Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z katalizatorem blad P0430

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wroclaw
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    3

    Problem z katalizatorem blad P0430

    Witam

    Swietne forum – wiele fachowych podpowiedzi oraz pomocy daltego tez postanowilam tutaj napisac, z nadzieja na obiektywne porady doswiadczonych osob. Chodzi o Audi TT 3.2 z 2004 – 170tys km

    Z uwagi na pojawienie sie zoltej kontrolki silnika 3 miesiace temu bylam w serwisie gdzie zdiagnozowano blad P0430 (problem wydajnosci katalizatora), wymieniono mi komplet swiec zaplonowych (rzeczywiscie chyba nie byly wymieniane od nowosci); po czym auto zaczelo spalac o ok. 0.5L/100km mniej wiec wskazywaloby, ze to wlasnie bylo przyczyna bledu; niestety po przejechaniu az 1300km, po 3 miesiacach ponownie wyskoczyla zolta kontrolka silnika I ten sam blad. Stwierdzono problem z katalizatorem.

    Nowy katalizator w Audi to koszt ok. 10tys zl wiec ta opcja odpada, zastanawiam sie wiec co byloby lepsze, jak myslicie:
    - Kupic nowy katalizator zamiennik VEGAZ Katalizator: https://www.autodoc.pl/vegaz/13647807 albo BM Catalyst: https://www.autodoc.pl/bm-catalysts/8332988

    Co myslicie o tych zamiennikach, czy spokojnie posluza przez kolejne kilkadziesiat tys km, moze ktos mial jakas stycznosc z tymi producentami jesli chodzi o katalizatory, ewentualnie inne czesci ?

    Czy moze bylby repiej naprawic original za ok. 1800zl wymiana srodka I zachowaniem oryginalnej obudowy w firmie Kalinski: http://kalinski.pl/ o ktorej slyszalam duzo pozytywnych opini.
    Cenowo obie mozliwosci sa dosc zbiezne wiec mysle ze kluczowe pytanie co bedzie tutaj solidniejsze i bede mogla duzej cieszyc sie bezproblemowa jazda ?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Można spokojnie zamontować zwykłe, ba, nawet sportowe katalizatory.
    Jest wiele firm, które zrobią to jak należy, w sensownych pieniądzach.
    Jednak ja bym się skupił na sondach lambda, bo ich niesprawność w silnikach VR6 często tak się objawia.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Można spokojnie zamontować zwykłe, ba, nawet sportowe katalizatory.
    Jest wiele firm, które zrobią to jak należy, w sensownych pieniądzach.
    Jednak ja bym się skupił na sondach lambda, bo ich niesprawność w silnikach VR6 często tak się objawia.
    Wydaje mi się, że przy skopanej sondzie dochodzą jeszcze inne objawy takie jak np. wysokie spalanie, nierówna praca silnika szczególnie na biegu jałowym oraz kopcenie. U mnie, zanim zwróciłem uwagę na 2 pierwsze objawy, cały bruk pod domem był już wymalowany na kolor czarny - i do tej pory nie wiem jak to "odmalować". Miałem jeszcze kilka dni temu Toyotę Corolle z 2002 roku która wywalała mi regularnie checka co 100km - kod błędu był dokładnie ten sam i niestety z katalizatora już nie wiele było. Test spalin przechodziła jedynie z "kijem w innym samochodzie"..... Tylko Corollka miała nastukane ponad 300 000 km.

    Swoją drogą - można to jakoś "wykodować" w Audi?

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wroclaw
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    3
    dziekuje za komentarze; problem nieco sie poszerzyl poniewaz zdiagnozowano wczoraj nie tylko:
    - blad P0430 (problem wydajnosci katalizatora)

    ale rowniez:
    P1411 - Drugi system wtrysku powietrza wtórnego powietrza za mały
    P1423 - Drugorzędny system wtrysku powietrza rzędu 1 za mały

    czy ma to duzy zwiazek z pierwszym, co moze byc przyczyna ? zastanawiam sie czy w tej sytuacji jest to ewidentnie wina katalizatora ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •