Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Brak napiecia - Radio

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11

    Brak napiecia - Radio

    Witajcie.
    Jestem świeżym nabywcą Audi TT 8N ( 1998 ). Aktualnie jestem w trakcie montażu czujnika ciśnienia oleju, którego podłączyłem do wiązki zasilającej radio - aby miernik włączał się wraz z zapłonem.
    Podczas grzebania przypadkowo zwarłem + z -, oczywiście wymieniłem bezpiecznik, ale od tamtej pory nie mam zasilania na kostce od radia, czy ktoś może się spotkał z taką sytuacją? Czy coś jest po drodze co mogłoby paść, jakiś przekaźnik?
    Pewne podstawy elektroniki znam i dysponuje miernikiem. Z tego co sprawdziłem to bezpiecznik ma przejście, na jednej i drugiej nodze bezpiecznika jest napięcie 12V, natomiast na przewodach przy radyjku nie ma ani stałego +, ani tego odpalającego sie przy zapłonie.
    Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi. Pozdrawiam.

    @EDIT: Masa jest w porządku, podłączyłem na krótki + z innego źródła i wszystko hasa. W najgorszym wypadku jak nikt nie da znać, pociągnę nowa linią +. Myślę, że coś po drodze uległo uszkodzeniu, niestety nie mogę znaleźć informacji na temat przekaźników który za co odpowiada, gdyby ktoś miał taką wiedzę prosiłbym o podzielenie się.
    Ostatnio edytowane przez MpK7 ; 12-07-2019 o 21:40 Powód: Aktualizacja stanu

  2. #2
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Sprawdź czy aby właściwy bezpiecznik wymieniłeś. Wg legendy na pokrywce to powinien być nr 42, 20A. Pytanie czy radio masz nadal oryginalne i oryginalnie podłączone.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11
    Radio jest nieoryginalne, wiekszosc bezpiecznikow w skrzynce sprawdzilem na zworke, ale po tym co mi napisales pomyslalem, ze moze byc gdzies ukryty przewod z bezpiecznikiem po drodze. W najgorszym razie myslalem pociagnac wlasny plus od oryginalnego bezpiecznika od radyjka i na stale podpiac w miejsce stalego plusa w kostce, a w miejsce + od stacyjki podlaczyc ten sam plus na przekazniku zalaczajacym poprzez impuls ze stacyjki. Mam rozebrana oslone pod kierownica poszukam dzis, badz jutro.
    A co sprawia, co rozdziela oryginalnie ten plus staly od plusa ze stacyjki? Jest od tego przekaznik?
    Dziekuje za odpowiedz i naprowadzenie.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Nie wiem jak jest w naszych TT (choć się już domyślam) ale w innych radiach były dwa + , jeden podtrzymywał stacje radiowe (chyba + czerwony) a drugi (chyba + żółty) operował włączeniem radia (oczywiście odpowiednio podłączony) po zapłonie.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Iłowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    11
    Temat rozwiązany.
    Dziękuje Tomku za nasunięcie sugestii, idąc tym tropem sprawdziłem wszystko co mogłem w aucie i okazało się, ze poprzedni właściciel albo był albo oddal na warsztat TTke w ręce 'Janusza elektronika'. Zasilanie radia było brane z + kierunkowskazów, dlatego bezpiecznik od radia był cały, dopiero po wymianie bezpiecznika od kierunków (maly 10A) wszystko wróciło do normy.
    Tak czy siak planuje pociągnąć swoja wiązkę żeby było podłączone jak oryginalnie (podpiąć zasilanie radyjka z bezpiecznika odpowiadającego za radio).
    Z tego co zauważyłem to nie jedyne cudo ukryte w autku, najprawdopodobniej tez coś namieszano z podłączeniem głośników, bo lewa strona mi nie gra.
    Wniosek, ze coś namieszali biorę z tego, ze od radia - kostki iso - wychodzą nieoryginalne kable, natomiast przy głosikach są oryginalne, nietknięte przewody.
    Pewnie gdzieś jest łączenie i tam może być problem z połączeniem, czeka mnie wiec przygoda z łataniem elektryki.
    Natomiast gigo zgadza się, z tego co wiem w każdym radiu w zasilaniu są co najmniej 2 plusy i 1 masa.
    Pierwszy, który odpowiada za pamieć ustawień w radyjku, zaś drugi odpalany z zapłonem załączający radyjko, w niektórych autkach jest parę dodatkowych przewodów od zasilania z tego co się orientuje służą za obsługę z panelu na kierownicy.
    Dziękuję wam za pomoc, temat do zamknięcia.
    Ostatnio edytowane przez MpK7 ; 16-07-2019 o 16:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •