Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Akumulator

  1. #1
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332

    Akumulator

    Panowie czy wytrzyma akumulator na postoju około miesiąc czy lepiej go odłączyć na wyjazd

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    lepiej odłączyć

  3. #3
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Ok nie będzie problemów z komputerem?

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Moim zdaniem jest spokojnie w stanie wytrzymać do kilku miesięcy, ale możesz myśleć o odłączaniu.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Najlepiej podłączyć prostownik automatyczny, który sam podładuje aku jak spadnie napięcie.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sprawny akumulator przy sprawnej instalacji elektrycznej w AUDI TT bez jakiegokolwiek problemu wytrzyma miesiąc.
    Wytrzyma znacznie więcej.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ja swoje auto czasem zostawiałem na miesiąc jak byłem w delegacji i nie było problemu z odpaleniem.

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Lepiej nie odłączać:
    Jeśli będzie problem z odpaleniem, to przynajmniej będziesz wiedział ze masz coś nie tak z aku lub instalacja.
    Są głosy ze lepiej aku nie odłączać, bo jakieś statystyczne dane w kompie się kasują i przez pewien czas komp zbiera je od zera.

    Pozdr
    Miki

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Mieszkam za granicą a samochód mam w Polsce. Akumulator po 4 miesiącach postoju w zimie kręcił bez problemu. W lato już nie wspomnę. Jak wszystko jest sprawne to miesiąc to żaden wyczyn.

  10. #10
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Dokładnie, u mnie po 2 miesiącach jak musiałem wyjechać w delegację auto odpaliło bez problemu. Nie warto odłączać akumulatora, wykasujesz sobie wszystkie ustawienia.

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Hej,

    ja notorycznie odłączam akumulator bo z TT bardzo malo korzystam. Nie ma żadnych problemów z kompem. Musisz tylko pamietac zeby szybka zjechala w dół, żeby potem nie uszkodzić uszczelki.

  12. #12
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Witam Panowie. Skorzystam z okazji i podepnę się pod temat. Zastanawiam się czy taki długi postój samochodu wpływa na niego jakoś negatywnie? Jeśli na przykład przez dwa miesiące leżałoby nieużywane w garażu? Pomijając akumulator. Czytałem, że jest to niezdrowe dla opon, ale zastanawiam się czy po takim czasie mogą się już na stałe zniekształcić. Tak samo czy ma to jakiś wpływ na silnik?

    Pozdrawiam!

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Witam Panowie. Skorzystam z okazji i podepnę się pod temat. Zastanawiam się czy taki długi postój samochodu wpływa na niego jakoś negatywnie? Jeśli na przykład przez dwa miesiące leżałoby nieużywane w garażu? Pomijając akumulator. Czytałem, że jest to niezdrowe dla opon, ale zastanawiam się czy po takim czasie mogą się już na stałe zniekształcić. Tak samo czy ma to jakiś wpływ na silnik?

    Pozdrawiam!
    Już spieszę z odpowiedzią - więc po kilku miesięcznych postojach ( czasem tata się nim karnie, ale raczej bardzo rzadko) problem jest zawsze jeden. Hamulce. Chwyta je . Nie trzymam samochodu na ręcznym a mimo to zbiera się na tarczy tyle rdzy, że pierwsze kilka km to jest dramat. Zanim się nalot nie zetrze to mamy całą gamę pisków, stuków i dźwięków jak przy ruszaniu 100 letnim kutrem. Jak trochę pojeździć to wszystko mija. Oprócz tego absolutnie żadnych problemów. Ps. Raz w zimie przymarzła szyba. Przy otwieraniu drzwi zerwało linki z mechanizmu podnośnika. Myślę jednak, że mogło to się stać nawet po kilku dniach do tego awaria podnośnika jest chyba typowa dla TT.

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Już spieszę z odpowiedzią - więc po kilku miesięcznych postojach ( czasem tata się nim karnie, ale raczej bardzo rzadko) problem jest zawsze jeden. Hamulce. Chwyta je . Nie trzymam samochodu na ręcznym a mimo to zbiera się na tarczy tyle rdzy, że pierwsze kilka km to jest dramat. Zanim się nalot nie zetrze to mamy całą gamę pisków, stuków i dźwięków jak przy ruszaniu 100 letnim kutrem. Jak trochę pojeździć to wszystko mija. Oprócz tego absolutnie żadnych problemów. Ps. Raz w zimie przymarzła szyba. Przy otwieraniu drzwi zerwało linki z mechanizmu podnośnika. Myślę jednak, że mogło to się stać nawet po kilku dniach do tego awaria podnośnika jest chyba typowa dla TT.
    Dokładnie, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    A co do odlaczania aku to jakie dane w kompie niby sie kasuja?
    Bo z tego co mi wiadomo to tylko korekty dlugoterminowe ktore komp juz sobie oblicza po kilku km i po skasowanie bledow dzieje sie dokladnie to samo...

    Dla aku zdecydowanie zdrowiej go odlaczac..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •