Witam.
Powracam z kolejnym problemem w mojej TTce.
Tym razem problem rozbija się o sterowanie szyb w drzwiach, jest pare problemów, które wypunktuje, aby to było bardziej przejrzyste.

1. Szyba u pasażera nie opuszcza się, nie reaguje.
Jestem pewny, że przycisk działa, ba sprawdzałem to na paru różnych przyciskach i zawsze dzieje się to samo.
Mianowicie po naciśnięciu przycisku opuszczania/podnoszenia szyb silniczek cały czas "tyka" (niżej zamieszczam filmik, na którym można zaobserwować owe zjawisko).
Na myśl pierwsze mi przyszło, że silnik próbuje zamknąć już zamkniętą szybę i dlatego tak cyka, się męczy, natomiast gdy klikam przyciskiem w druga stronę można usłyszeć takie cyknięcie w drugą stronę. Raczej wykluczam problem z wiązką, czy to może być problem z modułem komfortu czy czymś innym związanym z sterowaniem szybką? Czy może silnik dochodzi żywota i po woli umiera, a tak to się objawia? Myślałem kupić drugi silnik, ale co mi po drugim silniku jeśli to nie wina w nim i problem nie zniknie. Taką ciekawostką jest to, że kiedy zakupiłem moją TTke był taki sam problem i podczas jazdy do domu klikałem sobie przyciskiem w przód i tył, aż w pewnym momencie załapał i szyba normalnie działała, nawet po zamknięciu drzwi się domykała, problem powrócił kiedy byłem zmuszony odpiąć akumulator i po ponownej instalacji problem powrócił z tym, że teraz klikanie od paru tygodni niczego nie daje.
Na chwilę obecna odpiąłem silniczek od zasilania żeby mi nie tykał podczas gdy mam odpalony zapłon i nie nagrzewał - aby uniknąć zbędnej usterki.
Nie wiem czy to coś nakieruje, ale gdy silniczek tłucze i wówczas gdy wypnę i wepnę kostkę zasilającą silnik uspokaja się aż do następnego impulsu z przycisku sterującego.

Link do filmu: https://youtu.be/0W2C7UiK4Uw

2. Brak domykania szyby kierowcy.
W sumie nie wiem co tu więcej napisać, po prostu gdy zamknę szybę otworzę - zamknę drzwi z szybką nic się nie dzieje, z tego co wiem powinna się 'domknąć' aby dojść do uszczelek. Myśle, że to może być związane z problemem zawartym w 3cim punkcie.

3. Domykanie - otwieranie szyb z pilota działa odwrotnie.
No więc dokładnie tak, gdy zamknie auto i przytrzymam przycisk zamykania szyba kierowcy otwiera się, a gdy otworze auto i przytrzymam przycisk otwierania to szyba się zamyka.
Niestety nie przetestowałem tego kiedy działała mi szyba pasażera, aby sprawdzić czy obie działają odwrotnie czy tylko ta kierowcy jest jakoś odwrotnie podłączona.
Zastanawiałem się czy to coś jest odwrotnie podłączone przy sterowniku czy to kwestia zmiany ustawień w komputerze.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!