Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Gaz do TT 99'

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51

    Gaz do TT 99'

    Hejo,

    Mam nadzieję, że nie było już takiego tematu ale trochę zależy mi na czasie bo na 24.07 mam ustawiony termin i wolę dopytać.
    Co sądzicie o instalacji BRC Sequence 32 do TT 180km na ośce?
    Jeżeli jest okej to jakieś szczegółowe info przekazać gazownikowi bo widziałem gdzieś temat, że rozjeżdzały się komuś mapy pod pb95 i musiał zrezygnować z LPG

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cześć, jakie info chcesz przekazywać gazownikowi ? Zakładam że to specjalista, więc bez Twojej wiedzy powinien założyć tą instalację poprawnie. Mam u siebie tą samą instalację już prawie 2 lata i nie mam z nią żadnych problemów.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Powiem Ci szczerze ze do pierwszego auta (focusika) zakladali mi STAG'a w "renomowanym" serwisie, auto ledwo zylo szczerze mowiac dlatego dopytuje
    Jednak jak mowisz ze instalacja daje rade to sie nie zastanawiam
    PS. Przelacznik PB+LPG zmiesci sie w tunelu miedzy otwieraniem wlewu i bagaznika?

  4. #4
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Z tej konkretnej instalacji chyba nie. Ja mam w tym małym schowku pod przełącznikiem świateł, na lewej ścianie schowka. Widoczny podczas jazdy i nie rzucający się w oczy przez większość czasu.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Dobra auto oddane do gazownika, zobaczymy co z tego wyjdzie
    Najgorzej, że wlewu nie wrzucą pod klapke

    EDIT.

    Dzwonił gazownik, wyszło, że jest nieszczelność na odmie.
    Jaki jest mniej wiecej jej koszt i z czym to sie je?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dobra odebrałem furę i teraz kilka pytań.

    1. Po odebraniu nie działało mi automatyczne zamykanie szyb, działa teraz tylko lewa czy to samo się ogarnię czy coś się spieprzyło?
    2. Mam wrażenie, że auto straciło troche na mocy. Jest to możliwe?
    3. Pojechałem na stację zalać auto, przy 40l ledwo już szło do przodu a butla nie odbijała. Zdarza się, że butla nie odbija? 55litrów pojemności
    Ostatnio edytowane przez Bikeyyy ; 24-07-2019 o 13:17

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Instalator, być może odpiął akumulator, więc musisz wykonać adaptację szyb. Włącz zapłon, przycisk w dół (szyba opada, jest na dole) puść przycisk i zaś przytrzymaj w dół 2-3sec. Ta sama operacja w górę. To samo wykonaj na drugich drzwiach.
    Po przejechaniu około 1000-1500 km powinieneś wrócić do gazownika na korekty map wtrysków.
    Tankując do pełna, to sam zawór ma odbić. Czyli, butla ma 55 litrów - 20% (poduszka powietrzna) to daje jakieś 44l +/- 2l
    Co do mocy, hm... ja mając LPG i 224KM, nie widzę jakiejś różnicy, zaś po logach dynamicznych, nawet lepiej przyspiesza na LPG, jak na benzynie.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Okej, instrukcja z szybami zadziała.
    Jedno dodatkowe pytanie, gazownik założył mi nową odmę bo w starej była nieszczelność i teraz jest pewna rzecz która siedzi mi w głowie. W momencie gdy dam trochę w gaz autem zaczyna mi pokazywać ikonę oleju na FISie czym to może być spowodowane?

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Domyślam się, że po ostrej jeździe i na wolnych obrotach pokazuje się ta ikona.
    Wymień czujnik oleju, jeśli po wymianie również będzie się zaświecała, to do mechanika niech sprawdzi mechanicznie ciśnienie oleju, a w jaki sposób to już mechanik wie.
    I nie ma żadnego wpływu, czy jeździsz na benzynie czy na LPG, bo to jest tylko paliwo.

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Dokładne tak jak mówisz, dopiero w tym przypadku pokazuje się ikona.
    Sęk w tym, że jakieś 3k km temu była wymieniana pompa, olej, czujnik i smok czyszczony. Czy po tak niewielkim przebiegu mogło się to spieprzyć? I dodatkowo czy umierający FIS może po prostu szwankować?

    EDIT.
    Nawet nie sam FIS, cały licznik. Naprawiałem w nim prędkościomierz bo przestał działać, wskazówkę paliwa, przycisk do zerowania licznika nie działa i fis ledwo co widać

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Uszkodzony licznik lub FIS nie ma nic wspólnego z pojawiającą się ikoną niskiego ciśnienia oleju.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    A czy podpięcie do kompa diagnostycznego moze mniej wiecej wskazac usterke aby zaoszczedzic troche kosztow?

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Jedź do do mechanika, niech sprawdzi na gorącym silniku mechanicznie ciśnienie oleju. Przewód elastyczny w miejsce czujnika, a z drugiej strony manometr.
    Będziesz pewny, czy licznik, czy czujnik, czy może (choć to są już koszta) panewki.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •