+ zdalny otwieracz, chyba że chcesz za każdym razem ręcznie odkręcać butle, jak wodę w kranie (ja tak miałem i powiem Ci że to straszna porażka)
Poza tym solidny i przemyślany montaż. Dobrze by było, gdyby instalka aktywowała się zaraz po uruchomieniu silnika i dodatkowa kontrolka informowała, że ciśnienie w butli jest na odpowiednim poziomie. W takim przypadku mamy podtlenek zawsze gotowy do działania. Ma to jednak swoje minusy.... Po co grzac butlę przy dojeździe do pracy? po co napełniac układ gdy nie bedzie strzału? Z drugiej strony gdy zrezygnujemy z "automatycznego uzbrojenia," nie bedziemy mogli strzelić wtedy kiedy chcemy :/ i kółko sie zamyka. Dlatego też pisałem że w aucie przeznaczonym tylko do ustawek, zabawy i wyścigów, jest to na prawdę fajna opcja, lecz do codziennego użytkowania, masa z tym komplikacji i przeciwieństw :/

Ponad 10 lat temu miałem instalację, więc pisze z własnych doświadczeń. W TT N2O nie było i nie będzie, bo to auto w zasadzie tylko i wyłącznie do przemieszczania się z punktu A do B. W niedawno nabytym aucie jednak pewnie się pojawi...