 49 oraz liczniku - 87-92 podczas jazdy, jednak ostatnio miałem taką sytuacje w ciepły dzień, że w czasie 3 minutowego postoju na przejeździe temperatura podskoczyła do 103 stopni, po ruszeniu szybko spadła do około 90.

Poza tym auto jeździ tak jak powinno, bez żadnej różnicy, trzyma ładnie wolne obroty i wkręca się chętnie. Brak jakichkolwiek utrat mocy. Najprawdopodobniej niedługo zostawię auto u znajomego mechanika, sprawdzimy ciśnienie w układzie chłodzenia no i wszystko po kolei jednak piszę ten post z ciekawości, być może ktoś miał podobny przypadek. Wiadomo, zmiana uszczelki pod głowicą nie jest najciekawszą perspektywą. (swoją drogą, jakie są orientacyjne koszta? mechanik po znajomości, ile wy płaciliście?)