Cześć wszystkim.

Byłem wczoraj na przeglądzie technicznym i miły Pan mi powiedział, że mnie nie przpuści, ponieważ światła pozycyjne świecą się na pomarańczowo... I rzeczywiście, światła pozycyjne w moim samochodzie są w dokładnie w tym samym miejscu co kierunkowskazy, zatem plastik musi być pomarańczowy.

Zaproponował mi, żebym "gdzie indziej" wsadził te światła pozycyjne. Jak wróciłem do domu to włączyłem wszystkie światła tj. mijania, postojowe, długie, przeciemgłowe itp. i ja szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia gdzie ja mógłbym "wsadzić" te światła...

Czy ja czegoś tutaj nie rozumiem? Samochód już trzeci rok jest w polsce i ostatni przegląd techniczny przeszedł, zatem nie wiem gdzie tutaj leży wina. Nie wykluczam, że poprzedni właściciel mógł dać komuś małą łapówkę, żeby go przepuścić podczas przeglądu, lbo tamta osoba się po prostu nie przyczepiła.

Czy wygląda na to, że mam światła z USA/Canada i dlatego pozyzycjne są w tym samym miejscu?

Być może to jest najgłupsze pytanie jaki kiedykolwiek widzieliście, ale nie mam absolutnie pojęcia jak ja mógłbym zamienić pozycyjne, żeby nie były za pomarańczowym plastikiem. Być może będę je musiał wsadzić do świateł przeciwmgielnych? Jak jest w waszych TT-kach? Gdzie macie światła pozycyjne?

Nie wiem czy to pomoże, ale numer lampy to 8N0 941 003 BP i w ETKA nie ma takiego numeru.

I mam też pytanie odnośnie samej szybki reflektora. Muszę je wymienić, gdyż, i tu się przyznaję, podczas polerowania zapatrzyłem się i przypaliłem plastik i zwykły papier ścierny już nie da rady, żeby to zniwelować. Muszę zatem całą szybkę wymienić. Pytanie tylko czy mógłbym byle jaki relektor kupić, niezależnie czy z USA czy EU, numer z Etki itp. wyjąć sybkę (tzn. firma mi to zrobi) i wtedy ją przełożyć do mojej? Czy wszystkie szybki reflektorów są identyczne?

Dziękuję wam i pozdrawiam.