Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 78

Wątek: Wentylatory nie działają

  1. #61
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Witam wszystkich pomocnych kolegów.
    Wczoraj nie działało dosłownie nic, dziś trochę pojeździłem i zaczęło działać. Fakt pierwszy bieg załączył się dopiero przy 106-107 stopniach ale jednak jest jakiś progres.

    Czytałem trochę na różnych forach żeby podłączyć samochód pod kompa i zweryfikować faktyczną temperaturę bo czujnik temperatury może szwankować ale jedno mnie mocno zastanawia.

    Skoro VCDs podłączony do gniazda OBD łączy się z ECU to na chlopski rozum VCDs powinien pokazać takie same wartości co kanał 49 na panelu klimy bo temperaturę do ECU, na wskazówki i na panel klimy podaje jeden i ten sam czujnik temperatury cieczy (ten przy głowicy).
    Czy dobrze myślę czy jestem w błędzie?

    Oprócz tego zaobserwowałem dziwne działanie wskazówki od temperatury.
    Po przekręceniu na zapłon nie odpalając silnika podnosi się do jakiejś wartości i zatrzymuje. Po chwili delikatnie podnosi się co raz wyżej jak na filmie. To chyba nie jest normalne? Dodam, że silniczki w zegarach wymienilem miesiąc temu...

    https://youtu.be/yknb70wkII8

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    Zrob test na co2 w ukladzie. Mialem przypadek ze 2 dni walczylem z jednym pacjentem. Uszczelka zalatwila sprawe test to chwila i koszt niewielki a zawsze to dodatkowe info.
    Wazne tez aby pompa wody byla cala i wszystkie weze razem z chlodnica drozne ale to latwo sprawdzix

  2. #62
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Wazne tez aby pompa wody byla cala i wszystkie weze razem z chlodnica drozne ale to latwo sprawdzix
    Coś więcej? Jak sprawdzić drożność wszystkich przepływów?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Paweł, mam pytanie. Walczę z podobnym problemem, z tym, że sprawdziłem VAGiem i temperatura silnika zgadza się z tą na klimatroniku (kanał 51). U mnie dochodzi do 90 stopni i ani stopnia więcej, trzyma stabilnie.

    Jeśli chodzi o temperaturę płynu (kanał 49), to jeśli zostawiłem samochód na postoju, to po dłuższym czasie płyn osiągnął 97 stopni i od razu zaskoczyły wentylatory na pierwszy bieg, zbiły do 95 i tak w kółko. Temperatura silnika niezmienna.

    Po ruszeniu na miasto temperatura była w normie aż do zatrzymania się na światłach, wtedy wskakuje na około 100 stopni i co jakiś czas załączają się wentylatory, ale pochodzą chwilę i wyłączają się przed zbiciem do poniżej 97 stopni.

    Czy na czas rozwiązywania problemu mogę jeździć samochodem jeśli temperatura silnika jest w porządku? Czy temperatura płynu też ma wpływ na uszczelkę?

  4. #64

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Zrob test na co2 w ukladzie. Mialem przypadek ze 2 dni walczylem z jednym pacjentem. Uszczelka zalatwila sprawe test to chwila i koszt niewielki a zawsze to dodatkowe info.
    Wazne tez aby pompa wody byla cala i wszystkie weze razem z chlodnica drozne ale to latwo sprawdzix
    Robiłem teSt i płyn zmienił kolor na zielony po około 3 minutach, to chyba i u mnie uszczelka do wymiany. Czy dużo zachodu z wymianą?
    Jak sprawdzić "wszystkie weze razem z chlodnica drozne"?

  5. #65
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Siemaneczko.
    Dziś dorwałem pirometr. W chwili pomiaru kanał 49 pokazywal 95-96 stopni, natomiast węże według wskazań pirometru wahały się w granicach 79-80.

    Po 2 miesiącach odetchnąłem z ulgą.

    Teraz tylko muszę znaleźć winowajcę błędnych wskazań.
    Mam dwa czujniki temperatury cieczy i według obu wentylatory startują przy około 105-107 stopniach, więc wykluczam przekłamujący czujnik.

    Kolega Wachu wspominał o jakiś dzielnikach oporowych w liczniku. Jestem w stanie przyjąć taki scenariusz, że u mnie są walnięte, ponieważ mój licznik to ruina i wszystko działa swoim życiem- podświetlenie, różne kontrolki (raz działają raz nie) więc może i te dzielniki się uwaliły. Jestem w stanie to jakoś sam sprawdzić?

    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #66

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie potrzebuję znowu wsparcia w temacie wiatraków/klimy/zasady działania tego systemu...

    Przestudiowałem raz jeszcze wątek i...

    Ale od początku.
    Wczoraj zauważyłem znaczny wzrost temperatury na postoju, w okolice 120 stopni, wentylatory stały... Podczas jazdy wszystko wróciło do normy.
    Wcześniej tego dnia (jeśli to ma jakieś znaczenie) odciągnąłem czynnik z klimy bo sprężarka wyzionęła ducha. Chyba w związku z tym że klima się nie załącza, nie załączają się wentylatory w trybie klimy AUTO. Tu pierwsze pytanie czy to normalne?

    Dziś zacząłem diagnozować temat zgodnie z tym wątkiem i jest tak:
    - wiatraki sprawdzone na krótko - działają oba biegi
    - kostka trójkątna - działa 1 bieg, a po zapłonie nie działa nic..., Paweł sugerował że powinien się załączyć 2 bieg. Chyba że źle coś podłączam (kabel masowy w jednej dziurze i przekładam + między dwoma pozostałymi dziurami w kostce, z tym że w jednym przypadku na zapalonym motorze)
    - teraz zagadka! Po tych operacjach rozgrzałem auto i przy 99-101 stopni zadziałały wentylatory!!! Zbiły do 94... Według instrukcji z tego postu załączył się 2 bieg, tylko czy na pewno to 2?
    Zapomniałem dodać że wymieniłem skrzyneczkę nad akumulatorem bo był nadtopiony styk bezpiecznika. Może to powód że wentylatory ożyły...

    Nic już z tego nie rozumiem...
    W zeszłym roku wymieniłem na oryginał i sterownik i rzeczony czujnik na chłodnicy ale i ten przy głowicy więc podzespoły powinny być ok (choć czytałem że różnie z tym bywa...)

    Podpowiedzcie proszę co o tym sądzić? Czy po wciśnięciu AUTO mimo braku czynnika czyli bez ciśnienia w układzie wentylatory powinny się załączyć natychmiast czy nie?
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 07-03-2020 o 08:04

  7. #67

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Jeśli nie masz czynnika klimy, to wentylatory nie włączą się bo nie ma ciśnienia, a także nie wzrasta temperatura czynnika, co by wentylatory mogła uruchomić.

  8. #68

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Jeśli nie masz czynnika klimy, to wentylatory nie włączą się bo nie ma ciśnienia, a także nie wzrasta temperatura czynnika, co by wentylatory mogła uruchomić.
    Wielkie dzięki, o to mi chodziło!
    Pytanie czemu nie startuje pierwszy bieg...

  9. #69

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Panie Kolego, przerabiałem ten temat. Temperaturę wybijało na 120C, wentylatory się nie włączały. "Szpec" mechanik od razu winą obciążył termostat. Wymiana oczywiście nic nie dała. W późniejszym czasie, wystarczyło przekręcić kluczyk, silnik nie zdążył się nawet zagrzać, a temperatura od razu 120 i bez reakcji wiatraków. Włożyłem termometr do zbiorniczka wyrównawczego, płyn zimny a na liczniku 120C. Po doradach okolicznych elektroników, którzy nakazywali zostawić samochód w warsztacie na conajmniej 3 dni z dewizą "będziemy szukać", samodzielnie wymontowałem licznik i wysłałem kurierem do polecanego elektronika na Śląsk. Teraz wszystko działa i włącznie z wentylatorami. Pozdrowionka

  10. #70

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Dzięki za radę!
    U mnie to raczej nie jest/nie była wina zegarów. Po wymianie skrzynki z bezpiecznikami nad aku wiatraki ruszyły. Startują przy ok 97 stopniach.
    Klima zreperowana i w trybie AUTO działają natychmiast oba jak należy.

  11. #71

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Dzięki za radę!
    U mnie to raczej nie jest/nie była wina zegarów. Po wymianie skrzynki z bezpiecznikami nad aku wiatraki ruszyły. Startują przy ok 97 stopniach.
    Klima zreperowana i w trybie AUTO działają natychmiast oba jak należy.
    I tak powinno być.
    Pozdrawiam.

  12. #72
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    jakie wentylatory producent

    odświeżam temat temperatury
    jakie polecacie najwydajniejsze wentylatory do chłodnicy z zamienników pasujących P&P?

    ori tak nawiasem mówiąc 1800 i 2000 zł

    pozdr
    miki

  13. #73
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    odświeżam temat temperatury
    jakie polecacie najwydajniejsze wentylatory do chłodnicy z zamienników pasujących P&P?

    ori tak nawiasem mówiąc 1800 i 2000 zł

    pozdr
    miki
    Ja zawsze szukałem ori wentylatorów z demontażu innych auTT. Różnie to z zamiennikami bywa...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #74
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Wentylatory nie działają

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Ja zawsze szukałem ori wentylatorów z demontażu innych auTT. Różnie to z zamiennikami bywa...
    Może dwa naraz nie padną
    Mniej więcej 1,5 stówy nrf nowy i chyba 3lata gwarancji.

    Zapytałem o wydajnosc, ale w sumie równie istotna jest trwałość.
    może ktoś się wypowie co wsadził taki aftermarket i jeździ już chwile.

    W skodzie się jeszcze zapytam o ori

    W tyle różnych aut - w tym skód - szły te wiatraki i taka niedorzeczna cena oe!

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 29-06-2020 o 22:58

  15. #75

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Ja zawsze szukałem ori wentylatorów z demontażu innych auTT. Różnie to z zamiennikami bywa...
    ja mam inne doświadczenia z wentylatorami, co prawda nie w tt ale w Audi A4 włożyłem używkę pochodziła tydzień, kupiłem aftermarket nowy jeszcze z tych tańszych i działał bez zająknięcia ze 3 lata potem nie wiem bo auto sprzedałem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •