Hej ho!

Jestem dość aktywny na grupce na facebooku, ale jednak co stare dobre forum, to lepiej

Pacjentka 1.8T 180KM grudzień 1998r.

Zabrałem się za naprawę i diagnozę popularnych usterek w moim auTTku. Od samego początku krzyczy na FISie błąd żarówki. Problem polega na tym, że wszystkie żarówki są sprawne, jedynie podświetlenie tablicy jest LED. Sprawdziłem jakiego rodzaju oświetlenie jest tam wsadzone i okazało się, że są to te mini panele ledowe, które są scalone z plastikiem i gotowe do wsunięcia krokodylków z zasilaniem. Wyglądają jak te ogłaszane "CAN-BUS", więc błędu nie powinny generować... Szukam problemu gdzieś indziej i natrafiłem na przeświadczenie "Jest regulacja świateł - nie ma ksenonów". Tyle że ja regulację mam. I ksenony też. Tutaj będzie pies pogrzebany? Jeśli tak, to czy elektronik może ogarnąć ten temat w jakiś sposób (pomijając wymianę całych kloszy oczywiście)? Bo w czwartek i tak samochód pojedzie do takiego czarodzieja na wymianę LCD FISu + naprawę wskaźnika paliwa i temperatury. Ewentualnie co jeszcze mogę sprawdzić w domowych warunkach? Do tego kontrolka airbagu, pamiętam że komputer wypluł coś w rodzaju "zwarcie do masy, airbag kierowcy". Zaśniedziałe styki pod siedzeniem?

Druga sprawa: 8N1 919 880 E to oznaczenie licznika Jaeger czy VDO? Nie mam możliwości dostania się do niego do czwartku, mam przygotowany ekranik do Jaegera, ale boję się że dokonałem złego wyboru...

PS. ile może wyjść za malowanie progu, ew. korekta rys, które nie znikają po nawilżeniu? Przycierka parkingowa na połowę długości progu, poprzednimi właścicielkami były kobiety, które bardzo mocno lubiły się ze słupkami

Za każdą, nawet najmniejszą pomoc będę dozgonnie wdzięczny!
(Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie!)