Pokaż wyniki od 1 do 15 z 78

Wątek: Wentylatory nie działają

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie potrzebuję znowu wsparcia w temacie wiatraków/klimy/zasady działania tego systemu...

    Przestudiowałem raz jeszcze wątek i...

    Ale od początku.
    Wczoraj zauważyłem znaczny wzrost temperatury na postoju, w okolice 120 stopni, wentylatory stały... Podczas jazdy wszystko wróciło do normy.
    Wcześniej tego dnia (jeśli to ma jakieś znaczenie) odciągnąłem czynnik z klimy bo sprężarka wyzionęła ducha. Chyba w związku z tym że klima się nie załącza, nie załączają się wentylatory w trybie klimy AUTO. Tu pierwsze pytanie czy to normalne?

    Dziś zacząłem diagnozować temat zgodnie z tym wątkiem i jest tak:
    - wiatraki sprawdzone na krótko - działają oba biegi
    - kostka trójkątna - działa 1 bieg, a po zapłonie nie działa nic..., Paweł sugerował że powinien się załączyć 2 bieg. Chyba że źle coś podłączam (kabel masowy w jednej dziurze i przekładam + między dwoma pozostałymi dziurami w kostce, z tym że w jednym przypadku na zapalonym motorze)
    - teraz zagadka! Po tych operacjach rozgrzałem auto i przy 99-101 stopni zadziałały wentylatory!!! Zbiły do 94... Według instrukcji z tego postu załączył się 2 bieg, tylko czy na pewno to 2?
    Zapomniałem dodać że wymieniłem skrzyneczkę nad akumulatorem bo był nadtopiony styk bezpiecznika. Może to powód że wentylatory ożyły...

    Nic już z tego nie rozumiem...
    W zeszłym roku wymieniłem na oryginał i sterownik i rzeczony czujnik na chłodnicy ale i ten przy głowicy więc podzespoły powinny być ok (choć czytałem że różnie z tym bywa...)

    Podpowiedzcie proszę co o tym sądzić? Czy po wciśnięciu AUTO mimo braku czynnika czyli bez ciśnienia w układzie wentylatory powinny się załączyć natychmiast czy nie?
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 07-03-2020 o 08:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •