Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 78

Wątek: Wentylatory nie działają

  1. #16
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Ja rok temu miałem tak, że na drugi bieg nie wchodził więc trzeba było wymienić wentylator. W tym roku znów był problem i wymiana bezpiecznika przy aku pomogła. W ogóle dość mocno się przepalił. Wymień profilaktycznie bezpieczniki sprawdź. Z tego co pamiętam to tam masz bezpieczniki 30A. Jak jedziesz i przegrzewa się silnik to włącz na maxa gorące ogrzewanie w samochodzie by w ogóle odprowadzał ciepło - przegrzanie może być bardzo niebezpieczne.

  2. #17
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Dobrze mówisz. Profilaktycznie też wymienię bezpieczniki. Z grzejącym się silnikiem potrafię sobie poradzić ale dziękuję za wskazówki. W sumie wszystkim Wam, którzy starają się pomóc WIELKIE DZIĘKI!

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Panowie bladzicie.
    Zaczynamy sprawdzanie od spraedzenia wiatrakow na krotko.
    Wypinacie wtyczki z wiqtrakow i zwieracie jeden pin z brazowym potem drugi. Pierwszy i drugi bieg wentylatora powinny sie zalaczac. Sprawdzamy oba wiatraki.
    Jak wszystko bangla to wyciagamy 3 pinowa wtyczke i zwieramy bialo czerwony z masa w czujniku i ma sie zalaczyc 1 bieg( oba wiatraki) a zeby zewrzec drugi pin z masa lub wszystkie 3 musi byc wlqczony zaplon i wtedy 2 bieg powinien sie uruchomic. Jak dziala to spoko i sprawdzamy termowlqcznik w czajniku lub kupujemy drugi bo to nie majatek. A jak podczas zwierania pinow wiatraki dalej stoja to podmieniamy modul pod podluznica.
    To sa wszystkie mozliwe kombinacje .
    Jesli natomiast pomimo tego wszystkiego dalej nie dziala to ....prosze sprawdzic to a napiszę co dalej bo opcje są "coraz ciekawsze..."( czyli mniej miłe)

  4. #19
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    A więc sprawa wygląda następująco.
    Podłączając na krótko oba wiatraki do akumulatora działają tylko na jednym biegu czyli dając brązowy do minusa i prawy skrajny do plusa. Gdy podłączam na krótko środkowy styk do plusa nic się nie dzieje na jednym i na drugim wiatraku.

    Jestem chyba co raz bliżej rozwiązania problemu. Niech mi jeszcze tylko ktoś definitywnie potwierdzi, że wiatraki są uwalone a nie np. że nie wystartują na krótko bez przekaźnika czy innych cudów.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    A więc sprawa wygląda następująco.
    Podłączając na krótko oba wiatraki do akumulatora działają tylko na jednym biegu czyli dając brązowy do minusa i prawy skrajny do plusa. Gdy podłączam na krótko środkowy styk do plusa nic się nie dzieje na jednym i na drugim wiatraku.

    Jestem chyba co raz bliżej rozwiązania problemu. Niech mi jeszcze tylko ktoś definitywnie potwierdzi, że wiatraki są uwalone a nie np. że nie wystartują na krótko bez przekaźnika czy innych cudów.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    uwalone pierwsze biegi wg. mnie oczywiscie

  6. #21
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Muszę przyznać, że mam mega szczęście. Po wczorajszym dłubaniu coś spierdzieliłem i dziś rano gdy silnik był zimny po całej nocy temperatura na panelu climatronic pokazywała 44stopnie a wskazówka na zegarze wychyliła się minimalnie nad 50.
    Pytanie co zepsułem?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  7. #22

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Da się od góry sięgnąć po te wtyczki? Mi się auto auto grzało przy raczej ostrym pałowaniu, ale wciąż... grzało się...
    Kilka dni temu sprawdzałem i niby oba wentylatory chodziły po rozgrzaniu, dziś przy około 100C patrzę wieje tylko jeden, dotknąłem lekko ręką drugi i się delikatnie zaczął kręcić... Znowu rozgrzałem, znowu to samo, ale tym razem po dotknięciu nie ruszył, po kolejnym rozgrzaniu znowu ruszył...

  8. #23
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez DIMON Zobacz posta
    Da się od góry sięgnąć po te wtyczki?
    Jest trochę gimnastyki ale da się. Trochę od góry, trochę wkładając rękę w miejsce kratki w zderzaku

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    A więc sprawa wygląda następująco.
    Podłączając na krótko oba wiatraki do akumulatora działają tylko na jednym biegu czyli dając brązowy do minusa i prawy skrajny do plusa. Gdy podłączam na krótko środkowy styk do plusa nic się nie dzieje na jednym i na drugim wiatraku.

    Jestem chyba co raz bliżej rozwiązania problemu. Niech mi jeszcze tylko ktoś definitywnie potwierdzi, że wiatraki są uwalone a nie np. że nie wystartują na krótko bez przekaźnika czy innych cudów.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    Jak masz 1 biegi uwalone w obu wiatrakach to niema opcji aby auto sie nie grzalo.
    1 i 2 bieg musi byc sprawny w obu wiatrakach aby oczekiwać prawidłowego działania ukladu.
    A zepsuly sie dlatego ze wiekszosc zycia pracowaly na 1 biegu a nie na 2

  10. #25
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Wszystko jasne. Zastanawiało mnie też dlaczego akurat oba wiatraki padły myślałem że jakieś zwarcie ale widzę, że to dosyć częsta przypadłość.
    Powiedzcie mi jeszcze proszę, który czujnik odpowiada za wskazania temperatury na liczniku? Ten pod plastikową osłoną silnika po prawej stronie, czy ten w chłodnicy?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przy glowicy . Ten w chlodnicy za zalaczanie wiatrakow tylko.

  12. #27
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Śliczne dzięki!!

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  13. #28

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Wypinacie wtyczki z wiqtrakow i zwieracie jeden pin z brazowym potem drugi. Pierwszy i drugi bieg wentylatora powinny sie zalaczac. Sprawdzamy oba wiatraki.
    Jak wszystko bangla to wyciagamy 3 pinowa wtyczke i zwieramy bialo czerwony z masa w czujniku i ma sie zalaczyc 1 bieg( oba wiatraki) a zeby zewrzec drugi pin z masa lub wszystkie 3 musi byc wlqczony zaplon i wtedy 2 bieg powinien sie uruchomic. Jak dziala to spoko i sprawdzamy termowlqcznik w czajniku lub kupujemy drugi bo to nie majatek.
    Pawel-2005, pojedynczo na każdym wiatraku działają i pierwszy i drugi biegi. Po wyjęciu 3 pinowej kostki wygląda na to żę też wszystko działa. Zwarcie z masą pierwszego pinu (biało-czerwony) załącza pierwszy bieg, zwarcie z masą drugiego pinu (chyba czerwony, nie pamiętam ) na włączonym zapłonie włącza drugi bieg, zwarcie z masą trzeciego pinu (jakiś dwukolorowy, też nie pamiętam dokładnie ) nic nie robi. Rozumiem że problemem jest termowłącznik, a termowłącznik to jest właśnie ten z którego wypiąłem tą kostkę 3 pinową?

    Przy czym dalej nie rozumiem dlaczego wczoraj mi się kręcił tylko jeden wiatrak...

    PS: Może jeszcze dodam że wczoraj jak jeździłem, to temperatura chyba nawet 105 czy 107 stopni sięgała, żadnego ostrzeżenia na zegarach nie dostałem...
    PPS: Termostat chyba tutaj można wyłączyć z listy podejrzanych bo z tego co czytam winny jest kiedy auto się nie dogrzewa, ja mam na odwrót.

    Ostatnio edytowane przez DIMON ; 25-07-2019 o 22:11

  14. #29
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Zwarcie minusa z Aku z trzecim stykiem nic nie robi bo to minus. W kostce są dwa plusy i minus. Wychodzi na to że masz uwalony ten czujnik w chłodnicy. Nie jestem ekspertem ale już się naczytałem na forum tego wszystkiego

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  15. #30
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    masz uwalony ten czujnik w chłodnicy
    a dokładniej nazywając termowłącznik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •