Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ABS i ESP

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51

    ABS i ESP

    Hejo,

    Mam pewien problem z TT 99'.
    Po zakupie co jakis czas swiecily sie ikony ESP i ABS ale po czasie się wyłączały. Teraz od jakiegos miesiaca ikony swieca sie nonstop.
    Wczoraj jadac po mokrej nawierzchni przy mocniejszym hamowaniu auto lecialo do przodu na zablokowanych kolach. Co moze byc przyczyna? Czujnik czy cos wiecej wchodzi w gre?

  2. #2
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Do wymiany czujnik abs przy piescie prawy albo lewy zalezy. Vag Ci powie ktory jak cos wymieniaj oba. Polecam Ci z zamiennikow febi mam 1 prawie 2 lata i drugi rok nic sie nie dzieje.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Do VAG'a raczej nie mam łatwego dostępu a szukanie po mechanikach to jeden czujnik cenowo pewnie wyjdzie.
    ABS ma zwiazek z ESP jak rozumiem i po wymianie czujnikow jedna jak i druga dioda powinna zgasnac?

  4. #4
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Może zacznij od przeczyszczenia, może wystarczy, a koszt żaden

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Sprawdz bezpieczniki na akumulatorze, jeżeli są ok to przeczyść styki tych bezpieczników. A tak naprawde poszukaj kogoś życzliwego z okolicy na forum i niech cie podepnie pod Vaga bo to błądzenie po omacku. Ja mialem błąd pompy hydraulicznej przeczyszczenie styków w skrzynece na akumulatorze pomogło.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Bikeyyy Zobacz posta
    Hejo,

    Mam pewien problem z TT 99'.
    Po zakupie co jakis czas swiecily sie ikony ESP i ABS ale po czasie się wyłączały. Teraz od jakiegos miesiaca ikony swieca sie nonstop.
    Wczoraj jadac po mokrej nawierzchni przy mocniejszym hamowaniu auto lecialo do przodu na zablokowanych kolach. Co moze byc przyczyna? Czujnik czy cos wiecej wchodzi w gre?
    Oczywiscie vag to podstawa przy problemie ktory masz, powie Ci dokladnie co jest nie tak, moze okazac sie ze problemem jest jeden z 4ech czujnikow abs, lub np sama pompa abs lub.... nop wlasnie, vag i jeszcze raz vag Sprawdz czy masz cale gumowe oslony przegubow zewnetrznych, jesli peknie smar wyrzuci na piaste i tez skutecznie zablokuje info miedzy czujnikiem abs a sama koronka w piascie, warto zerknac. Wystarczy kola skrecic na zewnatrz i zerknac golym okiem czy oslony sa cale i suche.

    ps. kabel diagnostyczny vagkkl (niebieski) kupisz na allegro za 20zl a na forum znajdziesz kogos kto podesle Ci pelna wersje vaga, wystarczy poszukac
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 11-07-2019 o 06:24

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Nie wiem jak to jest z padniętą pompą ABS, ale wg. mnie, jeśli świeci ABS i ESP to raczej czujnik ESP jest wadliwy. miałem tak miesiąc po zakupie. Kupno czujnika (chyba 100zł na Allegro z gwarancją) są dwa, a padł ten pod kierownicą, rozwiązał problem.
    Po hm.... 3 latach zaświeciła się tylko lampka ABS, laptop z VAG-em (dzięki AcidTT) i już wiedziałem, że czujnik tylny lewy do wymiany. Zakup nowego (chyba 25zł) i wymiana. do dziś jest wszystko OK.
    I tak jak AcidTT pisze, VAG to podstawa.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    To w takim razie szukam tego kabla i zamawiam, VAGa ktos ma tutaj do podeslania czy jakis inny dzial?

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Pisz do AcidTT.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •