Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Światła pozycyjne z kierunkowskazami?

  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Światła pozycyjne z kierunkowskazami?

    Cześć wszystkim.

    Byłem wczoraj na przeglądzie technicznym i miły Pan mi powiedział, że mnie nie przpuści, ponieważ światła pozycyjne świecą się na pomarańczowo... I rzeczywiście, światła pozycyjne w moim samochodzie są w dokładnie w tym samym miejscu co kierunkowskazy, zatem plastik musi być pomarańczowy.

    Zaproponował mi, żebym "gdzie indziej" wsadził te światła pozycyjne. Jak wróciłem do domu to włączyłem wszystkie światła tj. mijania, postojowe, długie, przeciemgłowe itp. i ja szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia gdzie ja mógłbym "wsadzić" te światła...

    Czy ja czegoś tutaj nie rozumiem? Samochód już trzeci rok jest w polsce i ostatni przegląd techniczny przeszedł, zatem nie wiem gdzie tutaj leży wina. Nie wykluczam, że poprzedni właściciel mógł dać komuś małą łapówkę, żeby go przepuścić podczas przeglądu, lbo tamta osoba się po prostu nie przyczepiła.

    Czy wygląda na to, że mam światła z USA/Canada i dlatego pozyzycjne są w tym samym miejscu?

    Być może to jest najgłupsze pytanie jaki kiedykolwiek widzieliście, ale nie mam absolutnie pojęcia jak ja mógłbym zamienić pozycyjne, żeby nie były za pomarańczowym plastikiem. Być może będę je musiał wsadzić do świateł przeciwmgielnych? Jak jest w waszych TT-kach? Gdzie macie światła pozycyjne?

    Nie wiem czy to pomoże, ale numer lampy to 8N0 941 003 BP i w ETKA nie ma takiego numeru.

    I mam też pytanie odnośnie samej szybki reflektora. Muszę je wymienić, gdyż, i tu się przyznaję, podczas polerowania zapatrzyłem się i przypaliłem plastik i zwykły papier ścierny już nie da rady, żeby to zniwelować. Muszę zatem całą szybkę wymienić. Pytanie tylko czy mógłbym byle jaki relektor kupić, niezależnie czy z USA czy EU, numer z Etki itp. wyjąć sybkę (tzn. firma mi to zrobi) i wtedy ją przełożyć do mojej? Czy wszystkie szybki reflektorów są identyczne?

    Dziękuję wam i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Farseeer, masz prawdopodobnie lampy z USA, masz tu link

    https://www.elkgroveoemparts.com/oem...CABEgJvHfD_BwE

    W lampach naszych TT jest miejsce na światła pozycyjne, wrzuć fotkę na której widać jak Ci świecą te światełka, to więcej coś podpowiem. Być może masz pozycje podłączone pod kierunek, lub same żarówki od pozycji są koloru pomarańczowego? Co do szkiełek/plastików, to możesz zakupić jakąkolwiek lampę, ponieważ szkła/plastiki są wszędzie identyczne, różnią się tylko wnętrzności.

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzięki Frazer za odpowiedz.

    Szczerze powiedziawszy nie ma tam miejsca na żadne dodatkowe światełka, tzn. tak mi się zdaje.

    Jak włączam światła pozycyjne (pierwsza opcja w prawu na pokrętle) to zapalają się światła tam gdzie są kierunkowskazy, więć świeci się na pomarańczowo (przez ten pomarańczowy plastik). Z tego co zrozumiałem patrząc na schemty, to obok miejsca gdzie się wkłada żarówki do kierunków przednich to można również obok znalezc miejsce na pozycyjne.

    Chyba, że tak jest właśnie w modelach USA a EU mają inne miejsce na te żarówki.

    A u Ciebe gdzie się świecą pozycyjne? A czy mógłbyś też proszę wrzucić zdjęcie swojej lampy z włączonymi pozycyjnymi? Wtedy mógłbym też porównać.

    https://zapodaj.net/519dd19cb0960.jpg.html

    Na zdjęciu pozycyjne są na dole, w tym pasku pomarańczowym (gdzie są też kierunkowskazy).

    No jak nagle się okaże, że mam lampy USA i będę musiał wydać kase na EU to będzie kłopot.

  4. #4
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    U mnie załączone krótkie/mijania wyglądają tak.
    Nazwa:  TT reflektor swiatla.jpg
Wyświetleń: 1664
Rozmiar:  72.1 KB
    Teraz nie jestem w stanie zrobić więcej fotek, ponieważ jestem zbyt daleko od auta i brakuje fotki z załączonymi pozycyjnymi,
    jeszcze może coś takiego Ci pomoże.
    Nazwa:  TT reflektor swiatla 1.jpg
Wyświetleń: 1663
Rozmiar:  67.0 KB
    Nazwa:  TT reflektor.jpg
Wyświetleń: 1662
Rozmiar:  79.0 KB
    Z tego co mi świta, to pozycja powinna być chyba w tym największym odbłyśniku (mała żarówka) pod żarówką od długich, ale nie dam sobie ręki obciąć. Czy u Ciebie świecą się tylko te same kierunki jak załączysz pozycje? czy też krótkie i halogen? Bo na zdjęciu, to dziwnie wygląda.
    Jeszcze to;
    https://wak-tt.com/tt_bulbs/changingbulbs.htm
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 09-07-2019 o 17:12

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie jest pozycja, zobacz w swojej lampie, czy masz otwór na żarówkę, może ktoś przerobił lampy, aby tak świeciły
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Sprawdziłem po nr 8N0 941 003 BP i wychodzi, że to lampa US. Na zdjęciu co wrzuciłeś nie widać czy masz pomarańczowy odblask w lampie na jej skraju jak schodzi do błotnika. Jeżeli tak, to jest wersja US.


    P.S.
    Zajrzyj do tego tematu

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-lampy-pytanie
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 09-07-2019 o 17:35
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzięki Frazer za obrazki. Niestety, Panowie, mam takie pionowe odblaski... czyli wychodzi na to, że lampy rzeczywiście USA/Canada.

    I nie ma też dziurek w miejscu w którym wskazałeś _kris.

    Pytanie tylko jakim cudem do tej pory przeszło wzystkie przeglądy.

    Panowie, gdybym mógł jeszcze się podpytać, macie jakieś rady co dalej? Myślicie, że możnaby było coś przerobić? Czy zostaje tylko demontaż i wymiana lamp na używki EU? Jeśli chodzi o elektrykę to już zupełnie się nie znam. Mogę wymieniać mechaniczne części, ale kombinowanie z kablami to już nie dam rady.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Dzięki Frazer za obrazki. Niestety, Panowie, mam takie pionowe odblaski... czyli wychodzi na to, że lampy rzeczywiście USA/Canada.

    I nie ma też dziurek w miejscu w którym wskazałeś _kris.

    Pytanie tylko jakim cudem do tej pory przeszło wzystkie przeglądy.

    Panowie, gdybym mógł jeszcze się podpytać, macie jakieś rady co dalej? Myślicie, że możnaby było coś przerobić? Czy zostaje tylko demontaż i wymiana lamp na używki EU? Jeśli chodzi o elektrykę to już zupełnie się nie znam. Mogę wymieniać mechaniczne części, ale kombinowanie z kablami to już nie dam rady.
    wszystko sie da zostaw amerykańce to fajny rarytas a co do przerobienia żeby to było profi to należało by rozkleić lampy i podmienic odbłyśniki na takie z gniazdem postojówki z EU

  9. #9
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No w sumie mi się całkiem podobają te odblaski. Poza tym przyzwyczaiłem się do nich i myślałem, że tak jest wszędzie.

    To może faktycznie poszukam odbłyśniki z wejściem na postojówki. Tylko wtedy nie wiem jak poprowadziłbym przewód od pozycyjnego do tego do odbłyśnika na długie, ale z tym można pokombinować.

    Dzięki za pomysł!!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Hmmm, sugerując się postem Arttura

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...ght=Piekarnika

    w którym Arttur, z tego co zrozumiałem, sugreował zamienić plastik kierunkowskazów na bezbarwny (lub przyciemniony).

    I o coś takiego mi właśnie chodziło. Teraz tylko pytanie skąd takie pojedyncze plastiki na kierunki znajdę.

    Gdyby się to udało to wtedy nie musiałbym kombinować z wierceniem nowych otworów itp.

    Teraz tylko musze takie znalezć na polskim rynku.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 09-07-2019 o 18:57

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    ciekawe czy jest to do znalezienia w PL..

    http://www.zmaxautosport.com/osdeclcofora.html

  11. #11
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Niestety nie ma... A przyznam, że bardzo fajnie to wygląda, szczególnie na srebrnym.

    Napisałem do TT shop, ale pewnie nie mają.

  12. #12
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Niestety nie ma... A przyznam, że bardzo fajnie to wygląda, szczególnie na srebrnym.

    Napisałem do TT shop, ale pewnie nie mają.
    Napisz na FB do tego gościa:
    https://www.facebook.com/tom.henders...c_location=ufi

    Były po £43 takie:

    Nazwa:  29511671_10156275653666468_354780491484544200_n.jpg
Wyświetleń: 1604
Rozmiar:  57.3 KB
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Znalazłem firmę, której być może uda się zrobić plastikowy odlew tego kierunkowkaza. W poniedziałek dowiem się więcej. Być może jak to się uda i będzie fajnie wyglądało to będziecie mogli taki sam myk zrobić.

    Ale pytanie jest takie, czy zamiana pomaranczowych plastikow na przezroczyste/biale jest legalne w Polsce? Skoro swiatlo z kierunkowskaza bedzie pomaranczowe i pozycyjne biale (ewentualnie kupie pomaranczowa zarowke do kierunkow) to raczej będzie to legalne, prawda?

    Boczne plastiki kierunkowskazów są plastikowe, ale sama żarówka pomarańczowa i nie ma problemu.

    Czy ja o czymś zapominam czy wygląda na to, że taki myk może się udać?

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Kolor świateł kierunkowskazów powinien być pomarańczowy.
    Kolosze możesz mieć różowe.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Kolor świateł kierunkowskazów powinien być pomarańczowy.
    Kolosze możesz mieć różowe.
    Taką odpowiedz chciałem zobaczyć! Dzięki elmacho.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •