Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 78

Wątek: Wentylatory nie działają

  1. #31

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Dzięki Panowie, już wczoraj od razu zamówiłem nowy termowłącznik i termostat przy okazji mimo że może jest cały, wolę prewencyjnie wymienić tym bardziej że i tak płyn chłodniczy trzeba spuszczać.

    PS: Dla przyszłych pokoleń może się komuś przyda:

    1. W serwisówce znalazłem informacje jak i kiedy ma się załączać wentylator:



    2. Otwarcie termostatu



    3. Specyfikacja sprzedawanych termowłączników i termostatów zazwyczaj wygląda następująco:
    - bieg 1 włączenie: 95 °C
    - bieg 1 wyłączenie: 84 °C
    - bieg 2 włączenie: 102 °C
    - bieg 2 wyłączenie: 91 °C
    - temperatura otwarcia termostatu: 87 °C

  2. #32
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Jasna sprawa jak wymieniać to wszystko żeby za pół roku znów się nie rozczarować w korku. Też wymieniłem termostat i lada dzień termowłącznik i Wentylatory. Co do termostatu jego wymiana wcale nie jest skomplikowana jak niektórzy opisywali. W razie czego służą pomocą.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #33

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Co do termostatu jego wymiana wcale nie jest skomplikowana jak niektórzy opisywali. W razie czego służą pomocą.
    Ewentualnie w wolnej chwili możesz tylko dać znać czy dużo odkręcania, na YT widziałem że niektórzy to nawet alternator demontują, mimo że jak się patrzy z góry na termostat, mała grzechotka do dolnej śruby chyba powinna się zmieścić...

  4. #34
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez saxon Zobacz posta
    Masz uwalone pierwsze biegi na wentylatorach i dla tego na klimie startuja na maxa co pare sekund ,a bez klimy stoja i nawet drugi bieg sie nie zalaczy , mialem to samo i tylko wymiana wentylatorow zalatwila sprawe.
    Jesteś jasnowidzem proponuję zagrać w totka.
    Wymiana wentylatorów załatwiła sprawę.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #35

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Jesteś jasnowidzem proponuję zagrać w totka.
    Wymiana wentylatorów załatwiła sprawę.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    Powodzenia i chlodnosci w upalne dni

  6. #36

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Jestem po wymianie termostatu (stary z łatwością można było otworzyć palcami, z nowym trzeba się pomęczyć) oraz termowłącznika (stary z jakiegoś powodu nie miał miedzianego ringa) i już myślałem że problem zniknął... ale się myliłem, dalej to samo.
    Najpierw po rozgrzaniu normalnie chodziły oba wiatraki, pierwszy i drugi bieg i generalnie trzymając nogę non stop na 6-6,5k obrotów miałem trudności żeby wejść powyżej tych 100-102 stopni, temperatura nie rosła, wiatraki naparzały jak szalone... aż za chwilę temperatura znowu zaczęła rosnąć do jakichś 106 stopni... zwolniłem pedał, podszedłem do maski i zobaczyłem taki oto widok: https://youtu.be/9-Z3RUBF2GY

    Czy myślicie że to jednak wiatrak jest uwalony, czy sterownik? Jak pisałem wcześniej, niby wszystko sprawdzałem i jak silnik był zimny to wszystko się załączało jak trzeba... Chyba pod wpływem temperatury sterownik albo ten jeden wiatrak zaczyna wariować?

  7. #37
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Zacznij od sprawdzenia bezpieczników. Dziwne, że tak nagle zdechły.
    Następnie sprawdź czy na włączonej klimatyzacji startują (u mnie działały).

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #38

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Ten jeden tak jak by raz działa, raz nie działa. Potem znowu działał. Potem znowu nie. A jak nie działa i dotknę go ręką, czasem potrafi lekko się kręcić. Bezpieczniki ok. Klima sama w sobie u mnie nie sprawna. Obstawiam że to jednak ten jeden wiatrak, pewnie zaczyna wariować jak się nagrzeje, wymienię go też i już, nie są to duże koszta. Dam potem znać czy pomogło.

  9. #39
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez DIMON Zobacz posta
    Jestem po wymianie termostatu (stary z łatwością można było otworzyć palcami, z nowym trzeba się pomęczyć) oraz termowłącznika (stary z jakiegoś powodu nie miał miedzianego ringa) i już myślałem że problem zniknął... ale się myliłem, dalej to samo.
    Najpierw po rozgrzaniu normalnie chodziły oba wiatraki, pierwszy i drugi bieg i generalnie trzymając nogę non stop na 6-6,5k obrotów miałem trudności żeby wejść powyżej tych 100-102 stopni, temperatura nie rosła, wiatraki naparzały jak szalone... aż za chwilę temperatura znowu zaczęła rosnąć do jakichś 106 stopni... zwolniłem pedał, podszedłem do maski i zobaczyłem taki oto widok: https://youtu.be/9-Z3RUBF2GY

    Czy myślicie że to jednak wiatrak jest uwalony, czy sterownik? Jak pisałem wcześniej, niby wszystko sprawdzałem i jak silnik był zimny to wszystko się załączało jak trzeba... Chyba pod wpływem temperatury sterownik albo ten jeden wiatrak zaczyna wariować?
    Wiatraki muszą zawsze działać oba! Ich kable są zmostkowane dlatego nie ma opcji aby pracował tylko jeden. Albo wiatrak nie działa, albo wstyczka nie lączy albl coś uszkodziło kable ale one są bardzo grube

  10. #40
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    A więc problem powrócił. Wentylatory na krótko działają, wymieniłem czujnik temperatury cieczy bo wskazywał dziwne wartości i po wymianie okazało się, że wentylatory startują dopiero przy około 110stopniach. Jakieś pomysły Panowie co dalej?

    Przypomnę dotychczasowe wymiany:
    -Nowy termostat
    -Nowe sprawne wentylatory
    -Nowy czujnik temperatury cieczy Ori ASO.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  11. #41

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Kolego a sprawdzałeś ten sterownik pracy wiatraków, który jest pod akumulatorem?

  12. #42
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Jeszcze na tym levelu nie byłem. Jak najprościej sprawdzić czy działa poprawnie?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  13. #43

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Trzeba zamienić na inny moduł... Z tego co wiem to tego się nie naprawia. Znajduje się on w takim miejscu, że jest narażony na wilgoć, wchodzą do niego kable od wentylatorów. Sprawdź sobie jak to wygląda - tu masz numer części 1J0919506K
    Mam takowy oryginalny gdybyś chciał, jeśli bywasz w warszawie to mogę Ci pożyczyć sprawdzisz sobie.

  14. #44
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Mam takowy oryginalny gdybyś chciał, jeśli bywasz w warszawie to mogę Ci pożyczyć sprawdzisz sobie.
    Przejeżdżam przez Warszawę dosyć często, jednakże nie Audi a dostawczakiem więc raczej odpada. Orientujesz się czy w A3 8L z silnikiem 1.6 będzie taki sam?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  15. #45

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Mogę Ci go dać, weźmiesz sobie i spokojnie np w weekend sprawdzisz. Jak się okaże że to to, to podejmiesz decyzję czy go zostawiasz czy kupujesz inny nowy lub używany.

    Niestety nie wiem co siedzi w A3 choć jest spora szansa że to samo..., z tego co wiem to różnią się one końcową literą. Nas interesuje K, na czym polega różnica nie wiem. Czy kształt kostek czy bebechy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •