Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Sterowanie szyb w drzwiach.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11

    Sterowanie szyb w drzwiach.

    Witam.
    Powracam z kolejnym problemem w mojej TTce.
    Tym razem problem rozbija się o sterowanie szyb w drzwiach, jest pare problemów, które wypunktuje, aby to było bardziej przejrzyste.

    1. Szyba u pasażera nie opuszcza się, nie reaguje.
    Jestem pewny, że przycisk działa, ba sprawdzałem to na paru różnych przyciskach i zawsze dzieje się to samo.
    Mianowicie po naciśnięciu przycisku opuszczania/podnoszenia szyb silniczek cały czas "tyka" (niżej zamieszczam filmik, na którym można zaobserwować owe zjawisko).
    Na myśl pierwsze mi przyszło, że silnik próbuje zamknąć już zamkniętą szybę i dlatego tak cyka, się męczy, natomiast gdy klikam przyciskiem w druga stronę można usłyszeć takie cyknięcie w drugą stronę. Raczej wykluczam problem z wiązką, czy to może być problem z modułem komfortu czy czymś innym związanym z sterowaniem szybką? Czy może silnik dochodzi żywota i po woli umiera, a tak to się objawia? Myślałem kupić drugi silnik, ale co mi po drugim silniku jeśli to nie wina w nim i problem nie zniknie. Taką ciekawostką jest to, że kiedy zakupiłem moją TTke był taki sam problem i podczas jazdy do domu klikałem sobie przyciskiem w przód i tył, aż w pewnym momencie załapał i szyba normalnie działała, nawet po zamknięciu drzwi się domykała, problem powrócił kiedy byłem zmuszony odpiąć akumulator i po ponownej instalacji problem powrócił z tym, że teraz klikanie od paru tygodni niczego nie daje.
    Na chwilę obecna odpiąłem silniczek od zasilania żeby mi nie tykał podczas gdy mam odpalony zapłon i nie nagrzewał - aby uniknąć zbędnej usterki.
    Nie wiem czy to coś nakieruje, ale gdy silniczek tłucze i wówczas gdy wypnę i wepnę kostkę zasilającą silnik uspokaja się aż do następnego impulsu z przycisku sterującego.

    Link do filmu: https://youtu.be/0W2C7UiK4Uw

    2. Brak domykania szyby kierowcy.
    W sumie nie wiem co tu więcej napisać, po prostu gdy zamknę szybę otworzę - zamknę drzwi z szybką nic się nie dzieje, z tego co wiem powinna się 'domknąć' aby dojść do uszczelek. Myśle, że to może być związane z problemem zawartym w 3cim punkcie.

    3. Domykanie - otwieranie szyb z pilota działa odwrotnie.
    No więc dokładnie tak, gdy zamknie auto i przytrzymam przycisk zamykania szyba kierowcy otwiera się, a gdy otworze auto i przytrzymam przycisk otwierania to szyba się zamyka.
    Niestety nie przetestowałem tego kiedy działała mi szyba pasażera, aby sprawdzić czy obie działają odwrotnie czy tylko ta kierowcy jest jakoś odwrotnie podłączona.
    Zastanawiałem się czy to coś jest odwrotnie podłączone przy sterowniku czy to kwestia zmiany ustawień w komputerze.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Pewności z działającymi przełącznikami nie ma nigdy. Najlepiej w drzwiach kierowcy podepnij sterowanie prawa szyba do przełącznika lewej szyby(kierowcy). Ja w ten sposób wyeliminowałem usterkę mając 100% pewności czy przełącznik jest walnięty czy problem jest większy. Ewentualnie gdy to nie poskutkuje sprawdź na krótko podnośnik szyby czy działa.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Audi mam od miesiąca i nie jestem pewien czy silniczki tak samo jak w Hondach mają tylko dwa przewody. Jeśli tak to zasada działania będzie taka jak na amatorskim rysunku, który swoją drogą zrobiłem po 0,5L więc wybaczcie fachowość.

    (+) do przewodu A w siłowniku i (-) do przewodu B w siłowniku- szyba się opuszcza

    (+) do przewodu B w siłowniku i (-) do przewodu A w siłowniku- szyba się podnosi.



    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    1. Odkreć silniczek odepnij od mechanizmu i wtedy sprawdz czy działa, jęzeli działa to szyba stawia opór i może jest kwestia wyreulowania szyby badz nasmarowania prowadnicy jeżeli nie będzie działać spróbuj na krótko 12 do silniczka przyłoyć czy działa. Jezeli nie to silniczek kaput.

    2. jak już sie uporasz z pkt 1 to trzeba sprawdzić czy mikrostyki w drzwiach regują jezeli jest komunikat na fisie lub zapala sie swiatło po otwarciu drzwi to mikrostyki sa ok, kwestia adaptacji i tu mnie zastanawia pkt 3 bo adaptacje robi poprzez otwieranie szyb z pilota a nastpnie zamkniecie szyb z pilota, jezeli u Ciebie to działa na odwrót to może sie nie udać.

  5. #5
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    A czy oby na pewno mikrostyk ma coś wspólnego z nie działającymi szybami? Przy otwieraniu drzwi nie będą się opuszczać ale w momencie gdy chcemy z przełącznika lub pilotem opuścić to pójdą. Przynajmniej u mnie tak jest a mikrostyki raz działają raz nie.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    U mnie podobne problemy powstają po ponownym podłączeniu klem akumulatora. Parkuję dość często i na długo pod lotniskami i aby uniknąć rozładowania baterii odłączam ją. Problem znika czasem po domykaniu szyb kluczykiem, wyłącznikiem wewnątrz a ostatnio pomogło dopiero posmarowanie/spreyowanie wkładki zamka kierowcy (nieużywana wkładka też fiksuje). Reasumując, zanim rozbierzesz pół auta zacznij od podstawowych czynności, bezinwazyjnych. Powodzenia

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    A czy oby na pewno mikrostyk ma coś wspólnego z nie działającymi szybami? Przy otwieraniu drzwi nie będą się opuszczać ale w momencie gdy chcemy z przełącznika lub pilotem opuścić to pójdą. Przynajmniej u mnie tak jest a mikrostyki raz działają raz nie.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    ma nie tyle z niedziałającymi szybami, ale z opuszczaniem szyby podczas otwarcia drzwi - a propo opuszcxania szyby kierowcy po otwarciu drzwi

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11
    Witajcie drodzy, dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi, trochę szperałem w tym czasie i nie było mnie na forum, zaraz odpowiem każdemu z osobna.

    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Audi mam od miesiąca i nie jestem pewien czy silniczki tak samo jak w Hondach mają tylko dwa przewody. Jeśli tak to zasada działania będzie taka jak na amatorskim rysunku, który swoją drogą zrobiłem po 0,5L więc wybaczcie fachowość.

    (+) do przewodu A w siłowniku i (-) do przewodu B w siłowniku- szyba się opuszcza

    (+) do przewodu B w siłowniku i (-) do przewodu A w siłowniku- szyba się podnosi.
    Pomyślałem o tym, tylko problem w tym, że silniczek w naszych Audi nie ma 3 przewodów, żeby ot tak podłączyć go na krótko. We wtyczce znajduje się 9 pinów i miałem problem ze znalezieniem schematu wtyczki do TTki co za co odpowiada, wtyk jest zalany wiec na drucikach tez nie posprawdzam, a rozcinać izolacje każdego z przewodów, po to żeby je pozwierać i popróbować uznałem za bezsensowne niszczenie oryginalnej wiązki. Natomiast zrobiłem tak jak napisał Przemkat niżej, a o dalszych odkryciach napisze w odpowiedzi na następne posty.

    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    1. Odkreć silniczek odepnij od mechanizmu i wtedy sprawdz czy działa, jęzeli działa to szyba stawia opór i może jest kwestia wyreulowania szyby badz nasmarowania prowadnicy jeżeli nie będzie działać spróbuj na krótko 12 do silniczka przyłoyć czy działa. Jezeli nie to silniczek kaput.

    2. jak już sie uporasz z pkt 1 to trzeba sprawdzić czy mikrostyki w drzwiach regują jezeli jest komunikat na fisie lub zapala sie swiatło po otwarciu drzwi to mikrostyki sa ok, kwestia adaptacji i tu mnie zastanawia pkt 3 bo adaptacje robi poprzez otwieranie szyb z pilota a nastpnie zamkniecie szyb z pilota, jezeli u Ciebie to działa na odwrót to może sie nie udać.
    1. Silniczek sprawny, odpiąłem od mechanizmu sterowania szybą i sam w sobie bez problemu działa w obie strony sterowany przełącznikiem. Suma summarum wyszło, że poprzedni właściciel grzebał przy tym, mechanizm był już wymieniany, bo przez przypadek zauważyłem, że śrubki mocujące ten mechanizm są poluzowane, niedokręcone. W trakcie demontażu silniczka wypadł mi ślimak (teraz już wiem, że to element mechanizmu szyby i nie powinien mi wypaść z silnikiem, kiedy rozbierałem takiej wiedzy jeszcze nie miałem), który okazało się, że ma powyłamywane rowki, a po ponownym zamocowaniu linki spadały, bądź jedna z nich wiecznie miała luz. Teraz nie wiem jak działa ten silnik, czy potrzebuje jakiś opór czy jak, bo po ponownym założeniu owego ślimaka, w jedna strone bez problemu ciągnął natomiast w druga już miał problemy, jakby miał za duży luz i przez brak oporu silnik nie chciał ciągnąć. Zamówiłem już drugi mechanizm podnoszenia szyby, nie będę się babrał z tym i próbował tego zregenerować o ile wg. jest to możliwe, wystarczy że straciłem 5godz i masę nerwów próbując go ponownie zamontować.

    2. Mikrostyki w drzwiach hasają, sprawdziłem je. Jeśli chodzi o komunikat z otwieraniem drzwi, czy światełka to wszystko jest ok, komputer widzi otwieranie - zamykanie drzwi. W trakcie grzebania przyszła mi do głowy myśl czy aby fachowiec nie zamontował do lewych drzwi prawego silniczka, wtedy wszystko byłoby jasne. Jeśli się mylę to proszę naprostujcie mnie, ale z tego co patrzyłem po aukcjach to silniczek do drzwi lewych i prawych nie jest taki sam, są to odbicia lustrzane dlatego nie będą pasowały zamiennie. Stąd zacząłem się zastanawiać, że jeśli jest tak właśnie to wszystko by tłumaczyło - w momencie kiedy chce zamknąć okno to auto je otwiera i odwrotnie, o ile w TTkach (bo tego jeszcze nie wiem) silniczek rozłącza się poprzez odczucie oporu na jednym z kanałów, bo jeśli w TTce są czujki położenia szyby to komplikowałoby sytuację.

    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    A czy oby na pewno mikrostyk ma coś wspólnego z nie działającymi szybami? Przy otwieraniu drzwi nie będą się opuszczać ale w momencie gdy chcemy z przełącznika lub pilotem opuścić to pójdą. Przynajmniej u mnie tak jest a mikrostyki raz działają raz nie.
    Mikrostyki nie powinny mieć wpływu na działanie otwierania/zamykania z pilota, ponieważ pilot działa bezpośrednio na silnik, czyli to tak jakbyśmy mieli 2 przełączniki od jednej szyby, jeśli jeden jest popsuty drugi i tak będzie działał.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    U mnie podobne problemy powstają po ponownym podłączeniu klem akumulatora. Parkuję dość często i na długo pod lotniskami i aby uniknąć rozładowania baterii odłączam ją. Problem znika czasem po domykaniu szyb kluczykiem, wyłącznikiem wewnątrz a ostatnio pomogło dopiero posmarowanie/spreyowanie wkładki zamka kierowcy (nieużywana wkładka też fiksuje). Reasumując, zanim rozbierzesz pół auta zacznij od podstawowych czynności, bezinwazyjnych. Powodzenia
    Spokojnie, od takich podstawowych pierdółek zacząłem, ale niestety już prawie całe wnętrze rozebrane. To nie jedyna perełka elektroniczna jaka mam do poprawienia, ale taka, z która potrzebowałem porady osób innych, mających więcej doświadczenia z działaniem TTki i jej elektroniki. Jak dla mnie fenomenem jest w tej TTce, że ktoś miał fazę żeby wymienić przewody głośnikowe w kostce do radyjka na takie typowe kozackie przewody głośnikowe w przeźroczystej izolacji fifarafa, tak to zrobił, że lewa strona nie gra tylko prawa. Myślałem, że może na łączeniu coś pomylił, niestety nie. Pan fachowiec pociągnął wszystkie 8 żył w prawą stronę, na dniach będę rozbierał i podłączał instalacje głośnikową do lewej strony + dodatkowo przy okazji pociągnę przewody na tubę.

    Tak więc reasumując czekam na mechanizm sterowania szybką i tak sobie pomyślałem czy nie nagrać filmiku dla forum z wymiany tego mechanizmu, być może kiedyś się komuś przyda.
    Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, tematu jeszcze nie uważam za zamkniętego, ponieważ nie wiem czy jeszcze jakieś cuda nie wyjdą. W razie czego będę informował .

    Pozdrawiam, miłego dnia koledzy!

  9. #9
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Powodzenia. Jak uporasz się z problemem to opisz tutaj dokładnie krok po kroku co zrobiłeś. Będzie to z pewnością cenna informacja dla innych użytkowników z podobnym problemem.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11
    Dobra moi drodzy, dziś jest dzień w którym mogę się z wami podzielić wszystkimi rozwiązaniami moich problemów.

    1. Prawa szyba nie opuszczała się - mechanizm był padnięty, linki miały luz, ogólnie coś było, tak czy siak w wyniku mojego rozbierania i zyskiwania doświadczenia mechanicznego TTuni sprawiłem, że mechanizm nadawał się jedynie na wymianę . Cóż tu mogę rzec i tak udało mi się trafić na okazję, bo za 90 zł z przesyłką kupiłem mechanizm z silniczkiem i szybą, wiec jedyne co musiałem zrobić to wymienić cały element - no i tutaj nie obyło się bez komplikacji z mojej strony, ale to tam szczegół. Suma summarum mechanizm wymieniony, szybka śmiga i się ładnie domyka przy zamykaniu szyb.

    2. Lewa szyba - działała odwrotnie (jak otwierałem szybki z pilota, to prawe sie zamykały, a lewe otwierały i przy zamykaniu odwrotnie), po rozebraniu wszystko było ok, obudowa na lewe drzwi, ale na niej zauważyłem napis "Audi A3 Lift LP" - czyli lewe przednie Audi A3 po Lifcie. No i tutaj miałem zagwozdkę, ponieważ silnik mi działał odwrotnie. Podłączyłem stary silnik z mechanizmu prawych drzwi na krótko i sprawdziłem domykanie szyby - silnik kręcił się w odpowiednim kierunku, a przynajmniej tak mi się wydawało. No więc tak - opcje miałem dwie, albo rozkręcam silniczek i przybiegunowe - zamieniłbym przewody do zamykania i otwierania okna, oraz druga opcja przełożyć bebechy z silnika prawych drzwi do tego od lewych - no niestety konstrukcja - plastiki obudowy silnika z prawych drzwi nie pozwalały nawet na siłę go przykręcić tak żeby był. Doszedłem do wniosku, że najpierw przełożę bebechy, bo i tak muszę rozebrać silniczek do przebiegunowania, a jak będzie krecił tak samo jak ten od A3ki to nic straconego, po prostu zrobię to co miałem zrobić, a jak będzie działało po przełożeniu to będę hepi.
    Szczęśliwie dla mnie przełożenie bebeszków wystarczyło. Okazuje się, że silniczek prawy i lewy w TTce jest tak samo sterowany jedyne co je różni to obudowa będąca lustrzanym odbiciem stron.

    Na chwilę obecną zostało mi zrobić adaptację szybek, ale to dopiero jak złożę drzwi. Teraz zabieram się za poprowadzenie przewodów głośnikowych na lewą stronę, a następnie będę lepil w plastiku uchwyt na przyciski od sterowania szybkami - mocowanie jest wyłamane i po złożeniu drzwi zapadają się.

    Dziękuję wszystkim za udział w temacie, do zamknięcia.
    Gdyby ktoś kiedyś potrzebował pomocy przy zdemontowaniu - wymianie mechanizmu sterowania szybą, śmiało piszcie, zawsze pomogę jak mogę .
    Nie robiłem filmiku z wymiany, ponieważ jest to dosyć banalne, tylko trzeba wiedzieć od których śrubek zacząć i których nie ruszać - które sam niestety ruszyłem i się sparzyłem na błędzie :d.
    Jeśli byłaby taka potrzeba mogę napisać jakiś post w dziale majsterkowania jak to rozebrać krok po kroku i które śruby od centrowania czego służą.
    Pozdrowienia drodzy.

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    mnie czeka zabawa z prawa szybą bo ma opory być może regulacja szyby wystarczy ale bardziej skłaniam sie ku końcowi mechanizmu

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    mnie czeka zabawa z prawa szybą bo ma opory być może regulacja szyby wystarczy ale bardziej skłaniam sie ku końcowi mechanizmu
    jeśli szyba Ci nie wchodzi w ramkę, tzn. jak lekko domkniesz drzwi i będzie poza ramka to znaczy, ze do regulacji - w sumie możesz to sprawdzić w prosty sposób, czy na otwartych drzwiach też robi opory? Jeśli tak to regulacja za wiele tu nie da, chyba ze kompletnie krzywo jest wstawiona, ale w to wątpię.

    Zacznij od zdjęcia boczku drzwi i nasmaruj szyny prowadzące towotem. Moje prowadzenia strasznie piszczały i chodził z oporem jak pierwszy raz na nich próbowałem otwierania i zamykania - jakby nie patrzył mają już swoje latka. Jeśli to nie pomoże to wtedy pomyślałbym o wymianie mechanizmu. Jeszcze mam zdjęty boczek od kierowcy, bo walczę z podłączeniem głośników, mogę Ci podesłać zdjęcia/nagrać filmik gdzie powinieneś posmarować.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •