Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: TT 8J 3.2 S-tronic

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    15

    TT 8J 3.2 S-tronic

    AuTTko już raz pojawiło się na forum:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...J-3-2-S-tronic

    Ponieważ rok wcześniej sam elmacho przygotował go do sprzedaży nie miałem szans aby się do czegokolwiek przyczepić... a wcześniej obejrzałem sporo egzemplarzy i ZAWSZE było jakieś ale i to zazwyczaj przez duże A. Byłem w niezłym szoku i od razu wiedziałem, że muszę go mieć. W końcu podczas jazdy testowej dowiedziałem się, że TT pochodzi od "fanatyka z forum o Audi TT" i wtedy do mnie dotarło, że to ten sam model który kiedyś widziałem na forum ale ogłoszenie było już nieaktualne. I tak przez przypadek udało się mi się go kupić i to bez korzystania z wehikułu czasu. Co się odwlecze to nie uciecze...

    Zamiany w stosunku do wersji pierwotnej:

    - RNS-e
    - Felgi Ori 17"
    - Zainstalowane czujniki parkowania
    - Wideorejestrator MIO 1080p 60 fps

    Przebieg 164 tyś.



    Ostatnio edytowane przez xDamiano ; 02-07-2019 o 21:42

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cieszę się, że auto tak bardzo Tobie podpasowało i że doceniłeś jego stan.
    Mam nadzieję, że będziemy widywać się również na spotach i zlotach.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Cieszę się, że auto tak bardzo Tobie podpasowało i że doceniłeś jego stan.
    Mam nadzieję, że będziemy widywać się również na spotach i zlotach.
    Każdemu w miarę ogarniętemu w temacie wystarczy kilka chwil na zorientowanie się, że nie jest to pierwszy lepszy z otomoto. Tak jak wcześniej pisałem podczas pierwszych oględzin nie znalazłem żadnych wad, póki co nie udało się to też ani jednemu oglądającemu. Usłyszałem za to, że kiedyś będę miał problem z wyborem następcy. Wcześniej miałem ośkę A3 8P 2.0 FSI Tiptronic, więc teraz w TT wszystko mam lepsze, co zatem musiałbym kupić żeby osiągnąć porównywalny efekt WOW? R8? To chyba jednak mi nie grozi

    heh i pomyśleć, że cała przygoda z TT zaczęła się bardzo niewinnie




    PS. na SCP już się wpisałem
    Ostatnio edytowane przez xDamiano ; 03-07-2019 o 17:53

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Miło jest widzieć kolejne R32 na forum

    PS. Zmień felgi na większe, bo jakieś takie małe się wydają :P 17stki? :P

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Miło jest widzieć kolejne R32 na forum

    PS. Zmień felgi na większe, bo jakieś takie małe się wydają :P 17stki? :P
    Dzięki, w sumie nie wyobrażam sobie teraz TT z innym silnikiem, dźwięk jest fenomenalny i bardzo uzależnia

    Tak zgadza się to 17stki, czyli najmniejsze jakie można założyć w 3.2 (ze względu na duże zaciski). Wcześniej miałem 18stki jednak po wpakowaniu się parę razy w dziurę stwierdziłem, że komfort mógłby być lepszy... Do tej pory jeździłem A3 8P na 205/55r16 i dziurami się nie przejmowałem, zresztą teraz po zamianie również. Przed decyzją dokładnie przewertowałem forum, jednak ile ludzi tyle zdań więc zaryzykowałem ale myślę, że się opłaciło.

    Pierwotnie auTTko było na 245/40r18 a teraz jest 225/50r17 do tego jeszcze włączony Magnetic Ride i po dziurach śmigam jak przysłowiowym lanosem Nie może być inaczej skoro wysokość opony wzrosła z 98 na 112,5 mm, na szczęście przyczepność w zakrętach nie spadła jakoś dramatycznie mimo zmniejszenia szerokości opony o 2 cm. W sumie teraz TT jest taka... zwinniejsza a już na bank ma mniejszy promień skrętu. Na początku trochę mnie irytowało lżejsze prowadzenie ale ostatecznie po korekcie ciśnienia na 2.4 przód 2.1 tył myślę, że jest optymalnie. Jedynym minusem moim zdaniem jest to, że nowe opony wcześniej zaczynają piszczeć przy ostrym hamowaniu i konkretnym wchodzeniu w zakręt. Ale suma sumarum zmiana zdecydowanie na plus, TTka jest moim daily więc musi być uniwersalna a poza tym jakie mamy drogi każdy widzi.

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez xDamiano Zobacz posta
    Dzięki, w sumie nie wyobrażam sobie teraz TT z innym silnikiem, dźwięk jest fenomenalny i bardzo uzależnia

    Tak zgadza się to 17stki, czyli najmniejsze jakie można założyć w 3.2 (ze względu na duże zaciski). Wcześniej miałem 18stki jednak po wpakowaniu się parę razy w dziurę stwierdziłem, że komfort mógłby być lepszy... Do tej pory jeździłem A3 8P na 205/55r16 i dziurami się nie przejmowałem, zresztą teraz po zamianie również. Przed decyzją dokładnie przewertowałem forum, jednak ile ludzi tyle zdań więc zaryzykowałem ale myślę, że się opłaciło.

    Pierwotnie auTTko było na 245/40r18 a teraz jest 225/50r17 do tego jeszcze włączony Magnetic Ride i po dziurach śmigam jak przysłowiowym lanosem Nie może być inaczej skoro wysokość opony wzrosła z 98 na 112,5 mm, na szczęście przyczepność w zakrętach nie spadła jakoś dramatycznie mimo zmniejszenia szerokości opony o 2 cm. W sumie teraz TT jest taka... zwinniejsza a już na bank ma mniejszy promień skrętu. Na początku trochę mnie irytowało lżejsze prowadzenie ale ostatecznie po korekcie ciśnienia na 2.4 przód 2.1 tył myślę, że jest optymalnie. Jedynym minusem moim zdaniem jest to, że nowe opony wcześniej zaczynają piszczeć przy ostrym hamowaniu i konkretnym wchodzeniu w zakręt. Ale suma sumarum zmiana zdecydowanie na plus, TTka jest moim daily więc musi być uniwersalna a poza tym jakie mamy drogi każdy widzi.
    Ja na zimę miałem 17stki i one nawet w miarę wyglądały:



    Lato z kolei 18stki.

    Ale na Twoim miejscu jednak bym się skłonił ku 18stkom. Sam też jeździłem jako daily i dawało radę po łódzkich dziurach

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    15
    Jeszcze będę testował czy nie będzie mi brakować przyczepności na 225, wczoraj trzy razy zmieniałem ciśnienie i wydaje mi się, że znalazłem złoty środek między prowadzeniem a komfortem. Na wąskich jest lepsze przyśpieszenie, auTTko jest ogółem żywsze a w zakrętach więcej emocji. Na 245 cieżej bierzę się zakręt powyżej 90 stopni, wiadomo wyższe opory, chociaż na tor pewnie wolałbym szersze

    PS. widziałem, że swoją 3.2 niedawno sprzedałeś

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    15
    Przyszedł czas na mały update. Przez lato w auTTku zrobiłem:

    - Tarcze hamulcowe + klocki na ceramiczne (Ori ATE)
    - Malowanie zacisków na czarno + dolewka płynu hamulcowego (Motul RBF 600)
    - Wymiana wadliwej cewki zapłonowej + komplet świec (NGK Platinum)
    - Wymiana wewnętrznej osłony przegubu
    - Wymiana przedniej części nadkola od strony pasażera (stare urwało się podczas garowania na A1)
    - Płukanka silnika + wymiana oleju (Valvoline MaxLife 5W40) + komplet filtrów
    - Wymiana oleju i filtra w haldex'ie, dyfrze i tylnym moście

    Zaopatrzyłem się też w interfejs diagnostyczny na bluetooth (OBD Eleven) - bardzo praktyczna rzecz, można nim sprawdzać i kasować błędy, kodować różne rzeczy podobnie jak VAG'iem tylko że bez kabla i lapka. Wystarczy smartfon, którego zawsze mamy pod ręką.

    Skusiłem się również na pełny detailing: wosk, niewidzialna wycieraczka na szyby itp. na koniec parę fotek


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •