Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 1.8T i błędy elektroniczne (naprawa druciarstwa)

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Krotoszyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    4

    1.8T i błędy elektroniczne (naprawa druciarstwa)

    Hej ho!

    Jestem dość aktywny na grupce na facebooku, ale jednak co stare dobre forum, to lepiej

    Pacjentka 1.8T 180KM grudzień 1998r.

    Zabrałem się za naprawę i diagnozę popularnych usterek w moim auTTku. Od samego początku krzyczy na FISie błąd żarówki. Problem polega na tym, że wszystkie żarówki są sprawne, jedynie podświetlenie tablicy jest LED. Sprawdziłem jakiego rodzaju oświetlenie jest tam wsadzone i okazało się, że są to te mini panele ledowe, które są scalone z plastikiem i gotowe do wsunięcia krokodylków z zasilaniem. Wyglądają jak te ogłaszane "CAN-BUS", więc błędu nie powinny generować... Szukam problemu gdzieś indziej i natrafiłem na przeświadczenie "Jest regulacja świateł - nie ma ksenonów". Tyle że ja regulację mam. I ksenony też. Tutaj będzie pies pogrzebany? Jeśli tak, to czy elektronik może ogarnąć ten temat w jakiś sposób (pomijając wymianę całych kloszy oczywiście)? Bo w czwartek i tak samochód pojedzie do takiego czarodzieja na wymianę LCD FISu + naprawę wskaźnika paliwa i temperatury. Ewentualnie co jeszcze mogę sprawdzić w domowych warunkach? Do tego kontrolka airbagu, pamiętam że komputer wypluł coś w rodzaju "zwarcie do masy, airbag kierowcy". Zaśniedziałe styki pod siedzeniem?

    Druga sprawa: 8N1 919 880 E to oznaczenie licznika Jaeger czy VDO? Nie mam możliwości dostania się do niego do czwartku, mam przygotowany ekranik do Jaegera, ale boję się że dokonałem złego wyboru...

    PS. ile może wyjść za malowanie progu, ew. korekta rys, które nie znikają po nawilżeniu? Przycierka parkingowa na połowę długości progu, poprzednimi właścicielkami były kobiety, które bardzo mocno lubiły się ze słupkami

    Za każdą, nawet najmniejszą pomoc będę dozgonnie wdzięczny!
    (Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie!)

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jesli masz jakies hidy i ledy wsadzone to zapewne made in china i bardzo mozliwe ze to one wala bledem zarowki, wrecz jestem tego niemal pewny. Powyciagaj to zaloz normalne zarowki i pewnie bedzie po problemie. Co do airbagu to podaj kod bledu.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Próg kupiłem w tym samym kolorze, ale że były ryski to kupiłem farbę (chyba 45zł) i dałem do malowania.
    Za malowanie progu zapłaciłem 100zł. Wymianę zrobiłem sam, co tak na spokojnie z browarem zeszło 2,5-3 godz.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 12-07-2019 o 04:38

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Krotoszyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jesli masz jakies hidy i ledy wsadzone to zapewne made in china i bardzo mozliwe ze to one wala bledem zarowki, wrecz jestem tego niemal pewny. Powyciagaj to zaloz normalne zarowki i pewnie bedzie po problemie. Co do airbagu to podaj kod bledu.
    Hmm, będę musiał sprawdzić. A nie będę musiał zmieniać samych kloszy do takiego zabiegu, by wrócić do normalnych żarówek? Jakiejś wiązki, złącz?

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie bedziesz musial bo jak znam zycie to masz wsadzone chinskie hidy ala zarowka h1.. ewentualnie jak Ci zalezy bardzo to mozesz poszukac balastow z canbusem..

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Krotoszyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nie bedziesz musial bo jak znam zycie to masz wsadzone chinskie hidy ala zarowka h1.. ewentualnie jak Ci zalezy bardzo to mozesz poszukac balastow z canbusem..
    Balasty z canbusem? Mógłbyś przybliżyć mi ten temat? Co bym musiał kupić? Bo kompletnie nie mam pojęcia... Ew. co bym potrzebował w tym drugim przypadku jeszcze?

    Jakbyś mógł to podrzuć jakieś przykłady na allegro, to wtedy będę mieć jakiś punkt odniesienia

    //EDIT: ah, widzę o co chodzi z "ballastami can-bus" ale chyba ciężko je dobrać do TT?
    Wpadłem podczas poszukiwań na taki superwynalazek: https://allegro.pl/oferta/oszukiwacz...ler-8265959031

    Wiem że to made in "wyćpij" from czajna, ale czy zamontowane takie pierdoły (jak rozumiem to zwykłe rezystory) nie sprawią, że błędy znikną?
    Ostatnio edytowane przez DaQu ; 12-07-2019 o 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •